Автор Тема: Nokta Makro Anfibio Multi  (Прочетена 462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kriss

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 6
Nokta Makro Anfibio Multi
« -: Октомври 04, 2021, 10:28:37 pm »
Здравейте!
Създавам тема за посочения металдетектор тъй като до сега такава не е правена а и смятам че ще е полезна за нови хора търсещи инфо за този детектор.След двайсетина часа работа мога да кажа само добри неща...дискриминацията на дълбоко работи доста добре,дълбочината е на ниво.След заравяне на разни цветни метали които сложих на 20см странично в дупки,на дълбочина 32 и 35см ги отчита само цвят,това при грунд баланс 48-50.На 35см съм сложил алуминиева пластинка колкото 20ст изрязана от бирен кен,а на 32см тънкостенна медна тръбичка с диаметър 1 см и дължина 2-3см.Най дълбокият метал който намерих е на 42см във вертикално положение кован 10 см пирон като сигнала беше шарен,при изваждане също.Пинпойнта е с 4-5 см надолу от реалното което е добре.Ол(all metal)работи много добре,но пък дълбоката програма е доста нервна.Това е за сега,по натам може да кача клипове относно работата на металдетектора.

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1234
  • Вар Баний
Re: Nokta Makro Anfibio Multi
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2021, 01:17:45 am »
На статичен режим има ли разлики в стабилноста, дискриминацията и дълбочината ? Предлагат ли 15 инчова антена за този модел?
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1234
  • Вар Баний
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2021, 07:58:37 am »
При статичния режим има ли дискриминация ?
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен kriss

• Нов потребител
  • *
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2021, 08:52:21 pm »
Не,няма дискриминация при статичния.За дълбочина,Американците казват че хваща 1м статичния,но аз лично не мога да кажа дали е вярно.15 инчовата в Бг я предлагат според вносителя.Аз съм се насочил към 13 на Карма,но все още изчаквам.

Неактивен kriss

• Нов потребител
  • *
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2021, 09:28:58 pm »
На статичен е много спокоен,но от скоро не мога да разбера нещо.Пускам го в една дупка,нито една програма няма сигнал,по точно само статичната но е слаб,а като натисна пинпойнт сигнал се засича и дава макс дълбочина 15 инча.От долу е бетон,много твърда почва,грундира на 80-83