Автор Тема: Проблеми с властите.  (Прочетена 2332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
  • Публикации: 399
Проблеми с властите.
« -: Май 13, 2021, 11:37:54 am »
Здравейте колеги. Имам запитване към компетентени колеги в случая. Мисля, че доста хора ме познават тук във форума, че се занимавам с търговия на металдетектори. Прекопуване ремонтиране и продаване естествено с определена печалба. Ноември месец миналата година ме хващат в една местност извън населеното място да тествам две машини слет извършен определен ремонт. Има подаден сигнал и идват двама полицай и ме арестуват. Казвам им, че си тествам машините, защото утре ще ги продавам. Те веднага ме откарват в къщи и започва тараш, за което намират още две самоделки машини. Общо стават 4 машини. Получавам за вчера 12.05.2021г.призовка в полицията за превличане за обвиняем. Повдигат ми обвинение, челен еди кой си нямам право да притежавам нерегистриран детектор в къщи. Аз и казвам, че машините, който са открили в мен не са за мен а за продаване един вид, за търговия и невиждам смисъл защо аз трябва да и правя регистрация, като не упражнявам това хоби. Така искам също да се обърна и към пройзводителите те трябва ли да си регистрират машините, който продават? Нормално ли е и члена гласо до 6години лишаване от свобода.
« Последна редакция: Май 13, 2021, 11:58:50 am от stoianov1975 »

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 63
Re: Проблеми с властите.
« Отговор #1 -: Май 13, 2021, 06:02:52 pm »
Колега как така нерегистрирани какво искат да кажат с това, че нямаш фактура за закупуването им ли или, че не са регистрирани в министерството, моля разяснете?

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
« Отговор #2 -: Май 13, 2021, 07:02:17 pm »
Те фактура няма как да имат защото са самоделки. Искат да са регистрирани министерството на културата... А това до колкото съм запознат, няма как да ни разрешат подобна регистрация, защото не сме никой...

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 63
« Отговор #3 -: Май 13, 2021, 07:13:04 pm »
По тази логика демек ако те спрат и носиш апарат и го тестваш на незабранен обект и имаш фактура за него нищо, че имаш фактура ще ти вземат апарата понеже не си археолог. Тогава, защо ги продават, като могат така без нищо да ти го вземат, аз от това, което знам досега бях с убеждението, че ако не търсиш на забранени обекти и ако нямаш намерени неща в теб никой нищо не може да ти каже нито може да ти вземат апарата, направо ме хвърляш в шок.  >:(

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
« Отговор #4 -: Май 13, 2021, 07:17:59 pm »
Точно така. И аз съм шок. Взел съм си адвокат и тепърва ще се борим с тази система.... Нямам думи , какво чудо ми дойде на главата.

Неактивен elana

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 79
« Отговор #5 -: Май 13, 2021, 07:18:22 pm »
Колега хвани си адвокат .

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
« Отговор #6 -: Май 13, 2021, 07:33:59 pm »
В полицията ми казаха, че съм нямал никакво право да и следвам земята или проучвам с металдетектор и ако го правя значи извършва престъпление и също да го притежавам без регистрация в министерството на културата. С една дума никакви прав и нищо свързано с металотърсач ите  не трябва да си по ислям повече  за подобни  хоби забавления и търговийка с машинки.
« Последна редакция: Май 13, 2021, 07:37:35 pm от stoianov1975 »

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1434
« Отговор #7 -: Май 13, 2021, 07:54:15 pm »
"Нерегистрирани металдетектори за извършване на археологически проучвания" - така пише в статията, а тази информация е дадена от МВР на журналиста.  А не само "нерегистрирани металдетектори".  Ако колегата Стоянов при проверката от органите на реда е  бил с  изваден металдетектор на терен - много е трудно да се каже  "тествал ли е металдетектора " или е   "извършвал  проучване с  металдетектор".  По някакъв критерий проверяващите полицаи са решили, че колегата извършва  археологически проучвания  с Нерегистрирани в Министерство на Културата металдетектори. Зависи и в каква местност е бил и дали има археологически обекти в нея.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 728
  • миндил и железарка
« Отговор #8 -: Май 13, 2021, 09:04:06 pm »
Има нещо объркано тука, по тази логика всички магазини и търговци на детектори трябва да попадат под съдебна отговорност само защото притежават и продават детектори. Нали на плажа е разрешено, там пак ли ще ми вземат машината защото се предполага че с нея може да се търсят антики и ей така за всеки случай, баси законотворците малоумни.

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1101
« Отговор #9 -: Май 13, 2021, 10:43:16 pm »
Не е объркано. С производителите и търговците е малко по-друго. Ако колегата няма фирма чрез която да извършва описаната дейност, ако няма как да покаже фактури за закупени и вложени материали, ако няма фактури от продажби на въпросните уреди, ако няма плащани данъци, осигуровки и куп още разходи, няма как да им докаже това което е писал. Още повече му утежнява ситуацията обстоятелството че е бил на терен и както пише Кодо, няма как да докаже какво точно е правил - тестване на уреда или проучване.
Един производител или търговец, няма как да регистрира стотици уреди. А и няма смисъл. Много от тях се продават още "на зелено", т.е. са платени още преди да са произведени и след това веднага заминават по предназначение. Но фирмата има документация от която всичко се вижда. Плаща данъци, заплати, осигуровки и т.н. което е добре дошло на бюджета. 
Аз когато ходя по тестове, винаги разпъвам една тринога с камера и снимам какво правя, Не само заради такива случаи...
Отделно си нося с мен куп протоколи за дарения на музеите. От 7 или 8 музея имам протоколи за дарени детектори.
Досега никога не съм имал проблем с властите. Имали сме "срещи от третия вид". Само веднъж един умник се опита да каже, че сме се занимавали с каквото не трябва и това беше.  ???

Активен c2h5oh

• Ветеран
  • Публикации: 964
  • ADMIRAL
« Отговор #10 -: Май 14, 2021, 01:15:32 pm »
Май по лесно е да регистрираш оръжие отколкото детектор..

Активен c2h5oh

• Ветеран
  • Публикации: 964
  • ADMIRAL
« Отговор #11 -: Май 14, 2021, 01:25:17 pm »
Ако направя антена в която няма проводник .. в кутията няма електроника а в бокса за батерията има тухличка... и като цяло е имитация и ме хванат с това кво се случва.. 

Неактивен koko5819

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 59
« Отговор #12 -: Май 15, 2021, 06:04:45 pm »
С такава машинка ще докараш главоболия на полицая,когато началника му я начупи в главата му. ;D

Неактивен Бердана-1

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #13 -: Май 17, 2021, 10:54:07 pm »
Значи все едно да сложиш една дъска в калъфа на пушката и да тръгнеш на някъде си с джипа и да подаде някой си сигнал че ходиш да браконерстваш и като те спрът за проверка я да видим оръжието и хоп голем смях вътре дъска в калъфа  хахха,

Неактивен MakiZa

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 35
« Отговор #14 -: Май 18, 2021, 08:55:12 am »
Колега,дръж ни в течение за какво те викат и реално за какво ти предявяват обвинения.
Защото е важно за всички тук.