Автор Тема: фортуна м  (Прочетена 116988 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

YONKO

• Гост
Re: фортуна м
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2016, 11:42:48 pm »
не искам  да  ти  го доказвам . защото пак ще стане проблем ....

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1435
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2016, 09:45:24 pm »
не искам  да  ти  го доказвам . защото пак ще стане проблем ....

Не виждам какъв проблем може да стане, ако се спазват правилата тук. Значи аз никога няма да кажа за определен металдетектор,че няма равен на дълбочина, бързина и дискриминация.  Моят подход е по прост, но изисква доста време и постоянство. Да речем събирате се с колега с два различни апарата и започвате да излизате заедно и взаимно да си проверявате сигналите, ходите на различни терени с различна минерализация. И след време теглите чертата. За два металдетектора - в реални условия(не на полигони), в различни сезони. Другият начин е да работиш с различни металдетектори и с времето като ги опознаеш добре - оценяваш кой е по добър.За това толкова настоятелно те питам с какви металдетектори си работил и колко време.  А за силно орудени терени - там вече са много малък брой металдетекторите, които ще работят добре, а в последно време за мен това е може би най-важно. Отделно, че има показатели като ергономика, баланс ,дизайн на металдетектора.

YONKO

• Гост
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2016, 10:27:16 pm »
колега Кодокан здравей ти определи правилата .за рудно  имам друг . ако искаш ела при нас  и си вземи най доброто  което смятащ че може да се справи с всичко .после ще пишем по форума.аз не исках но ме предизвиквате и всичко  което  съм писал е  истина ако някой  не ме е разбрал правилно проблема  е негов . поздрави...

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2016, 08:46:45 am »
Ама ти май не ме разбираш . Аз съм много зает човек и ми е все тая за твоята Фортуна и  дали ще бие моите апарати. Много трудно се връзвам и влизам в чужди сценарии и не мога да си представя да мина 600 км отиване и връщане за да си мерим пишките и металдетекторите  ... Винаги си преповтарям, че " правокацията е най висша форма на манипулацията" .
И понеже знам какъв ще е следващия ти пост - имам контрапредложение - ако си толкова заинтересован да ми доказваш и имаш свободно време и пари бол за бензин - ела ти някоя събота или неделя и ще идем само на един терен, апаратът който избирам от моя страна е Minelab Eureka Gold.  Ако искаш и клипчета ще направим. А да още нещо-  не може да си определяш правилата както на теб ти е удобно и както ти скимне - няма  да ползваш друг апарат - пишем за Фортуна и ще тестваме Фортуна.

Rex

• Гост
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2016, 12:34:36 am »
Не мисля да влизам в спорове и разни други полемики , нито пък да се обяснявам или да развивам тези .
Работил съм със всякакви апарати и последният ми беше този :https://metaldetecting.eu/index.php/topic,4580.0.html
След като ходих и тествах една фортуна м , въпросният фишер го  пуснах за продажба и вече е при новия си собственик. Пожелавам му късмет . Аз си взех фортунка. Не ми се пише за дълбочини , менюта , дискриминации на фортуната . Гледам , че има 2 теми за фортуната в този форум , но никой не се е обвързал да каже поне някаква дълбочина и със какво е тествал този апарат. Е аз ще го направя и мога да ви кажа , че 1 лв в земята при нормален грунд , на дискриминация и със сенз както при нормално търсене / не издут / на 38 - 40 см , пак повтарям в земята.  Когато апарата е направен добре и работи добре има ли значение къде е правен и от кой. Не е ли по добре да си го вземеш от тук за да може гаранционното му обслужване да е бързо и да не се чака с месеци пратки и колети. Всеки който е работил с металдетектор знае когато купува как да тества и какво да гледа. Това е 1лв  38 - 40 см на дискриминация в земята. Който не вярва да отиде да тества една фортуна и да говори тогава . Успех на всички.

Неактивен ванко

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 317
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2016, 08:15:35 am »
абе градски то тиа 38см.при средно тежка почва,с антена 32,33см не е толкоз впечетляващо,то и Wawe A2 модел на  над 5 години с 32см.антена ги постигаше тиа резултати ;)

Неактивен wave

• Производители
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 328
    • Wave metaldetektors
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2016, 08:18:38 am »
Колеги да сте видели публикувани схеми ,платки и hex файлове свободно в нета на фабрични детектори от ново поколение на големите производители, пък дори и на китайските реплики. Фортуната като схема и елементна база може да е направена прекрасно, достатъчно е софтуера които се разпространява в мрежата да не е същия,както оригиналния и работата на детектора не е същата.
КОГАТО ДРУГИТЕ НЕ МОГАТ!
https://metaldetector-bg.com/

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2016, 08:29:41 am »
Има подобен проект на Крот-М, правихме го с колега от форума преди време. Та и там се оказа, че бяха поорязани функции в софтуера за свободна употреба. Ако искаш напълно работещ апарат, трябва да си платиш на автора за истински Hex файл. Отделно авторите продават готови платки и китове за направата на тяхните разработки. И друго - почти винаги има някаква грешка в платките, които са публикувани за свободна употреба.

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2016, 09:11:21 am »
Колега Rex, благодаря за информацията. Все пак си първият собственик, който пише реално за работата на този металдетектор. Знам, че и колеги от форума правят Фортуна и не се и съмнявам, че направените от тях апарати са направени много добре и работят добре.  Поздрави.

YONKO

• Гост
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2016, 09:20:00 pm »
здравейте колеги . браво Вальо   най  накрая да видя някой който ме е разбрал правилно .честито колега Рех  след като го имаш знаеш за какво става  на въпрос. ,колега Кодокан  за  за мен форума  е да  си помагаме а не да си мерим п.....  що се отнася  за квазара и крота   разполагам с тях и спрямо  фортуната  няма място за сравнение. колега Рех  тези  показатели  които си дал при вас се постига с антена дд 25  на 32   без издуване .имам и по големи  антени там резултата е друг ,сигурен  съм че това  което имаш си доволен спрямо другите.поздрави...

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2016, 10:21:54 pm »
И аз съм на същото мнение колега Yonko - форумът наистина е за да си помагаме чрез смислени и грамотно написани постове. Само не ми е ясно какво те е разбрал правилно колегата Wave. Пишеш за оригинали - искаш да кажеш, че си купил твоята фортуна от създателя на този металдетектор с оригинален софтуер и платка, така ли?
Вече съм поръчал Фортуна на колега от форума - наситена платка с дисплей. В последствие ще видя какви сонди ще са най-подходящи за апарата.

Rex

• Гост
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2016, 10:43:08 pm »
Градски, както вече казах работил и съм тествал всякакви апарати и до сега в земята 1лв на 40 см и 10 ст на 32 см , на дискриминация , апарата да мълчи не да жужи и трака пука, не бях хващал. Ти като си хващал на тази дълбочина с друг апарат еми браво. Нито искам да правя реклама на фортуната , нито пък искам да споря с някой. Тествайте фортуната / дано попаднете на сполучливо направена / и тогава говорете. Това ми е последния пост на тема фортуна , а вие си спорете и си ги мерете колкото искате.

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2016, 11:02:54 pm »
Няма какво да се спори, щом козвате ,че е добър металдетектор ще комплектоваме един за нуждите на форума и ще тестваме с различни сонди. Хубавото на тези металдетектори е , че може да има голям избор на сонди.

YONKO

• Гост
« Отговор #28 -: Октомври 13, 2016, 11:17:38 pm »
здравейте  колеги .колега  Рех не  приемай  казаното  тук на вътре . точно заради това аз до сега не съм споменавал какво  може  този апарат .колега Кодакан  след  като  го  ти направят   тогава ще разбереш  аз за  какво говоря .поздрави...

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
« Отговор #29 -: Октомври 13, 2016, 11:43:09 pm »
здравейте  колеги .колега  Рех не  приемай  казаното  тук на вътре . точно заради това аз до сега не съм споменавал какво  може  този апарат .колега Кодакан  след  като  го  ти направят   тогава ще разбереш  аз за  какво говоря .поздрави...

Да, колега ,искрено се надявам да е добър металдетектор. Винаги много ме радва всеки добър металдетер. Явно като пишем и не може да се разберем правилно и за това реших, че е най-добре да комплектовам една Фортуна и да  тествам с различни сонди и на разллични терени и да напиша впечатления. Няма да стане от днес за утре, тъй като съм доста зает, но вече съм започнал окомплектовка и постепенно ще започна и аз да пълня темата. Поздрави и от мен.