Автор Тема: Реален търсач за злато на тежък терен , моля за препоръка?  (Прочетена 3829 пъти)

Araman и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен metalex

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
След всичко прочетено избора ми се стесни на тези 4 апарата:
1. Еквинокс
2. Спектра V3i ( има самостоятелна 22khz честота)
3. F19 ( на практика е обогатен голд бъг.)
4. Whites TDI Sl
XP го изключих защото не желая да съм зависим само от една фирма за сонди  и други причини.
Ако намеря проверен ГП/Х втора употреба до 2к естествено него ще взема, ама едва ли.
Това е финално. Оглеждам нюансите сега
:)

Неактивен traper2504

• Старши потребител
  • Публикации: 417
Това с грунд баланса не винаги така , но не ми се водят дебати. Мн.верно е цитирал питащия от дебелите книги.Старите тарикати търсачи си ги знаят тези номера. Пример алкална почва или мокър солен пясък на плажа грунд 20 . Вдигаш  на ръчен с още 25 - 30 дискраминацията в дълбочина се подобрява. На тежък 90 грунд действам обратно свалям с 25 - 30. Който иска да вярва .....затова гледам да си грундирам на около 60 - 70 , но разбира се и това си има цена. По нервна и неспокойна е машината и си трябва да понасяш и търпиш. 
Извинявай algan това трябваше да е за колегата vvarbanov. :) Колега ако не вземеш Голд бъг /чистия/  и аз бих избрал Нокса 800. Желая ти късмет!

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1224
  • Вар Баний
Извинявай algan това трябваше да е за колегата vvarbanov. :) Колега ако не вземеш Голд бъг /чистия/  и аз бих избрал Нокса 800. Желая ти късмет!
Сигурно е така както казваш за настройките. Може би зависи от металотърсача. С гъдулката нямах проблеми при дискриминацията.
Интересно ми е на колко см., хващаш бобче( Александър,Филип) на тежките почви/грунд 90/ на ход?
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен BRANDIMI

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 73
Здравейте. За тежък терен от личен опит бих препоръчал Minelab Eureca Gold. Апарата е с реален автоматичен грунд баланс и дава доста добри резултати. Скоро гледах, че се продава такава машинка в OLX.
Успех с избора!

Неактивен traper2504

• Старши потребител
Сигурно е така както казваш за настройките. Може би зависи от металотърсача. С гъдулката нямах проблеми при дискриминацията.
Интересно ми е на колко см., хващаш бобче( Александър,Филип) на тежките почви/грунд 90/ на ход?
От къде да знам на клко ще го хвана , като тука мойте джендеми са толкова сиромашки , че колкото и да обикаляш почти нямаш шанс да немериш нещо интересно освен монета от Тошово или ковани и по модерни ръждиви пирони. ;D

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 92
От къде да знам на клко ще го хвана , като тука мойте джендеми са толкова сиромашки , че колкото и да обикаляш почти нямаш шанс да немериш нещо интересно освен монета от Тошово или ковани и по модерни ръждиви пирони. ;D
. Драго,гледах едни твои тестове в феиса ,такива тестове на джоб в онази почва не са реални.Реално ти чуваш земята ,нищо лично...

Неактивен traper2504

• Старши потребител
. Драго,гледах едни твои тестове в феиса ,такива тестове на джоб в онази почва не са реални.Реално ти чуваш земята ,нищо лично...
Ок Митак светни ме на лични или у гейбука какъв точно е кусура на теста да не спамим тука , страничния джоб е плитък или нещо друго?

Неактивен pechkata

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 9
След всичко прочетено избора ми се стесни на тези 4 апарата:
1. Еквинокс
2. Спектра V3i ( има самостоятелна 22khz честота)
3. F19 ( на практика е обогатен голд бъг.)
4. Whites TDI Sl
XP го изключих защото не желая да съм зависим само от една фирма за сонди  и други причини.
Ако намеря проверен ГП/Х втора употреба до 2к естествено него ще взема, ама едва ли.
Това е финално. Оглеждам нюансите сега
:)

Пропускаш един - Пулсето на Командера от Бургас...
« Последна редакция: Октомври 16, 2020, 08:52:29 pm от pechkata »
Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!

Активен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1211
... Колега ако не вземеш Голд бъг /чистия/  и аз бих избрал Нокса 800. Желая ти късмет!

От тази серия на Фишер, не само (чистият) Gold Bug е за предпочитане, но и Gold Bug Pro, Gold Bug DP (но не с базовата му сонда), както и F-19. 
И трите модела имат за разлика от "чистият" Bug, ръчен грунд баланс , който си е голям + при работа в силно променлива орудена почва. Отделно пък (много тъпо за мен като маркетингово решение за този уред) F-19 върви стандартно с възможно най-оптималната сонда за търсене на малки парченца самородно злато, каквато е идеята на тези хоби детектори.
Не знам защо обаче се препоръчва тук Нокс 800 ?!? Той, макар и гонейки универсалност при търсене, поне за мен бих го позиционирал в категорията на "монетарите". Поздрави !!!
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Активен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1211
Колега metalex, ако все още не си закупил детектор за самородно злато, бих си позволил без да правя реклама или друго, да те насоча към Makro Gold KRUZER в комплект с двете сонди. Към момента същият се очертава като може би най добрият VLF детектор за търсене на самородно злато у нас.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

click tracking

---