Автор Тема: Първа монета с CS4PI на плаж  (Прочетена 690 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 248
Първа монета с CS4PI на плаж
« -: Март 28, 2021, 11:41:38 pm »
Днес пробвах новият детектор с пулсова индукция C.Scope4PI на плаж.

Отидох на плаж където при отлив морето се отдръпва на 800 метра и се оголва мокър пясък с много малко замърсяване с желязо.
При тези условия детектора се оказа чудесен. Работеше тих и стабилен при висока чувствителност и честота 4.1кХц.
Побите показаха че хваща 1 лев на 25см а 9 карата халка на 23см.
За 1 час изкопах към 15 сигнала - една монета от 20 пенса на 20см, една гилза 22 калибър на 20см - останалите бяха капачки и метални боклуци.
За незамърсен плаж детектора е много лесен и приятен за работа. Сигурно ще работи добре и на орудено.

Ето я и първата ми монета с C.Scope4PI:

Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен pechkata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 118
Re: Първа монета с CS4PI на плаж
« Отговор #1 -: Март 29, 2021, 08:31:17 am »
Колко лева е този детектор...?
По границите мито туй онуй...?
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #2 -: Март 29, 2021, 10:42:03 am »
Колко лева е този детектор...?
По границите мито туй онуй...?

В Англия нов е 640 лева. Моят го взех втора ръка за 355 лева. С митата не съм наясно.

Неактивен pechkata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 118
« Отговор #3 -: Март 29, 2021, 09:34:15 pm »
В Англия нов е 640 лева. Моят го взех втора ръка за 355 лева. С митата не съм наясно.

Добра цена си го взел...
« Последна редакция: Март 29, 2021, 09:38:15 pm от pechkata »
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
  • Публикации: 195
« Отговор #4 -: Март 30, 2021, 11:07:28 am »
колега vladorado 25санта за лев за пулсова машина е нищо ако пясъка не е оруден тоз лев го хващам с монетара на тази дълбочина.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #5 -: Март 30, 2021, 11:48:13 am »
колега vladorado 25санта за лев за пулсова машина е нищо ако пясъка не е оруден тоз лев го хващам с монетара на тази дълбочина.

Този апарат е пулсов но не е GPX.
Аз със еквинокса на същата дупка хванах 1 лев на 35см, но еквинокса е £1000 а Cи Cкоуп-а е £155.
За £155, 25 санта са ми достатъчни. В орудените гори в Родопите за където съм го взел, почвата е 15-20см макс. Дълбочината му е достатъчна, да видим дали ще се справи с минерализацията.

Пък и ако ми го конфискуват полицаите, £155 ще ги преживея.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #6 -: Април 11, 2021, 02:40:53 pm »
Вчера отидох до Sandy Bay Beach в Kewstoke.

51.376890, -2.962405

При отлив морето се отдръпва на 800 метра. Този плаж е на 1км на север от Weston-Super-Mare, където бях първият път. На Уестън се оказа че целият плаж е посят с парченца изгорял алуминий след голям пожар на кея. Това направи работата с CS4PI много тегава и реших този път да пробвам на друг плаж. Плажа на Кюстоук се оказа много малко замърсен и подходяш за пулсовата машина. Под 15см пясък почваше твърда глина и сигналите бяха на плитко. Най дълбокуят сигнал беше неръждаваема лопата на 30 см. Сигналите бяха малко но и буклуците бяха малко. Изкопах към 40 сигнала. От тях 7 бяха рибарски олова по 140г, четири съвременни монети и едно синджирче от нещо неръждаваемо.

Апарата беше много приятен за работа при тези условия.
Направих експеримент. Минах част от района на CS4PI с Еквинокса, за да видя какво изпуска пулсака. Оказа се че сигналите които не чува CS4PI са миниатюрни тенекиени фрагменти от бирени кутии и малки парчета станиол. Това ми беше спестило копане на двойно количество дупки, но означава също така че пулсака ще пропуска дребното злато и сребро - малки обички, тънки верижки и т.н. Сега съм сигурен че монети и пръстени няма да изпуска.

С еквинокса работих на чувствителност 19, Плаж1, 50 тона, скорост 5 и F2 4. Реших да използва "айрън байъс" F2 защото се оказа, че капачките дават плътен цветен сигнал чак до FE9, докато на F2 4, цветният сигнал се разпадаше. Аз пак ги копаех, защото съвременните 1 или 2 пенса  даваха същият сигнал.
Друго интересно нещо което установих е, че пинпоинтера се ползва трудно в дупката, защтото пищи от солената вода - най-вероятно. Трябва всеки път да се грундира като се включва докосвайки стената в дупката, но и тогава не си сигурен дали не дава фалшив сигнал. Извън дупката си работеше нормално.

Следващата задача е да си купя "скууп".
« Последна редакция: Април 11, 2021, 02:44:37 pm от vladorado »