Автор Тема: Minelab-Equinox  (Прочетена 62842 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pechkata

• Напреднал потребител
  • Публикации: 186
Re: Minelab-Equinox
« Отговор #225 -: Юли 08, 2021, 07:12:21 am »
Бирената капачка е със сигнал на златно бижу... ;)
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Неактивен traper2504

• Ветеран
  • Публикации: 516
« Отговор #226 -: Юли 08, 2021, 05:38:34 pm »
Защо колега? Фишера си ми ги разпознаваше и ги даваше смесен сигнал. С него съм хващал и златни монети ,което означава ,че не пропуска жълтия метал при дискриминация на бирени капачки.
Мани го тоя фишер , него Симплекса го бие та камо ли да го сравняваш с  Нокса.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1247
« Отговор #227 -: Юли 08, 2021, 05:59:53 pm »
Мани го тоя фишер , него Симплекса го бие та камо ли да го сравняваш с  Нокса.

Ако, колегата под Фишер имаше предвид Голд Бъга му...няма как Симплекса да го бие, дори с еднакви 11" сонди, Бъга е малко по дълбок и за дребно и за едро от Симплекса. Имам ги и двата детектора и знам мн добре разликата им. Поздрави !!!
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

https://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен traper2504

• Ветеран
  • Публикации: 516
« Отговор #228 -: Юли 08, 2021, 07:38:33 pm »
Не Бъга естественно , имам предвид Фишер ф75 ДСТ знаеш , че когато го имах ги сборвах у джендема. ;D

Неактивен borisla123

• Старши потребител
  • Публикации: 298
« Отговор #229 -: Юли 08, 2021, 11:02:10 pm »
Не съм имал ф75. Преди имах ф5 и от 3-4 години Голд бъг.  От бъга съм много доволен. Общо взето апарат за навсякъде. Еквинокса си има своите плюсове  пред фишера,но като си работил много време само с един детектор и в началото е тегаво докато свикнеш с новото апаратче.

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 383
« Отговор #230 -: Юли 09, 2021, 12:17:09 am »
Бирената капачка е със сигнал на златно бижу... ;)
Здравей. "Не се лигавя в момента!" Само ще ти кажа, че си много в грешка! (Бирената капачка - нова или стара?) - Не зависи къде! - Каквато и да е, няма нищо общо със златото! Поздравявам всички колеги, нека да размислят!

Неактивен koko5819

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 60
« Отговор #231 -: Юли 09, 2021, 02:59:37 pm »
Старите капачки от бира и лимонада от соца имат някъкво покритие и много трудно се различават от полезен цветен сигнал.Имах гъдулка с много добра дискриминация която си даваше цвят.Сорекса  също дава цвят.При мен почвите са 40-50-показател на Макрорейсер-2 -аналог на Фишер.

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 383
« Отговор #232 -: Юли 09, 2021, 10:07:50 pm »
Старите капачки от бира и лимонада от соца имат някъкво покритие и много трудно се различават от полезен цветен сигнал.Имах гъдулка с много добра дискриминация която си даваше цвят.Сорекса  също дава цвят.При мен почвите са 40-50-показател на Макрорейсер-2 -аналог на Фишер.
Здравей колега. Имал си гадулка с много добра дискриминация! Имам въпрос към теб. Като намериш злато, какъв е сигнала? При бирената капачка, същият ли е? - Аз не вярвам да е един и същ! (Споменаваш аналога на фишера и почвата ти е от 40-50 - не съм работил с такъв апарат и ми е интересно. Направи заради мен един експеримент, след като грундираш този апарат на тези показания 40-50, сложи на земята едно парче ферит и ми кажи какво ще ти отчетте - Чакам отговор). Поздрави!

Неактивен pechkata

• Напреднал потребител
« Отговор #233 -: Юли 13, 2021, 07:06:39 pm »
но като си работил много време само с един детектор и в началото е тегаво докато свикнеш с новото апаратче.
Това важи за всички...
Дори антената да смениш на новия или на стария детектор имаш същото чувство...

Неактивен jemil

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
« Отговор #234 -: Юли 29, 2021, 03:14:28 pm »
Поле 1
Грунд 0
Скорост на възстановяване 7/8
Бавни махове
Защо грунд 0 и защо скорост 7-8

Неактивен xobi

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #235 -: Юли 30, 2021, 09:38:29 am »
Здравейте колеги, изпращам на всеки, които желае по [ e-mail поща ] ръководство на minelab equinox 600-800, с новите подобрения, които са направи ли след актуализацията на софтуер 3.
От моя страна долу-горе преводът, схемите — картинките са добавени и сложени на мястото си в новата актуализация.
Размер на файла 10 — 12 MB.
Успех на всички ни. ;)

Неактивен pechkata

• Напреднал потребител
« Отговор #236 -: Август 08, 2021, 08:09:03 am »
Здравей колега. Имал си гадулка с много добра дискриминация! Имам въпрос към теб. Като намериш злато, какъв е сигнала? При бирената капачка, същият ли е? - Аз не вярвам да е един и същ! (Споменаваш аналога на фишера и почвата ти е от 40-50 - не съм работил с такъв апарат и ми е интересно. Направи заради мен един експеримент, след като грундираш този апарат на тези показания 40-50, сложи на земята едно парче ферит и ми кажи какво ще ти отчетте - Чакам отговор). Поздрави!
Купи си детектори и експериментирай... ;D
В момента имам 8 бр. - на цена средно 800 лв. ... ;)
« Последна редакция: Август 08, 2021, 08:20:11 am от pechkata »

Неактивен Scarface83

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 49
« Отговор #237 -: Ноември 12, 2021, 05:45:06 pm »
Здравейте ,
В упътването е описано , че Field 1 използва по- нисък спектър на Multi честоти спрямо Field 2 , а в един американски форум ( findmall) ,прочетох , че по тази причина е по-добър режим при засичане на вископроводоми цели . Въпроса ми е : Среброто като най- проводим метал , наистина ли се засича по- добре на Filed 1/ Park 1 ?

Неактивен vladorado

• Старши потребител
  • Публикации: 262
« Отговор #238 -: Ноември 13, 2021, 12:05:11 am »
Разликата между 1 и 2 е в големината на предмета които засичат. 1 не просто засича по-добре среброто, а засича по-надълбоко големи сребърни предмети. Ако сребърният предмет е много дребен, 2 ще го засече по-добре от 1. На практика всички сребърни монети които съм намирал се чуват добре (и почти еднакво) на всички програми на еквинокса. Затова аз ползвам предимно поле1, само за самородки ползвам голд2.
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?