Автор Тема: BLISSTOOL металдетектори  (Прочетена 372122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен laki

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 732
Re: BLISSTOOL металдетектори
« Отговор #15 -: Юли 02, 2011, 06:41:24 pm »
Веднага ти предлагам трима човека Империо,Зампар и Японеца,опитни хора които ще са откровенни и безпристрастни

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2196
« Отговор #16 -: Юли 02, 2011, 07:25:32 pm »
благодаря за номинацията :)  ама аз не мисля че имам такъв богат опит , като другите двама , моя опит е предимно със западни фабрични машини при които грунда е или фиксиран или автомат , с грундарки имам опит само с два модела , единия вече не се произвежда и не си струва да го споменавам а другия е много популярен и също не си струва да го споменавам :)  , не че не бих опитал , но не мисля че мога да изцедя машината така както ще го направят империо и кодокан

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #17 -: Юли 02, 2011, 07:30:06 pm »
Лъки ти също си подходящ за тестове , при теб почвите са по - разнообразни имаш леки , средно тежки и силно орудени , а аз за да тествам на орудено ще трябва да мина 40-50км в едната посока , което малко ме ограничава от към разнообразие на терени

Неактивен laki

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 732
« Отговор #18 -: Юли 05, 2011, 06:57:18 pm »
Здравейте господин Мерчев.Тази седмица за пьрви пьт се сбьсках с ваш апарат на полето.Впечатленията са ми следните-на вьншен вид добре направен ,удобен и лекичьк ,добре балансиран.Но на момчето на което беше и представа си нямаше как се работи с този апарат.Явно има някакво рьководство в кьщи и чете ,но толкова му е капацитета и не може да го разучи.Най интерестното е че вьпреки че неможе да си настрои апарата ,хвана две пари.Стори ми се че дискр.е малко по слаба но това може да е от това че не е била настроена.Един сьвет от мене-НАПРАВИ ЕДИН ОПРОСТЕН ВАРИАНТ С ТРИ ИЛИ ЧЕТЕРИ КОПЧЕТА ЩОТО ХОРАТА НЕМОГАТ ДА ГО НАСТРОЯТ ТОЗИ АПАРАТ.

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 207
    • www.blisstool.com
« Отговор #19 -: Юли 05, 2011, 10:11:58 pm »
Здравейте господин Мерчев.Тази седмица за пьрви пьт се сбьсках с ваш апарат на полето.Впечатленията са ми следните-на вьншен вид добре направен ,удобен и лекичьк ,добре балансиран.Но на момчето на което беше и представа си нямаше как се работи с този апарат.Явно има някакво рьководство в кьщи и чете ,но толкова му е капацитета и не може да го разучи.Най интерестното е че вьпреки че неможе да си настрои апарата ,хвана две пари.Стори ми се че дискр.е малко по слаба но това може да е от това че не е била настроена.Един сьвет от мене-НАПРАВИ ЕДИН ОПРОСТЕН ВАРИАНТ С ТРИ ИЛИ ЧЕТЕРИ КОПЧЕТА ЩОТО ХОРАТА НЕМОГАТ ДА ГО НАСТРОЯТ ТОЗИ АПАРАТ.

- Здравей. Благодаря ти че сподели тук във форума своите впечатления. По мое мнение, v2 има отлична дискриминация и отлична дълбочина на детекция. В момента най-добрия ни металдетектор е BLISSTOOL LTC64X v2. Въпреки че той има много копчета (потенциометри и превключватели), за човек с обща култура по металдетектинг не е проблем да го настрои близо до оптималния режим. Ако потребителят е начинаещ, достатъчно е да настрои металдетектора на препоръчаните нива описани в ръководството за употреба... и с това металдетектора пак ще работи в оптимален режим. Общо взето контролите са така направени че потребителя трябва да е малоумен за да обърка нещо прекалено много. Предимството на всички тези опции за настройка, е че малко по-малко когато потребителя ги разучи, ще може да извади максимума от металдетектора на всякакъв терен и при всякакви условия. Това е много ценено от професионалните търсачи, и именно към тях са ориентирани нашите металдетектори. Планирали сме в бъдеще да предложим и по-прости модели за средностатистическия търсач.

Ръководства за употреба на BLISSTOOL металдетектори са налични на този адрес:
https://blisstool.com/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=103

BLISSTOOL металдетектори: www.blisstool.com, info@blisstool.com, GSM: 0883450667, Skype: blisstool, ahmed_merchev, Лице за контакт: Ахмед Мерчев

Неактивен pantera

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #20 -: Юли 06, 2011, 10:14:27 am »
" По мое мнение, v2 има отлична дискриминация и отлична дълбочина на детекция. В момента най-добрия ни металдетектор е BLISSTOOL LTC64X v2 (!!!??? ??? ;)). Въпреки че той има много копчета (потенциометри и превключватели), за човек с обща култура по металдетектинг не е проблем да го настрои близо до оптималния режим. Ако потребителят е начинаещ, достатъчно е да настрои металдетектора на препоръчаните нива описани в ръководството за употреба... и с това металдетектора пак ще работи в оптимален режим. Общо взето контролите са така направени че потребителя трябва да е малоумен за да обърка нещо прекалено много. Предимството на всички тези опции за настройка, е че малко по-малко когато потребителя ги разучи, ще може да извади максимума от металдетектора на всякакъв терен и при всякакви условия. Това е много ценено от професионалните търсачи, и именно към тях са ориентирани нашите металдетектори. Планирали сме в бъдеще да предложим и по-прости модели за средностатистическия търсач."

Пич-обиждаш хората! А и наистина половината от регулаторите ти са излишно изведени-слагай си постоянни резистори на платката или тримери за първоначално сервизно регулиране и толкова.Хората не излизат на къра да се правят на настройчици, да "помпят" повечето от времето и постоянно да бъзикат...убиваш им кефа и им каляваш нервите. Така апаратите ти  не изглеждат "всеможещи" да се справят във всякакви условия и терени-на ВСЯКА IB машина могат да се изведат тези регулировки,но е БЕЗМИСЛЕНО! Хората искат стабилна спокойна машина-жертвай 1-2-3см и си прибери излишните ключета и потенциометри и ще видиш колко ПО-МАЛКО хора ще продължават да те нападат...Уж правиш изводи (някъде в ръководството ти май видях) ама изводите ти трябва да са ти ориентирани не вътре в кутията на апарата а в следствие прочетеното по форумите от мненията на хората...
Успех...
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 10:16:36 am от pantera »

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #21 -: Юли 06, 2011, 10:19:14 am »
Цитат
Общо взето контролите са така направени че потребителя трябва да е малоумен за да обърка нещо прекалено много.
забелязал съм тенденциозно негативно отношение от твоя страна към потребителите на твоите машини , затова и ти самия се радваш на подобно отношение от тяхна страна , като че ли си вбесен че някой си е купил от теб и не може да се справи с настройките , ти затова си взел пари да обясниш културно и вежливо , а не да определяш умствения потенциал на клиента , клиента винаги е прав.
сега някои "съвети" и от мен , които като потребител биха ме затруднили
направи нещо с този кабел , който стърчи отстрани непосредствено след кутията би бил проблем в гора и храсталаци , врътката за грунда не може ли да е на по - достъпно место , така че докато помпиш да може да се коригира , защото от твоите клипове забелязах че , докато ти я грундирваш за всяка корекция я вдигаш от земята , което според мен е доста досадно и бавещо , особено на терени където почвата се мени на всеки 100м
дерзай :)

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #22 -: Юли 06, 2011, 11:20:56 am »
Здравейте,
Не знам как си правите тези изводи за негативното отношение, но определено отношението не ми е негативно, особено към клиентите ми. Част от тях се виждат лично с мен или с хора от екипа ми или с някой от дистрибуторите ми, когато купуват металдетектора, а за останалите съм на разположение за съвети и консултации по телефон, имейл, Скайп, форум и т.н. Към всеки BLISSTOOL металдетектор има подробно ръководство за употреба. Под подробно, имам предвид наистина детайлно и подробно описание за настройка и експлоатация на металдетектора. Колкото до копчетата... всеки човек прави избор дали го устройва или не. Ако това което продавам го устройва си купува от мен. Ако не го устройва, си купува от някой друг. Металдетектори и продавачи има много! Както има търсачи които искат металдетектор с 2 копчета, така има и търсачи които искат металдетектори с 10 копчета. Но... благодаря за загрижеността все пак.
BLISSTOOL металдетектори: www.blisstool.com, info@blisstool.com, GSM: 0883450667, Skype: blisstool, ahmed_merchev, Лице за контакт: Ахмед Мерчев

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #23 -: Юли 06, 2011, 11:24:44 am »
Пич-обиждаш хората!
- Не ги обиждам, а просто споделям общоизвестни истини, на които общо взето се засягат само разни форумни герои.

Неактивен pantera

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #24 -: Юли 06, 2011, 11:45:06 am »
ОК-ти си знаеш...кой каквото сам си направи друг не може да му направи...Това твоето си е КАТО "жив мазохизъм"-да трупаш негативи и по форумите и да те притесняват постоянно клиенти след покупка за постоянни разяснения и обяснения...щом така ти харесва явно това е твоя начин!
Успехи в бизнеса освен...

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #25 -: Юли 06, 2011, 12:41:04 pm »
да те притесняват постоянно клиенти след покупка за постоянни разяснения и обяснения...щом така ти харесва явно това е твоя начин!
Успехи в бизнеса освен...
- Клиенти след покупка не ме притесняват! Хората които си купуват металдетектор BLISSTOOL LTC64X v2 са наясно какво искат и не случайно плащат за него. Изцепки има само по форумите. Просто такъв е манталитета в България. Хората не си гледат тяхната работа... а дават безплатни съвети, дори и нещо да не им влиза в работата. Какъв ви е проблема че LTC64 или LTC64X е с 8 или с 10 потенциометъра. Нали вие не го купувате? Живеем в пазарна икономика. Всеки купува и продава това което му изнася, както му изнася, когато му изнася и на каквато цена му изнася.

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #26 -: Юли 06, 2011, 12:54:30 pm »
потребителя трябва да е малоумен

Или с други думи, както казва народът - каквато стоката, такъв и потребителят.

- Нещо много буквално приемате и преиначавате мои думи! Разяснявам. С цитираните от теб мои думи имам предвид че всички настройки са направени интуитивни...близки са като значение или са идентични до базовите контроли на други марки металдетектори, и освен това са така направени че общо взето е невъзможно потребителя да обърка нещо прекалено много, даже и да иска. Освен това пак напомням. Производственият ни капацитет вече позволява да организираме отново серийно производство на по-прости и по-евтини BLISSTOOL металдетектори. Такива ще са налични съвсем скоро. Така няма да губим тази част от търсачите които искат металдетектор с 3 копчета например, т.е. лесен за употреба металдетектор с минимална нужда от потребителска настройка. Това са неща, които е недопустимо разумен човек да не се досети че са ясни за всеки производител. За това общо взето ми е писнало от доброжелатели на която всяка втора дума във форума е защо не пуснеш металдетектор с две копчета или нещо в този дух. Пак повтарям. Всеки производител си прави сметката. Ние сме си направили нашата. Че на всеки десет търсачи един иска металдетектор с 8 копчета и девет искат металдетектор с 2 копчета е факт. Аз съм наясно с този факт и този факт мен ме устройва. След като мен ме устройва, защо изобщо вие се бъркате в моята работа а не си гледате вашата?!
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 12:57:28 pm от BLISSTOOL »

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #27 -: Юли 06, 2011, 01:21:54 pm »
направи нещо с този кабел , който стърчи отстрани непосредствено след кутията би бил проблем в гора и храсталаци
- Кабела не представлява никакъв проблем. Потребителя може да го фиксира с велкро по препоръчания от нас начин, а може да го навие и плътно спираловидно по цялата му дължина. LTC64X не е първия металдетектор с такъв дизайн. Всички XP металдетектори, част от White's металдетектори и други са също с електроника разположена под подлакътника. Основния плюс на това решение е че металдетектора е много добре теглово балансиран, потребителя има усещането че металдетектора е много лек като тегло, ръката му се напряга по-малко, и съответно по-малко се изморява. Специално при BLISSTOOL металдетектори LTC64 и LTC64X, когато си хванал металдетектора за ръкохватката може да го контролираш само с един пръст а не мускулите по цялата ти ръка да са постоянно в напрегнато състояние. Допълнително може да бъде използвана и регулируемата каишка на подлакътника, с която още повече теглото на металдетектора не се усеща от потребителя. Общо взето ти е кеф да работиш, особено със стандартната 28 см търсеща бобина. Имаш чувството че металдетектора е продължение на ръката ти.

врътката за грунда не може ли да е на по - достъпно место , така че докато помпиш да може да се коригира , защото от твоите клипове забелязах че , докато ти я грундирваш за всяка корекция я вдигаш от земята , което според мен е доста досадно и бавещо , особено на терени където почвата се мени на всеки 100м
- За такива терени потребителя може да включи автоматичния режим (GROUND = Auto, AUTO ZONES = I, II или III. За нашия дизайн, потенциометрите за ръчен земен баланс (GROUND RUDELY за груба настройка и GROUND FINELY за финна настройка) са разположени на възможно най-удобния начин. На клиповете е показано по кой начин на мен ми е най-удобно да балансирам металдетектора, но това не означава че това е единствения начин. Освен по предпочитания от мен начин (т.е. както се балансират някои White's металдетектори), BLISSTOOL LTC64 и BLISSTOOL LTC64X могат да бъдат ръчно балансирани и например по начина по който обикновено се балансират XP металдетектори, а именно, потребителя се завърта на 180 градуса, така че да гледа не търсещата бобина, а кутията с електрониката. След това си прави стандартното помпане и донастройка от GROUND потенциометрите, до които има непрекъснат достъп, при това свое положение.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 01:45:36 pm от BLISSTOOL »

Неактивен BLISSTOOL

• Производители
  • Напреднал потребител
  • *
    • www.blisstool.com
« Отговор #28 -: Юли 06, 2011, 08:03:29 pm »
От къде произлиза името BLISSTOOL?

Името BLISSTOOL произлиза от английските думи bliss (блаженство) и tool (инструмент).
BLISSTOOL се пише на кирилица БЛИСТУЛ и се произнася по същия начин.

Правилното изписване е BLISSTOOL на латиница и БЛИСТУЛ на кирилица.

Правилното изговаряне е БЛИСТУЛ и на латиница и на кирилица.

Неправилни изписвания и изговаряния са: БЛИЗТУЛ, БЛИЗТУУЛ, БЛИССТУЛ, БЛИСТУУЛ, БЛИССТУУЛ, БЛИЗТОЛ, БЛИЗТООЛ, БЛИЗЗТОЛ, БЛИЗЗТООЛ, БЛИССТООЛ, БЛИССТОЛ, БЛИСТООЛ, BLISTOL, BLISSTOL, BLISTOOL, BLISTUL, BLISSTUL, BLISTUUL и други подобни.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 08:33:28 pm от BLISSTOOL »

Неактивен бушон

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 478
« Отговор #29 -: Юли 06, 2011, 11:05:29 pm »
защо изобщо вие се бъркате в моята работа а не си гледате вашата?!

Обяснявам: защото твоята работа е да си седиш в гаража и да си клепаш там недоразуменията, наречени БЛИНСТОН, или как беше там... ;D
А щом като си се появил на обществено място, в открит форум, където едва ли някой те е канил с бъклица, то се налага да се примиряваш с мнения, които може и да не ти харесват.
Схвана ли, или да обясня по-подробно, като за ония твои потребители, които трудно броят до 10, камоли да се оправят с толкова на брой копчета. ;)