Автор Тема: MIKRON металдетектори  (Прочетена 313672 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ztec

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 738
Re: MIKRON металдетектори
« Отговор #30 -: Юли 15, 2011, 12:03:23 pm »
Ще добавя само, че ако някой го хареса дотолкова, че реши да го задържи, цената е промоционална - 300лв., почти на половина от продажната в магазина.
че то щом е така , турнето на апарата при мен може и да секне  :P   ;D

Не не не трябва да секне при тебе,трябва да дойде до мен и аз да го тествам и най вероятно ще секне вече при мен :)
Teknetics T2 Classic
XP Gold MAXX Power V4

Активен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1392
« Отговор #31 -: Юли 15, 2011, 03:37:25 pm »
Спокойно, апарати има. И повече хора да го харесат, цената ще е същата.
По скоро целта е да имаме обратна връзка за евентуални недостатъци, ако забележите такива, за да можем да ги отстраняваме доколкото е възможно.
Приемат се и всякакви препоръки  :)

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2200
« Отговор #32 -: Юли 15, 2011, 05:12:31 pm »
Цитат
Не не не трябва да секне при тебе,трябва да дойде до мен и аз да го тествам и най вероятно ще секне вече при мен
Ицо хвърли един боб да видим какво ще ти покаже ;D   ;D   ;D

Неактивен yaponetsa

• Модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 860
« Отговор #33 -: Юли 15, 2011, 08:12:04 pm »
Пишете ме и мен в списъка,отдавна искам да пробвам нещо на висока честота  :)

Неактивен gun

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 677
« Отговор #34 -: Юли 16, 2011, 10:39:48 pm »
Пишете ме и мен в списъка,отдавна искам да пробвам нещо на висока честота  :)
Японец като се замисля аз също никога не съм работил с толкова високочестотна машина . :)

Неактивен ztec

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #35 -: Юли 19, 2011, 04:46:40 pm »
Mikron NRG 110 може ли да се оборудва с 32 см. пита и има ли такава опция да се вземе с такава пита направо.
Teknetics T2 Classic
XP Gold MAXX Power V4

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #36 -: Юли 19, 2011, 10:03:10 pm »
може , виж в сайта

Неактивен gun

• Производители
  • Ветеран
  • *
« Отговор #37 -: Юли 19, 2011, 10:41:43 pm »
Какво стана някои пробвали 110 то .Ако го е пробвал даите някакви отзиви за него .И другото което ме интерисува е каво става със Mikron NRG 150 кога ще излезе на пазара?

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #38 -: Юли 19, 2011, 10:55:16 pm »
рано е още за отзиви , империо ще напише такъв отзив че едва ли ще липсва нещо в него , а за НРГ 150 самия микрон ще питаш , намислил е нещо което ще се хареса на болшинството потребители ;)

Неактивен gun

• Производители
  • Ветеран
  • *
« Отговор #39 -: Юли 19, 2011, 11:04:12 pm »
За болшинството не знам ама аз съм си го заплюл този НПГ150 ;)

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #40 -: Юли 19, 2011, 11:14:55 pm »
доколкото разбрах от вестниците ;)  НРГ 150 се доусъвършенства още , не е достигнал пазарен вид , това което беше показано на сбирката беше само намек за кво иде реч :)

Неактивен gun

• Производители
  • Ветеран
  • *
« Отговор #41 -: Юли 19, 2011, 11:17:36 pm »
Е тогава че почакаме :)

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 3121
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #42 -: Юли 20, 2011, 01:15:55 am »
Апарата дойде в събота. Но поради разни лични ангажименти, и заради жегата малко се забавиха нещата. Все пак успях да направя един кратък излет още в събота вечерта като бях взел и NRG 100 и да щракна малко снимки. Това е апарата в сглобен вид:

NRG 100 (моя е от първите варианти) и НРГ 110 в сглобен вид един до друг. Както се вижда в конструкцията и детайлите на двата апарата има някои разлики. NRG 110 ползва нови дуралуминиеви прътове с пластикова долна част:

Първата разлика - системата за закрепване и фиксиране, и за регулиране на дължината на пръта е много по-добре направена. Гайките фиксират здраво и сигурно без да е нужно пренатягане

Разликата във фиксирането в горната част на апарата. Вече е решен проблема с разхлабването който се получаваше при NRG 100 след работа с голяма сонда.

Разликите в задната част на двата апарата. При NRG 110 подлакътника е собствена изработка. По принцип Микрон е една от малкото фирми които инвестират средства за изработване на детайли (сонди, кутии за електроника, подлакътници и т.н.) от собствени матрици. Новия подлакътник е малко по-широк и позволява комфортна работа с връхна дреха с дебели ръкави

Новата кутия за захранващия блок. Размера е много компактен и по-малък от старата кутия използвана в НРГ 100, вече може да се слагат обикновени алкални батерии от 1.5 волта. За мен това е много голямо подобрение, особено след като няколко пъти се разкарвах с НРГ 100 на по 40 километра с незаредени батерии  8) Един резервен комплект батерии в раницата, и перманентния проблем с липса на ток които е имал всеки търсач отива в историята :) Апарата който е при мен е зареден в момента с обикновени алкални батерии, и си мисля че след още един излет при мене ще имат ресурс и за колегата Zempar. Капака на кутията е на 4 винтчета. Хубаво е ако може да се измислят някакви с големи глави които да могат да се развиват направо с пръсти

Панела за управление. Всички контроли са лесно достъпни, вече липсва "спусъка" на НРГ 100. Бутоните за PinPoint ( за точно целеуказание) и за автоматичния режим са от "псевдо сензорен" тип така да се каже което намалява броя на стърчащите елементи.

После ще понапиша и за самата работа на апарата  ;)
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.
Mikron металдетектори

Неактивен ztec

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #43 -: Юли 20, 2011, 06:14:56 am »
Империо,много добро обяснение за апарата.Ако ти остане време,направи и няколко теста между двата модела,да видим каква е разликата в бързината,дълбочината и дискриминацията между моделите.
Teknetics T2 Classic
XP Gold MAXX Power V4

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 3121
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #44 -: Юли 21, 2011, 06:23:43 pm »
Хубаво, да продължим. В предишния пост забравих да кажа няколко думи за сондата. Апарата е окомплектован със стандартна 27 сантиметрова DD сонда на Микрон. Сондата е лека и баланса и ергономиката на NRG 110 са много добри. Захващането е добро, пластмасата на винта е доста по-твърда от на обикновените бели болтове които се използват масово за разни апарати, което ще рече че резбата на болта се износва по-трудно. Трябва да се избягва пренатягане когато апарата е в работно положение за да няма напрежение върху ушите на сондата. Днес нарочно направих излет в най-голямата жега за да видя дали няма да има някакво разбалансиране но апарата от началото до края работеше добре и не забелязах нищо подобно.

Апарата има много добра устойчивост на електромагнитни смущения. Нарочно се мотах доста време около трасе за високо напрежение и машината работеше нормално без да се налага да се сваля прага. Щракнах една снимка когато пробвах това нещо, на нея се вижда и терена на който работех - ситен гранитен чакъл примесен с пясък и почва. Земята не е много тежка, но не е и лека. За всеки случай има голяма разлика от лека горска почва която после намерих с триста зора за да пробвам на нея апаратите как са един спрямо друг.

После ще продължа че тая жега днес ме съсипа  :)
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.
Mikron металдетектори