Може ли всеки да даде пример за дълбочини на които е откривал метални предмети в реални условия(търсене на ход),не на предварително подготвен терен(полигон).
Реални резултати и примерни дълбочини.
Идеята е да се получи мнение за повечето производители на български металдетектори от хора които) се занимават сериозно с металдетектинг.
Благодаря предварително на всички изразили честно и открито мнението си.
Хубав въпрос си задал,колега krasit77,но едва ли отговорите,които би получил по темата ще са обективни.

По скоро ще имат информативно-ориентировъчен характер. И причината няма да е в колегите,които биха се включили със свои мнения и наблюдения. Реалните резултати и примерните дълбочини са нещо много относително и зависещо от комбинация на различни фактори. Такива фактори,например,са: почвите на които се работи,тяхната оруденост,минерализация (или липса на такива при по леки почви),еднородна или нееднородна почва, влажна или суха почва,положение и дълбочина на обектите,форма,състав,качество,вид и съдържание на метала (металите) в обектите,състояние към момента на търсене на заряда в батериите/акумулатора на детекторите,опитност на операторите им и т.н и т.н. Отделно от това има и някакъв си допустим праг на разминаване в работата на два или повече детектора от един и същ модел на една и съща марка,оборудвани с едни и същи сонди. При фабричните (чужди) заводски марки този праг е минимален (освен ако не става въпрос за някакъв фабричен дефект по електрониката,или за фалшификат на модела и марката),докато за съжаление при металдетекторите родно производство все още тази разлика между два или три еднакви модела все още я има и понякога е осезаемо дразнеща. Нищо лично към родните производители,просто констатации. Чакам и аз с интерес влкючването на колеги по темата. Поздрави !!!