Автор Тема: Новото подобрение 3.1.3 на софтуера на Еквинокс 800  (Прочетена 1621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 208
Да споделя впечатленията си от новото подобрение на Майнлаб за моя Еквинокс 800.
След свалянето на новата 3.1.3 програма направих проби и ето каво установих:
(Сравнявах със CTX3030)

Еквинокса с новата програма на "Мулти", започна да засича сигнали с цвят на 3-4 см по-дълбоко от CTX3030!

И двата апарата бяха с големите антени 15 и 17 инча. Причината е че Еквинокса стана по-стабилен и може да работи на по-висока чувствителност от преди.
Новата честота от 4 килохерца не е по-дълбока, а се оказа че много точно разпознава цветните сигнали на монетите от тези на боклуците - парчета цветни метали и всякаъв скрап от цветни метали. Бих определил точноста на 98%. Дисkриминира само на звук! Под 15 см губи числата, но звукът е безпогрешен и няколко тона по-висок - всичко звучи с високи тонове като голяма сребърна или медна монета.

Започне ли да къдри сигнала на 4 килохерца, значи не е монета!

При дълбоките сигнали звукът става много слаб но остава плътен и непроменлив във всички посоки. Аз намирам това за много полезно.
Малка кована сребърна монета на Едуард II я чува със слаб цветен сигнал на 25см, СTX3030 я почерни на 16см и я загуби на 20 см!

Сега работя основно на поле1,мулти, 50 тона, дискриминация от 0 надолу, скорост 3-4, FЕ 0, "ол метал" и проверявам със "поле2", същите настройки и честота 4кhz.

P.P.
Според мен новата честота от 4кhz разпознава капачките по-добре от FЕ2.
« Последна редакция: Август 07, 2020, 03:38:43 pm от vladorado »
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен j

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 104
Re: Новото подобрение 3.1.3 на софтуера на Еквинокс 800
« Отговор #1 -: Август 08, 2020, 02:12:17 pm »
Браво колега за и фото днес ще го упдейт на ;)

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #2 -: Август 11, 2020, 10:01:18 pm »
Колега мерси за инфото, как ме е яд че не съм разбрал по-рано за този ъпдейт вчера излизах щях да го тествам, а сега скоро не очаквам да излизам  :-\.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #3 -: Август 15, 2020, 11:38:48 am »
Честотата от 4khz продължава да разграничава безупречно цветните сигнали на монетите от цветните сигнали на цветни метални боклуци.
С нея вече успях да намеря две сребърни ковани монети:

Henry III class 7 short-cross - London (1216-1272) - половинка.

Edward I 10cf1 - London (1305-1306)

Използвах голямата 15 инчова антена. Програма - POLE1, 50 TONES, F 4, FE 0, 4khz.
Засякох ги на дълбочина 15см в нива с ръж. Kоординати на гугъл мап:

52.352574, -2.160079

« Последна редакция: Август 15, 2020, 11:41:57 am от vladorado »

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #4 -: Август 15, 2020, 06:44:41 pm »
Денс стигнах до извода, че честотата 4кhz се затруднява да различи цветните сигнали на монетите от тези на плоски алуминиеви предмети. С другите метали няма проблеми.Просто досега не бях попадал на алуминий след инсталирането на новия ъпгрейд.
Много ме кефи че безпогрешно различава копчетата с които са осеяни английските ниви. Аз продължавам да ги копая защото звучат ниско, като злато или спукана, малка, сребърна, кована монета, но досега нито едно копче не е заблудило
честотата 4кhz.

Неактивен Gladiator

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 50
  • Deeptech Vista X, Equinox 800, Tesoro Tejon
« Отговор #5 -: Август 16, 2020, 04:24:45 pm »
Searcher program:

Field Mode 2
GB 0
Frequency - Multi
Volume Adjust 25
Tone Volume - T1 = 1 , T2-T5 = 25
Sensitivity - 22+ or 20 in trashy sites
Recovery Speed 4
Iron Bias 3
Target Tones - 5 Tones
Threshhold - Level 1
Tone Pitch - T1 =1 T2 =10 T3 =18 T4 =22 T5 =24
Tone Break - T1 =2 T2 =9 T3 =18 T4 =25
Threshold Pitch - 1
Disc Break -9-2 rejected 3-40 accepted

От месец съм на тази програма, ходих на места където съм бил преди, постоянно взех да намирам интересни предмети. Препоръчвам!! Успехи

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #6 -: Август 16, 2020, 06:33:48 pm »
АЗ ползвам почти същата програма но предпочитам 50 тона - дават повече информация за обекта. Т1 ми е на 0 (Disc Break -9-0 rejected 1-40 accepted)
защото намерих златна обичка с VDI 1, дребните златни предмети и златните верижки дават числа 1 - 3. С натрупване на опит постепенно намалих iron bias от 3 на 0. Вече не коaпя желязо, ухото ми свикна да различава фалшивите цветни сигнали на желязото. На 0 печеля дълбочина, особено на суха почва.
Предпочитам поле1 - тоновете му са по-стабилни на моите почви. Те са леки, работя често на чувствителност 23-24.
« Последна редакция: Август 16, 2020, 06:39:59 pm от vladorado »

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #7 -: Август 19, 2020, 02:54:39 am »
Денс направих още проби с новият ъпгрейд на Еквинокса(с голямата 15 инчова антена) и установих най-ефективният метод за използване на новата 4кhz честота.

Направих проби с дребни сребърни монети - кована монета от едно пени на Едуард Първи(Чристо сребро) и 6 пенса на кралица Викториа то 1856г (92.5% сребро стърлинг).
С моята монетарска програма ( Поле1,  грунд баланс 0, 50 тона, честота мулти, скорост 3, ФЕ(айрън баяс) 0, чуствителност 23), ги хващах на 30 см с променливи цветни числа но ясен цветен звук в двете посоки, но на 90 градуса едната посока ми почерняваше. Под чуствителност 21 губех сигнала.
Установих че с новата честота 4кhz и скорост 1, след kато напавя грунд баланс в непосредствена близост, сигнала става мого по-стабилен и ясен, а черният тон изчезва. Този трик работи най-добре на поле1 и парк1.
Това засега е най-успешният ми метод за откриване на дълбоки сребърни монети. Метода работеше и с малка медна монета на 30 см безотказно.

Ако попаднете на плоско или кръгло желязо което дава много убедителен фалшив цветен сигнал, честотата 4кhz веднага безпогрешно го превръща в черен. Вече не копая желязо по-погрешка!
« Последна редакция: Август 19, 2020, 03:06:59 am от vladorado »

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #8 -: Август 24, 2020, 11:27:47 pm »
След още няколко излета установих, че честотата 4кhz се лъже от плоски алуминиеви обекти и големи плитки медни предмети. Не ги различава от монети. Към другите цветни боклуци е безпощадна. Мулти им дава плътни цветни сигнали, а 4кhz веданга ги накъдря и почерня. В това отношение вече конкурира СТХ3030! А за малките сребърни монети го бие категорично.

Не знам дали е само с моят даунлоуд, но на 4 кхц функцията "пинпоинт" не работи. Това не ми пречи обаче, на мулти си работи.

Вчера намерих първият си флорин на Джрдж V 1920г. Беше на плитко - 15 см. Мулти го показа с ясен цветен звук  и VDI 24, а 4 кхц го потвърди категорично като монета.

Неактивен geodezist

• Старши потребител
  • Публикации: 282
« Отговор #9 -: Август 25, 2020, 12:39:31 am »
Владо как е с оловото на 4 kHz?

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
« Отговор #10 -: Август 25, 2020, 10:48:14 am »
Здравей геодезист!
4кхц е много добре специално с оловото. СТХ3030 го разпознаваше лесно с ниските тонове и числа. Досега еквинокса се затрудняваше защото на мулти го показваше в голям диапазон -от 1 до 20, Което включва повечето сигнали.
Сега с 4кхц оловото дава накъдрен сигнал в 99% от скучаите, лесно различим от равният плътен сигнал на монетите. Мисля че с 4кхц еквинокса е равен на СТХ-а в различаването на оловните обекти.
За три седмици от няколко стотин оловни обекта само два заблудиха еквинокса че са монети, и те са интерестни находки. Едното е оловна тежест за рокля. В среновековието са зашивали такива тежести в подгъва на роклите за да ги държат опънати и да не ги вдига вятъра. По-голямото е оловна тежест за теглилка, може би ранното средновековие.

click tracking

---