Автор Тема: XP ORX  (Прочетена 890 пъти)

rrr и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 17
XP ORX
« -: Октомври 21, 2019, 08:13:17 pm »
Здравейте всички,съвсем нов съм във форума и във хобито.Скоро си закупих МД xp orx с бялата кръгла сонда,но не намирам достатъчно информация за него в бг форумите.Идеята е да го ползвам за самородки ,но и някоя нива не бих пропуснал.Интересува ме дали се справя на тежки и много тежки почви ,става ли за търсене на самородно злато и дали са му добре дълбочината и дискриминацията.Ще се радвам на инфо от хора които са ползвали или ползват машинката,на споделен опит за плюсовете и минусите.Благодаря.

Активен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1108
Re: XP ORX
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2019, 09:09:29 pm »
Привет и добре дошъл сред нас !!! 🙂
Детекторът ти основно е за това (според "петлите"), търсене на самородно злато, което разбира се не означава че не е добър "монетар".
 Чини ми се обаче дали сондата не е малко голяма за дребни късчета, но нека колегите работещи с такъв детектор или базовият му "Деус" изкажат мненията си относно това.
Имай в предвид,че като цяло малко хора практикуват търсене на самородно злато с металдетектор и инфото вероятно ще е по постничко 😉
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен niki3

• Старши потребител
  • Публикации: 369
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2019, 09:42:39 pm »
Става не е лош!Повече практика докъде се разучи.Трябва и по голяма сонда х35  най- добре да е 28см. за полето
Който търси може и да намери!Който не търси нема как да намери

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2019, 11:10:53 pm »
Искрено благодаря и на двама ви за бързите отговори

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2019, 09:21:36 pm »
До всички които ми отговориха на лични:
Колеги,много ви благодаря за отговорите,но чак сега видях ,че имам лични съобщения.
Благодаря ви.

Неактивен ivan_zdravkov

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2019, 07:13:45 pm »
Най-добре ако имаш възможност смени ORX със старият вариант - Deus. Също така смени кръглата с елипсовидната HF Coil. За поле ни кръглата ни елипсовидната ще ти свършат сериозна работа. 13" ти трябва старият вариант, не Х35. Ако си спокоен обаче и се движиш бавно и също така изследваш всеки сигнал докато се убедиш дали ти трябва или не. Ако си по-бързак средната 11". Но пак поватрям не Х35 а старите варианти.

П.п. ето го твоят човек и цената е добра https://www.olx.bg/ad/sonda-za-xp-deus-34-28-metalotarsach-metaldetektor-CID618-ID7RdZQ.html#5c4f339a5d
споко не съм продавача :)
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 07:21:37 pm от ivan_zdravkov »

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2019, 08:00:28 pm »
Най-добре ако имаш възможност смени ORX със старият вариант - Deus. Също така смени кръглата с елипсовидната HF Coil. За поле ни кръглата ни елипсовидната ще ти свършат сериозна работа. 13" ти трябва старият вариант, не Х35. Ако си спокоен обаче и се движиш бавно и също така изследваш всеки сигнал докато се убедиш дали ти трябва или не. Ако си по-бързак средната 11". Но пак поватрям не Х35 а старите варианти.

П.п. ето го твоят човек и цената е добра https://www.olx.bg/ad/sonda-za-xp-deus-34-28-metalotarsach-metaldetektor-CID618-ID7RdZQ.html#5c4f339a5d
споко не съм продавача :)
Благодаря колега,но старите сонди не стават за ORX

Неактивен ivan_zdravkov

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2019, 10:03:54 am »
Това имах предвид - да смениш ORX за Deus. Да кажем ако си го купувал нов и продавачът се съгласи. Ако ли не, караш така на х35.

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2019, 10:49:40 am »
ORX не е зле ,като за мен (начинаещ) е добре,менюто му е опростено ,няма сложни настройки и най важното за мен е че е много компактен(може да се работи и в тесни пространства)Май ще му взема една х35,но въпроса е кой размер.Май 28см е най добре

Неактивен niki3

• Старши потребител
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2019, 11:06:48 am »
Имай на предвид че х35 / 28х34 е по дълбока на въздушен тест с 5см. За монета средно голяма, в сравнение с 28см.

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2019, 11:27:55 am »
А в земя и на ход как е,пак ли е такава разликата

Неактивен niki3

• Старши потребител
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2019, 06:13:06 pm »
По- малко е на половина в почвата от въздушно.Но за по- големи неща и в дълбочина става по- значителна.Дори даже и в оране може да се търси понеже е елипса.

Активен stareca

• Нов потребител
  • *
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2019, 09:04:44 pm »
А на по тежки почви как е?Примерно земна фаза 86-87 и горната скала пълна докрай,как ще се държи голямата антена,лесно ли ще се грундира?И с колко ще и падне дълбочината

Неактивен niki3

• Старши потребител
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2019, 10:22:06 pm »
Работи си добре няма никакви проблеми.Пробива орудени камъни и керамика.Даже може да се каже че се справя супер.По добре даже от много извесни и скъпи марки   

click tracking

---