Автор Тема: Казваме довиждане и на White's Electronics  (Прочетена 1071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gladiator

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 44
WHITE'S ELECTRONICS
1950-2020

WHITE'S затварят врати и спират производство на всички модели детектори.

В писмото са писали, че спират производството поради недостиг на ресурси породени от пандемията. И ще преоценят бъдещето на компанията. Другата причина е поради интензивната конкуренция в индустрията и фалшивите, и евтини продукти от Китай.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1204
Re: Казваме довиждане и на White's Electronics
« Отговор #1 -: Юни 19, 2020, 11:19:59 pm »
WHITE'S ELECTRONICS
1950-2020

WHITE'S затварят врати и спират производство на всички модели детектори.

В писмото са писали, че спират производството поради недостиг на ресурси породени от пандемията. И ще преоценят бъдещето на компанията. Другата причина е поради интензивната конкуренция в индустрията и фалшивите, и евтини продукти от Китай.

Четох го в нета днес. За съжаление си отива последната 100 % марка металдетектори Made in USA...а някои от моделите им си остават истинска класика.
Жалко. Дано се намери скоро някой тамошен инвеститор, който да възроди марката.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен nobody

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
« Отговор #2 -: Юни 20, 2020, 01:46:07 pm »
не точно. правят ги и в ирлания и се водят големи буклуци (ирландските). марката не ми е на сърцето.

Активен UZAKI

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 73
« Отговор #3 -: Юни 20, 2020, 01:57:00 pm »
Има  наистина много добри апарати от Whites , ще има и хора на които да не се харесват (като всеки друг апарат) , но са наистина "естествени и натурални" , или бяха вече , за разлика от Чанчунските ментета...Н е може да се отрече това.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1204
« Отговор #4 -: Юни 20, 2020, 05:13:21 pm »
не точно. правят ги и в ирлания и се водят големи буклуци (ирландските). марката не ми е на сърцето.

Нека не е наизуст, но по-спомен 'Белите" действително за няколко години (по малко от 'Кенгурата") имаха завод или по скоро заводче в Ирландия произвеждащо за Европейските пазари и основно за Великобритания. Не знам каква е била далаверата, нито стоката им, но цеховете на "Маелаб" в Ирландия и продаваната от тях продукция принуждава "Белите" да си тръгнат години преди австралийците. Пак казвам, това по спомен.
Но, всички модели които съм виждал и докосвал за малко тук при нас са си били винаги Made in USA и то не да съдя по надписа, а защото знам,че бяха поръчвани и внасяни от моряци отвън и основно от Щатите.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1424
« Отговор #5 -: Юни 21, 2020, 04:52:29 pm »
 Имал съм White''s   di pro 6000, XLT, DFX, Spectra V3. Всичките бяха Made USA и бяха много качествени и надеждни .
 White''s бяха първите, които въведоха микроконтролера в металдетектинга.  Много , много съжалявам.
 Наистина след COVID-19 светът няма да бъде същия. От известно време при компютрите и електрониката изчезват качествените и стойностни продукти. За сметка на евтините и посредствените .

Неактивен георги_ат

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 44
« Отговор #6 -: Юни 22, 2020, 09:01:39 pm »
имал съм "призм 3 "за начинаещи ,страхотно откриваше целите на общ метал.

click tracking

---