Автор Тема: ВДИ-калкулатор  (Прочетена 188111 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tern

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 9
Re: ВДИ-калкулатор
« Отговор #255 -: Май 19, 2018, 04:37:29 pm »
PIC16F1788 го забелязах още когато се появи в "Комет", не само заради 12-битовия ADC, но особено ми хареса PSMC-модула, с който си мислех да направя фазово регулиране.
Благодаря за информацията. Помогна ми да взема решение да премина направо към STM32.
И без това ме смущаваше, че в PIC16F1788  12-битовия ADC е доста бавен.
А и като се замисля, че един GPZ7000 струва почти 8000 евро, 20-30 лева за качествен микроконтролер изглеждат като жълти стотинки. А на такава цена сигурно може да се намери и STM32H7, 400MHz, два 12-битови DAC, три броя 16-битови ADC със скорост 3,6 MSPS. А има и евтини STM32F103xx ако цената е решаваща. Предимството на 8 битовите PIC е че са по лесни за изучаване и работа. И все пак много добра работа си свършил. Да направиш цялата тази математика на 8 битов контролер който няма инструкции за умножение и деление е забележително постижение.

Неактивен бушон

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 478
« Отговор #256 -: Май 19, 2018, 05:48:17 pm »
Да направиш цялата тази математика на 8 битов контролер който няма инструкции за умножение и деление е забележително постижение.
Благодаря за добрите думи. Както се казва, то с млада и хубава всеки го може, майсторлъка е да го направиш с дърта и грозна.   ;D

Неактивен Tern

• Нов потребител
  • *
« Отговор #257 -: Май 19, 2018, 08:51:45 pm »
Благодаря за добрите думи. Както се казва, то с млада и хубава всеки го може, майсторлъка е да го направиш с дърта и грозна.   ;D
Между другото и защитата на кода ти е на изключително ниво.
Трудно някой може да копира части от програмата за свои цели.
Драйверите на LCD-то в предните версии са много интересни, но трудни за копиране и използване, защото дори програмните паузи в които изчакваш LCD-то са доста аритметично заплетени и трудно се разбира каква е продължителността им ако не се пуснат на емулатор.
По принцип имаш много оригинален стил на програмиране, което прави програмите ти трудни за копиране.
Но са интересни за четене, макар и заплетени като кръстословица.
По този повод се сещам за разказа на Ed Nather "Историята на Мел, Истински Програмист" от 21 Май 1983г.
https://doncho.net/златен-фонд/enoidheyoa-ia-iae-enoeinee-idhiadhaieno/

Неактивен бушон

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
« Отговор #258 -: Май 19, 2018, 09:52:05 pm »
Хубаво си бъбрим тука, обаче почваме леко да нарушаваме правилата на форума, като се отклоняваме от темата  и може да ни дърпат ушите, затова ако имаш желание да продължим, направи една друга тема и там може да обсъждаме подробно каквото ни е интересно. :)

Неактивен Tern

• Нов потребител
  • *
« Отговор #259 -: Май 20, 2018, 12:16:51 am »
Хубаво си бъбрим тука, обаче почваме леко да нарушаваме правилата на форума.
Съгласен съм.
Направих тема "Дигитална обработка"

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 394
« Отговор #260 -: Септември 20, 2018, 09:19:54 pm »
Измерването се прави във всичките 4 квадранта - 360 градуса, но скалата ("плъзгача") показва в диапазон от -85 до +70. Извън него остава земята и разни "горещи" камъни и керемиди, които се показват само като числа и по това лесно се познават. :)
Знакът на част от цветните цели е отрицателен, защото това число, което се показва всъщност е реалният ъгъл на вектора, който се измерва, с други думи - това, което идва от аналоговата част в съвсем "суров вид". Не е проблем да се "завърти" в произволна посока, ама има ли смисъл? Това би разтегнало сектора на желязото, където по принцип няма интересни цели.
Здравей, поздравления от мен (това са най-реалните показания за въздушни тестове, без влиянието на фактора земя). Поздрави......

Активен paunnetti

• Напреднал потребител
  • Публикации: 160
« Отговор #261 -: Май 19, 2022, 10:33:36 pm »
Колега можеш ли да напишеш софтуера за :ATMEL: микроконтролер примерно за :ATTYNY 2313 или ATMEGA8". На съм фен на :PIC: . Благодаря.

Неактивен бушон

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
« Отговор #262 -: Юли 20, 2022, 12:32:44 pm »
ATTYNY 2313 не става по принцип. MEGA8принципно може да стане,обаче друг път, щото ще ми излезе неприемливо скъпо- ново студио, нов компилатор, нов прграматор и дебъгер и т. н.
На всичко отгоре трябва първо да се оправя от инсулта, а това става бавно.

Активен paunnetti

• Напреднал потребител
« Отговор #263 -: Юли 20, 2022, 06:28:19 pm »
Здравей. Бъди жив и здрав. Аз просто питах. Поздрави и бързо оправяне. С Уважение.

Неактивен бушон

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
« Отговор #264 -: Юли 20, 2022, 07:21:12 pm »
Благодаря за пожеланията!
Да си призная, по едно време ме беше охапала мухата, да пренеса проекта на MEGA8515,но точно тогаваATMEL фалира и MICROCHIP ги купи и не беше ясно какво ще става изобщо с AVR,,а после закъсах и така се разсъхна работата

Активен paunnetti

• Напреднал потребител
« Отговор #265 -: Юли 20, 2022, 10:07:31 pm »
Вероятно си гледал   http://www.radiodom.ucoz.ru/index/selektivnyj_mikrokontrollernyj_metallodetektor_quot_krot2_m_quot/0-17
Но ако те интересува Разгледай го.

Активен paunnetti

• Напреднал потребител
« Отговор #266 -: Януари 21, 2023, 07:11:33 pm »
Здравей колега. Оправи ли се от инсулта. Попаднах в нета на тези снимки. Схемата е ясна но VDI часта я няма.
Ако вече си добре може ли да я погледнеш. Ако е по твоята схема къде се свързват входовете на VDI. И другото
Какъв е новият дисплей който ползуваш. GMG 12864-06D Ver:2.2 ще стане ли. С Уважение. Поздрави.