Автор Тема: Mikron Hybrid  (Прочетена 30872 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 3041
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
Re: Mikron Hybrid
« Отговор #255 -: Ноември 09, 2023, 01:29:42 pm »
Малко кино с камънаци. Предварително се извинявам - от мен кинаджия не става пък и телефона на моменти го хващат апаратите.
Това е бързо сравнение с образец от камънак които го има на сума места в района, даже има склонове 50 процента гранит, другите 50 процента са такива камънаци и разни други мърши дето затапват апаратите. Района е руден, с подземни и открити рудници. Срещат се всички видове медно-сулфидни руди, плюс желязо и разни други екстри. Абе веселба, както си работиш и свиркаш, и изведнъж нагазваш на места дето само клатиш апарата а от долу няма никой. И много ми е странно как има хора дето не познават добре района а никога не си пробват апаратите със сигнал в земята. Щото на практика се оказва че хващаш пара, ама като я мръднеш 4 пръста встрани и няма никой. В случая сорекса е скопен а дискриминацията е на -10 както си работя. Резултата е че минаваш над М-ката и заминаваш. Хибрида под същата плочка обаче кове акче с чист 100 процентов сигнал. И двата апарата са със 27 см сонди.

https://www.youtube.com/watch?v=ujM61Hy2o1U
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.
Mikron металдетектори

Неактивен pechkata

• Старши потребител
  • Публикации: 370
« Отговор #256 -: Ноември 09, 2023, 08:41:27 pm »
Направо го пробива като дрелка - браво... ;D

Неактивен traper250

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 91
« Отговор #257 -: Ноември 09, 2023, 09:28:07 pm »
Така е , аз съм го пробвал и видял с очите си какво прави това животно в Крайморие.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #258 -: Ноември 10, 2023, 07:44:22 pm »
Тестваме нестандартна 27 см сонда. Място "средна хубост" - грунд баланс на 3, доволно голяма концентрация на кофти камънак от няколко вида. От 6 хубави цветни сигнала, сорекса хваща 4, петия  го хваща чисто черен, последния - няма никой, и то на доста на плитко.
Mikron металдетектори

Неактивен yjasabg1

• Напреднал потребител
  • Публикации: 202
« Отговор #259 -: Ноември 10, 2023, 10:19:40 pm »
Тестваме нестандартна 27 см сонда. Място "средна хубост" - грунд баланс на 3, доволно голяма концентрация на кофти камънак от няколко вида. От 6 хубави цветни сигнала, сорекса хваща 4, петия  го хваща чисто черен, последния - няма никой, и то на доста на плитко.
    Пробвахте ли го на обикновена златна обица куха съвременна 2'  2 .5 грама?Или някакво подобно златно накитче.Много бих искал да видя дали ще ожелези и кога.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #260 -: Ноември 11, 2023, 03:17:42 pm »
Не. На двете сонди с които съм работил са пробвани само фини златни и сребърни халки, малки медальончета и тем подобни, но специално обеца - не. Мисля че имам някъде такава, ако я намеря ще я пробвам на 27-цата че сега само тя ми е под ръка. Хваща хибрида такива сигнали, без да твърдя че е шампион в хептен дребните дрънкулки. Обикновен високочестотник с малка сонда в лека почва ще е по-добре. Не че Стефан не може да го направи да хаваща и едри златинки ама тогава апарата ще изгуби други преимущества. Екстра си е така апарата.
Mikron металдетектори

Неактивен traper250

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 91
« Отговор #261 -: Ноември 11, 2023, 04:44:49 pm »
Както каза вече и Вальо апарата не му е силата в това да хваща дребни и финни нископроводими неща , че тогава са тази дълбочина  и на замърсено редставяте си какъв филм ще е. Стефан е показал на един от клиповете как хваща мъничката златна паричка , която си беше по спомен поне 18 карата мисля..

Неактивен yjasabg1

• Напреднал потребител
« Отговор #262 -: Ноември 11, 2023, 05:44:34 pm »
Не. На двете сонди с които съм работил са пробвани само фини златни и сребърни халки, малки медальончета и тем подобни, но специално обеца - не. Мисля че имам някъде такава, ако я намеря ще я пробвам на 27-цата че сега само тя ми е под ръка. Хваща хибрида такива сигнали, без да твърдя че е шампион в хептен дребните дрънкулки. Обикновен високочестотник с малка сонда в лека почва ще е по-добре. Не че Стефан не може да го направи да хаваща и едри златинки ама тогава апарата ще изгуби други преимущества. Екстра си е така апарата.
Щом хваща халки тънки златни приблизително същото е.Не съм питал за златинки от 0,2 0,5грама.Там е ясна работата.Просто искам да го сравня с недъзите на някои многочестотници с добро име.Но за съжаление не чуват сравнително нормални по големина златни неща.Просто приблизително слаб 2 по 6-балната система.Подчертавам не малки неща.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #263 -: Ноември 11, 2023, 05:52:41 pm »
Най-добре след време като се появи тук-там сам да пробваш с проби в земя на каквито сигналите те интересуват. Щото тук ще излезе че става малко развален телефон.
Mikron металдетектори

Неактивен Petronii

• Ветеран
  • Публикации: 712
« Отговор #264 -: Ноември 12, 2023, 11:10:30 pm »
Най-добре след време като се появи тук-там сам да пробваш с проби в земя на каквито сигналите те интересуват. Щото тук ще излезе че става малко развален телефон.

Е да де, ама как и кога да стане, ако рече Стефан да продаде на производствена цена, като за наши бедни ора, както се казва, да го разкараме по обектите иначе кога?  Вие сте малко несериозни и търпите критика. Както се подразбира, са раздадени десетина тестови апарата, но вече,колко време само си чешеме езиците, досега трябваше да се направи дисекция на работа, качества и възможности на апарата, подплатени с множество тестове и видеа, не оправдавате рекламата, ще ви уволняват ми се струва.   :)

Неактивен yjasabg1

• Напреднал потребител
« Отговор #265 -: Ноември 12, 2023, 11:57:15 pm »
Най-добре след време като се появи тук-там сам да пробваш с проби в земя на каквито сигналите те интересуват. Щото тук ще излезе че става малко развален телефон.   :)Просто любопитство.

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1264
« Отговор #266 -: Ноември 13, 2023, 12:40:16 am »
Е да де, ама как и кога да стане, ако рече Стефан да продаде на производствена цена, като за наши бедни ора, както се казва, да го разкараме по обектите иначе кога?  Вие сте малко несериозни и търпите критика. Както се подразбира, са раздадени десетина тестови апарата, но вече,колко време само си чешеме езиците, досега трябваше да се направи дисекция на работа, качества и възможности на апарата, подплатени с множество тестове и видеа, не оправдавате рекламата, ще ви уволняват ми се струва.   :)
Целта на раздадените детектори не е толкова реклама, а най-вече обратна връзка. Да ги тестват на разни места, сравнят с други марки и модели и да си кажат мнението.
В БГ са само два такива. При Империо и още един колега. Останалите са в чужбина при хора които знаят какво, къде и как да тестват и да сравнят.
Днес получих поредния отзив от един от европейските дилъри. Човека ползва гугъл преводач, но все  пак се разбира какво иска да каже:

Ще има още информация и видео... при първа възможност.  :-[

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #267 -: Ноември 13, 2023, 08:51:40 am »
При мен апарата се мародерства без милост и жал на най-идиотски места   8) На леки горски почви изобщо не съм го носил. Какво да му тествам там, на такива терени няма никаква интрига. На лекото и баба знае. На сравнително еднородни терени където ИБ машините губят 30-40 процента от дълбочината също е достатъчен един излет. Като цяло възможностите на апарата са ясни, поне при мен занапред това ще ми е основния апарат, сорекса остава резерв. Интригата в момента е да изредим всички сонди които се правят на кофти места с гранити и поне 3-4 вида минерализирани породи за да видим какви плюсове и евентуално минуси могат да се видят. Понеже съм мнителен мрънкач обикновено търся минуси, въпросът е че дори това което приемам за минус не пречи на апарата да е гърди напред пред обикновените монетарки при работа на идиотски терени. Щото като хвърлиш една монета между камънака и всичко приключва за тях. А за клиповете - не ме бива в тая работа. Може да снимам нещо за напред но нямам претенции че ще е нещо особено.
Mikron металдетектори

Неактивен pechkata

• Старши потребител
  • Публикации: 370
« Отговор #268 -: Ноември 13, 2023, 09:14:48 pm »
На какво да правят дисекция или видео - не ги ли виждаш "въздух под налягане"... ???
Хванал черния камък и монетата и ги мята пред антената... 8)
У въздуха монети няма... ;)

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #269 -: Ноември 14, 2023, 11:53:43 am »
То и камъни няма във въздуха ама карай  ;D

Пробвахте ли го на обикновена златна обица куха съвременна 2'  2 .5 грама?Или някакво подобно златно накитче.Много бих искал да видя дали ще ожелези и кога.

Пробвах го на два вида  такива кухи обеци но с по-малък грамаж, и на разни други дреболии - фина златна халка около грам, още една фина златна съставна обеца, и две три малки сребърни и златни висулки. Фината халкичка се чува нормално, но и на трите вида обеци сорекса бие категорично. При хибрида обаче няма ожелезяване, след няколко сантиметра сигнала изчезва като цветен. За апарат реликвеник това е положението. Трябва обаче да се има предвид че такива проби съм правил с нестандартни сонди които са единична изработка, при другите сонди може да има отклонение +/- така че е безмислено да мерим в сантиметри.
Mikron металдетектори