Автор Тема: Проби с антена Coiltek nox 10x5  (Прочетена 800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 248
Проби с антена Coiltek nox 10x5
« -: Март 23, 2021, 11:50:45 pm »
Днес правих проби с антената Coiltek nox  10x5. За теста избрах една ливада с по-минерализирана почва за да е по-близко до условията в България. CTX3030 пепоръча чувствителност 14 ( от  максимум 30).
Антената е компактна, малко по-лека от 11 инчовата на майнлаб. Черупката отдолу е много мека и поддава при натиск. Дано да не е проблем.
Направих пробите с монета от 1 лев.
Аз работя с ПОЛЕ1, грунд баланс 0, честота мулти, 50 тона, F4 и FE 0.
Достигнах до следните изводи:
Kоилтека е малко по-плитка от 11нчовата на майнлаб. Най -добри тонове даде на  скорост F2,3 и iron bias FE 0-3.
Така да се каже, на програма 3x3 е сравнително бърза и дълбока.
1 лев го хвана на 30 см – ОБАЧЕ! Тази антенна има по-голяма склонност от 11 инчовата на Майнлаб, да почернява по едната ос!
От 30 до 18см дава ясен, цветен сигнал с номер 19 в двете посоки но, на 90 градуса дава чисто черен сигнал. Haд 18 см дава цветен сигнал по всички оси. Цветният тон на 28см е достатъчно силен и категоричен за да се чуе на бърз ход и да те накара да го провериш. С тази антенна ще трябва да се проверяват всички черни сигнали и на 90 градуса !
Побвах и с малък 9 каратов златен пръстен – засече го със същите параметри като 1 лев.
За мен много важни бяха пробите със златни самородки. Възнамерявам да ползвам тази антена като си дойда в БГ за търсене на самородки.
Пробите направих със самородки с размер на оризово зърно. Програма Голд2 фабрична. Койлтека е малко по-дълбока ор 6 инчовата антена на Майнлаб. Хваща самородка като оризче на 5см с чувствителност 25.
ОБАЧЕ, там където има самородки не може да се работи с чувствителност 25 защото почвата е много минерализирана. От личен опит знам че максималната чувствителност на практика е не повече от 18.
При чувствителност 18, самородките ги чува на 3см. Това обикновенно е достатъчно да се търсят саморордки по цепките в скалите край и във реката.
Оказа се че има неприятна изненада. Елипсовидната КОИЛТЕK антена  би трябвало да е по-удобна за търсене на самородки в цепките но, за съжаление установих, че антената на засича самородките с върха а само със средата и задната част - (възможно е това да е фабричен дефеккт само на моята антена?) . Това прави бъркането в цепките с върха на антената безполезно. Затова за работа в цепки 6 инчовата антенa на майнлаб остава по-добрият вариянт. Ако търсим златинки по равна повърхност (както в Австралия или Аризона) Койлтека ще е по-добра от 6 инчовата на майнлаб. В Бъргария обаче по-често бъркаме в скални цепки с върха на антената. Ако намерите равно място със златинки, като изветрени скали например, Коилтека ще е по-добрият вариант.
За мен лично това ще ми е основната антена за работа в гора и ожънати ниви. Вчера в гората се оказа чудесна  за търсене в шубраците и къпините. С 6 инчовата антенка се работеше много бавно.
Скоро ще пробвам Coiltek nox 10x5  и на плаж.

ПС - някой знае ли магазин в БГ да продава 15 инчовата антена?
« Последна редакция: Март 24, 2021, 12:23:13 am от vladorado »
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен fides

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 30
Re: Проби с антена Coiltek nox 10x5
« Отговор #1 -: Март 24, 2021, 01:09:05 am »

Неактивен pechkata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 118
« Отговор #2 -: Март 24, 2021, 08:34:10 am »
Днес правих проби с антената Coiltek nox  10x5. За теста избрах една ливада с по-минерализирана почва за да е по-близко до условията в България. CTX3030 пепоръча чувствителност 14 ( от  максимум 30).
Антената е компактна, малко по-лека от 11 инчовата на майнлаб. Черупката отдолу е много мека и поддава при натиск. Дано да не е проблем.
Направих пробите с монета от 1 лев.
Аз работя с ПОЛЕ1, грунд баланс 0, честота мулти, 50 тона, F4 и FE 0.
Достигнах до следните изводи:
Kоилтека е малко по-плитка от 11нчовата на майнлаб. Най -добри тонове даде на  скорост F2,3 и iron bias FE 0-3.
Така да се каже, на програма 3x3 е сравнително бърза и дълбока.
1 лев го хвана на 30 см – ОБАЧЕ! Тази антенна има по-голяма склонност от 11 инчовата на Майнлаб, да почернява по едната ос!
От 30 до 18см дава ясен, цветен сигнал с номер 19 в двете посоки но, на 90 градуса дава чисто черен сигнал. Haд 18 см дава цветен сигнал по всички оси. Цветният тон на 28см е достатъчно силен и категоричен за да се чуе на бърз ход и да те накара да го провериш. С тази антенна ще трябва да се проверяват всички черни сигнали и на 90 градуса !
Побвах и с малък 9 каратов златен пръстен – засече го със същите параметри като 1 лев.
За мен много важни бяха пробите със златни самородки. Възнамерявам да ползвам тази антена като си дойда в БГ за търсене на самородки.
Пробите направих със самородки с размер на оризово зърно. Програма Голд2 фабрична. Койлтека е малко по-дълбока ор 6 инчовата антена на Майнлаб. Хваща самородка като оризче на 5см с чувствителност 25.
ОБАЧЕ, там където има самородки не може да се работи с чувствителност 25 защото почвата е много минерализирана. От личен опит знам че максималната чувствителност на практика е не повече от 18.
При чувствителност 18, самородките ги чува на 3см. Това обикновенно е достатъчно да се търсят саморордки по цепките в скалите край и във реката.
Оказа се че има неприятна изненада. Елипсовидната КОИЛТЕK антена  би трябвало да е по-удобна за търсене на самородки в цепките но, за съжаление установих, че антената на засича самородките с върха а само със средата и задната част - (възможно е това да е фабричен дефеккт само на моята антена?) . Това прави бъркането в цепките с върха на антената безполезно. Затова за работа в цепки 6 инчовата антенa на майнлаб остава по-добрият вариянт. Ако търсим златинки по равна повърхност (както в Австралия или Аризона) Койлтека ще е по-добра от 6 инчовата на майнлаб. В Бъргария обаче по-често бъркаме в скални цепки с върха на антената. Ако намерите равно място със златинки, като изветрени скали например, Коилтека ще е по-добрият вариант.
За мен лично това ще ми е основната антена за работа в гора и ожънати ниви. Вчера в гората се оказа чудесна  за търсене в шубраците и къпините. С 6 инчовата антенка се работеше много бавно.
Скоро ще пробвам Coiltek nox 10x5  и на плаж.

ПС - някой знае ли магазин в БГ да продава 15 инчовата антена?
Кръглата антена си е кръгла - факт...
Има...
https://worlddetectors.com/coiltek.html
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 717
  • миндил и железарка
« Отговор #3 -: Март 24, 2021, 12:48:38 pm »
Не звучи много добре информацията, явно са ги усрали нещо коилтеците, яд ме само че си продадох елипсата.

Неактивен MakiZa

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 33
« Отговор #4 -: Март 24, 2021, 01:05:25 pm »
за съжаление установих, че антената на засича самородките с върха а само със средата и задната част - (възможно е това да е фабричен дефеккт само на моята антена?) .
Колега виж видеото и прецени дали антената е дефектна. https://youtu.be/ihEOrtVD9Fs

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #5 -: Март 25, 2021, 08:59:56 pm »
Колегата MakiZa е прав! Обадих се на Коилтек и те ме посъветваха като включа новата антена да извърша фабричен рестарт на апарата. Като го рестартирах с фабричните настроики, антената заработи нормално и сега хваща 0.01г самородка и с предната част. Всичко е наред, дано до лятото пътуването да се нормализира за да мога да си дойда до България и да пробвам новата антена за самородки!
А дотогава ще я ползвам по горите и на замърсено.
« Последна редакция: Март 25, 2021, 09:03:18 pm от vladorado »

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #6 -: Март 25, 2021, 09:04:33 pm »
Ако не те затруднява пробвай дали пак изчернява, защото това не е типично за мулти айкюто.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #7 -: Март 25, 2021, 10:08:51 pm »
Ако не те затруднява пробвай дали пак изчернява, защото това не е типично за мулти айкюто.

С какви монети искаш да направя теста?

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #8 -: Март 25, 2021, 10:18:24 pm »
няма значение, поне и ти да си знаеш дали изчернява

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #9 -: Март 27, 2021, 01:48:37 am »
Направих теста за почерняване за който ме помоли колегата kronos555.
Получих идентични резултати с този филм:

https://www.youtube.com/watch?v=6XjuCUphypM

Настройките ми бяха подобни - поле1, грунд баланс 0, честота мулти, 50 тона, скорост 3, ФЕ 0.
Вместо 5 копейки ползвах 1 лев. Вместо чешуя - ковано сребърно пени на Едвард Втори 1317г. Пробвах и с 10 стотинки - те дадоха идентични резултати с кованата  монета.
Пробвах и с 11 инчовата антена.
Койлтека почернява 1 лев след 25см а 11 инчовата дава цвят до 28см в двете посоки.

Койлтека и 11 инчовата почeрняват 10ст под 20см. На ребро койлтека почернява 10ст на 18см а 11 инчовата под 15см!!!
Коилтека хваща по-добре монети на ребро!!!
Почерняването на койлтека е сaмо в една плоскост и продължава да дава плътен цветен сигнал на 1 лев на 90 градуса до 30см. Този сигнал е много ясно различим от фалшивите цветни сигнали на желязото. Аз вече копя тези дълбоки плътни цветни сигнали само по едната ос. Днес така намерих 1 пени на 20см!

Неактивен pechkata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 118
« Отговор #10 -: Март 27, 2021, 08:30:32 am »
Този клип не е коректен - на едната включва скорост 2 а на др. скорост 4...
https://www.youtube.com/watch?v=6XjuCUphypM
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #11 -: Март 27, 2021, 11:36:56 am »
Да, на скорост 4 почернява повече. Аз считам че за монети Койлтека трябва да се сравнява с 11 инчовата, а не с 6 инчовата антена на майнлаб. Гледах няколко клипа където показват че, койлтека е по-дълбока от 11 инчовата антена. Моите тестове показаха че това не е така. Изключение е само монети на ребро в по-минерализирана почва.
С 6 инчовата антена сравнението би трябвало да е за златни самородки. Там Койлтека е по-дълбока и покрива по-голяма площ. За самородки аз предпочитам койлтека.

За монети койлтека е идеална за гора (особенно в плитки почви), и за замърсени терени.

Утре отивам на морето да сравня койлтека с 11 и 15 инчовите антени на майнлаб.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #12 -: Март 27, 2021, 02:44:58 pm »
Ще очакваме колега, евала за мерака!

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #13 -: Март 28, 2021, 10:59:27 pm »
Днес пробвах новата антена на Койлек 10х5 на плаж.

Настроики - Beach 2, GB 0, Multi, 50 tones, F 4, FE0, чувствителност 25.
Апарата беше стабилен при максимална чувствителност 25.

Резултат - 1 лев го хвана с ясен, чист цветен сигнал в двете посоки на 25см. Само в едната ос - на 30 см. 11 инчовата антена го хвана на 30см.

Малка 9 каратова халка Койлтека я хвана чисто на 20см.

С Койлтека се търси по-лесно във водата от 11 инчовата антена. По лесно се замахва и по-лесно се държи близо до дъното.
В солена вода на Beach 2 е абсолютно спокойна.
Аз предпочитам Койлтека във вода а 15 инчовата на Майнлаб на мокър и сух пясък.
Мисля че тежката 14х9 инча антена на Коилтек ще е най-добрата подводна антена за Еквинокса.