Автор Тема: AKA Signum MFD или Fisher F75 Limited Edition DST - модел 2018 + 3 Сонди  (Прочетена 607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Equinox 600

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 19
Колеги AKA Signum MFD или Fisher F75 Limited Edition DST - модел 2018 + 3 Сонди, моля за съвет. На трудни терени кой апарат ще се справи по-добре? А освен това и не искам да е нещо много сложно за работа. Като цена са еднакви. За Фишър чувам негативни неща, руския апарат пък ми казаха, че на трудни терени се предава, от няколко месеца не мога да избера втори апарат вече, моля помагайте.

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 84
Re: AKA Signum MFD или Fisher F75 Limited Edition DST - модел 2018 + 3 Сонди
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2019, 10:32:50 pm »
С ф75 не съм работил. Имах чистия голд бъг преди време. На лека почва бъга се справяше чудесно с 13" ултимейт, докато не отидох на тежък терен. Там ултимейта буквално сгъна отвсякъде. Добре, че носех оригиналната 5" антена с нея нямаше проблем с тежкия терен, но детекцията беше доста плитка. В момента съм със Сигнум мфд. Работя на средни и леко тежки почви и съм доволен. През 12 см. гранитно паве 20ст. ми ги дава цвят, но до монетата не съм слагал пирон или друг черен метал. Сигнума си е сериозен апарат и иска четене и практика, за предпочитчне с колега, който е запознат с този апарат.

Активен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1035
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2019, 10:47:33 pm »
Какво значи "на трудни терени се предава" ? На висока минерализация ли?
Все повече ми прави впечатление, че доста хора които имат Сигнум не владеят дори и 50% от възможностите му.
На тежък терен например (висока минерализация), просто се измества честотата от основния резонанс на антената и грунд баланса се прави значително по лесно. Съвсем незначително пада чувствителността но апарата започва да работи много по стабилно и спокойно, което пък позволява съответно да се увеличи още чувствителността от настройките. Много хора си мислят, че изместването на честотите е само, за да не си пречат два детектора на еднакви честоти в близост един до друг. Това като ефект се постига, но не е само това целта на изместването на честотата.
Отделно предимството на Сигнум е, че може да работи на всички възможни честоти от 1,5 до 22kHz (според антената). Поне с такива сме пробвали. Руснаците му дават до 30 kHz. Докато Фишера работи само на 1 честота.
Още едно предимство на Сигнума е ходографа, който носи много информация в реално време за засечената цел.
Не е лош Фишера, и той е добра машина, но Сигнума има много тънкости които като се усвоят, задминава доста от другите топ модели...
« Последна редакция: Октомври 15, 2019, 10:55:02 pm от Mikron »

Неактивен Equinox 600

• Нов потребител
  • *
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2019, 07:23:21 am »
От това, което чета руския апарат си е МНОГО сериозна машина, но трябва доста разучване и опит с него. Може би след време ако не сега ще притежавам такъв апарат.  :)

Неактивен ivan_zdravkov

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2019, 11:08:51 am »
Поради спецификата на работа всички влф не работят добре на тежки терени. Трябва доста да ги скопиш или другият ти вариант е да запишеш час за уши нос и гърло, като в допълнение рискуваш да не отличиш полезният сигнал(въпреки че той ще е там нейде!). Но ако си помислиш че ПИ е мноого, много по-добре... да да ;) Докато намесваш магнетит и ферит с индукцтивност ще имаш винаги главоболия! Като цяло е нужна друга технология или огромни мощности вместени в малки пространства.
Според мен ако имаш възможност си вземи Сигнума без да се плашиш от тия 'сложности' за които толкова говорят. Няма нищо сложно. Само ще трябва малко да го поразцъкаш на сухо и да провериш разликите в сигналите при различните настройки и какво значат сами по себе си. Иначе рискуваш като с Деусите - Купува си нашичкия супер апарат ама го мързи да си разясни опциите и филтрите, пуска стандартна програма (които до една за сериозно търсене не струват според мен), прави сравнение с друг апарат и: Ма той слаб бе, не засича. Е как ще засича като си пуснал... - следва лирично отклонение: Имаше една игра на времето Serious Sam като първото му ниво на трудност беше Турист. И те така. На края го продадът и вземат гадулка. Колко по малко копчета, толкова по-добре нали. Уффф мале, дай ми един деус и разцепвам всички останали машини, сигнуми мигнуми мишери, 2020 и тн. Да не кажа че дори ГПХи. Имай предвид че Възможността да променяш честотите е голямо предимство, голямо! Особено ако имаш под теб тухли, керемиди. И това е свързано с едни други 'пробивни' работички в диектриците дето няма да се впускам в обяснения. Еее там, нагоре Микрочно ако е наясно(би трябвало) ще ти ги обясни. Имай предвид че за ниви и високи треви апарати на 7-8 кхз е по-добре! Като например Фишер Ф5, не случайно е търсен апарат. Да не помислиш само, че си правя реклама понеже съм пуснал един такъв. Напротив; сериозно ти препоръчвам Сигнум или Деус, може и СТХ като последен вариант. И без да се плашиш от тях ;)
Ай със здраве и късмет.

Неактивен Equinox 600

• Нов потребител
  • *
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2019, 10:12:32 pm »
Поради спецификата на работа всички влф не работят добре на тежки терени. Трябва доста да ги скопиш или другият ти вариант е да запишеш час за уши нос и гърло, като в допълнение рискуваш да не отличиш полезният сигнал(въпреки че той ще е там нейде!). Но ако си помислиш че ПИ е мноого, много по-добре... да да ;) Докато намесваш магнетит и ферит с индукцтивност ще имаш винаги главоболия! Като цяло е нужна друга технология или огромни мощности вместени в малки пространства.
Според мен ако имаш възможност си вземи Сигнума без да се плашиш от тия 'сложности' за които толкова говорят. Няма нищо сложно. Само ще трябва малко да го поразцъкаш на сухо и да провериш разликите в сигналите при различните настройки и какво значат сами по себе си. Иначе рискуваш като с Деусите - Купува си нашичкия супер апарат ама го мързи да си разясни опциите и филтрите, пуска стандартна програма (които до една за сериозно търсене не струват според мен), прави сравнение с друг апарат и: Ма той слаб бе, не засича. Е как ще засича като си пуснал... - следва лирично отклонение: Имаше една игра на времето Serious Sam като първото му ниво на трудност беше Турист. И те така. На края го продадът и вземат гадулка. Колко по малко копчета, толкова по-добре нали. Уффф мале, дай ми един деус и разцепвам всички останали машини, сигнуми мигнуми мишери, 2020 и тн. Да не кажа че дори ГПХи. Имай предвид че Възможността да променяш честотите е голямо предимство, голямо! Особено ако имаш под теб тухли, керемиди. И това е свързано с едни други 'пробивни' работички в диектриците дето няма да се впускам в обяснения. Еее там, нагоре Микрочно ако е наясно(би трябвало) ще ти ги обясни. Имай предвид че за ниви и високи треви апарати на 7-8 кхз е по-добре! Като например Фишер Ф5, не случайно е търсен апарат. Да не помислиш само, че си правя реклама понеже съм пуснал един такъв. Напротив; сериозно ти препоръчвам Сигнум или Деус, може и СТХ като последен вариант. И без да се плашиш от тях ;)
Ай със здраве и късмет.

Много ти благодаря за коментара колега.

click tracking

---