Автор Тема: Помощ за сонда  (Прочетена 3462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1223
  • Вар Баний
Помощ за сонда
« -: Септември 15, 2019, 06:14:21 pm »
Моят приятел се нуждае от напътствия, за да си направи още една сонда за металдетектора. Аз не зная как става, но му обещах помощта на форума.
 Това са няколко снимки на уреда и платката.
Предполагам, че информацията която давам е недостатъчна, но се надявам да ми кажете от какво се нуждаете за да помогнете.
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 06:17:48 pm от vvarbanov »
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 301
Re: Помощ за сонда
« Отговор #1 -: Септември 16, 2019, 12:02:47 am »
Наборе, няма начин някой да помогне! (Това е цяла наука) ако твоя познат има някакви познания и желае да си направи антена да се разрови из руските форуми - там има как се правят антени! (По - лесно е някой да му помогне да си направи апарат отколкото антена)...

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2019, 01:38:25 pm »
Какво и има на старата антена?

Неактивен ivan_zdravkov

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 25
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2019, 12:05:36 pm »
Преди няколко дена имаше един пост на някакъв новобранец, кефило го било да "ръчка" схеми и и тн. ама нещо не ставало и не разбирал. Не случайно го препратих да гледа например на руснаците филмчета с основи на електротехниката че да захапе нещо ако успее. Не знам тия хора как ги мислят тия работи. Понеже съм ИТ от там ще дам пример; това е все едно да намериш код на програма и да искаш да направиш същата или да я модифицираш ей така за седмица 2, месец или година. Ох малее... като захванах програмирането 1 година първо гледах като бик у пи... , после още една година се чудех къде съм и на третата посхванах туй онуй и се понаучих горе долу (добре че беше едно проятелче да дава напътствия да не се лутам много). Та електротехниката е почети същата работа. Понеже и аз съм ги учил тия работи с тоците в ТУ да му кажа на него и останалите които имат голи мераци; Да хващат, пък може и да не изяждат до край - Теоретична Електротехника I (може и II ако е по мераклия), Електрически Измервания, Полупроводникови Елементи, Интегрални схеми и ако наистина иска отвътре да разбере нещата, желателно е и Физика I.
Поздрави на всички.

Неактивен traper2504

• Старши потребител
  • Публикации: 417
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2019, 12:50:51 pm »
М даа , мн.точно. И аз едно време се препитавах с аналогова електроника (аудио и озвучителни тела) ,  но съм одъртял и нямам нерви и търпение да се захващам да ецвам и лепя елементи за детектор , а и все пак материята си е специфична , имам предвид антените на И Б машините.

Неактивен UZAKI

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 86
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2019, 03:04:37 pm »
М даа , мн.точно. И аз едно време се препитавах с аналогова електроника (аудио и озвучителни тела) ,  но съм одъртял и нямам нерви и търпение да се захващам да ецвам и лепя елементи за детектор , а и все пак материята си е специфична , имам предвид антените на И Б машините.
Общото между двете са само ....елементите ..Разликите - МНОГО...

Неактивен traper2504

• Старши потребител
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2019, 03:46:15 pm »
Общото между двете са само ....елементите ..Разликите - МНОГО...
Точно! ;)

Неактивен Vladislav

• Напреднал потребител
  • Публикации: 189
« Отговор #7 -: Декември 15, 2019, 02:32:26 pm »
http://metdet.com.ua/IB.htm тук намерих много добри описания за изработка на сонди различни видове. Най-долу в АРХИВ документите на страницата от линка, като това са цикъл статии за изработка на различни сонди които обясняват подробно (само че на руски) как се прави сонда:

Первая часть DD30 нашей статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.
Вторая часть O27 статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.
Третья часть статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.
Четвертая часть статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.
Пятая часть PCB10'' статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)"  html версия.
Шестая часть статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.
Седьмая часть статьи "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-18М(ВМ8043)" html версия.

Цикл статей "Альтернативные датчики для металлоискателя Кощей-20М".
Первая часть. Нерезонансный датчик от Кощея-18М
Вторая часть. Резонансный датчик
Третья часть. Датчики от металлоискателей Garrett
Четвертая часть. Датчики NEL
Пятая часть. Датчики с параллельным резонансом
Шестая часть. Датчик от Fisher F2
Седьмая часть. Датчики MARS

« Последна редакция: Декември 15, 2019, 03:02:13 pm от Vladislav »

Неактивен Vladislav

• Напреднал потребител
  • Публикации: 189
« Отговор #8 -: Януари 09, 2020, 12:22:08 am »
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 12:45:11 am от Vladislav »

Неактивен traper2504

• Старши потребител
« Отговор #9 -: Януари 09, 2020, 08:09:47 am »
Допълнение:

Датчиков для Кощея-18М:
Фанерно-стеклопластиковый датчик Снайперка

Альтернативные датчики для металлоискателей Кощей-20М/25К

Часть 8. Датчики Minelab X-Terra для Кощея-20М/25К
Часть 9. Печатные датчики для Кощей 20М/25К
 с Диференциален Датчик

Щедрин А., Колоколов Ю.Двухчастотный селективный металлоискатель КОЩЕЙ-ВМ8043 //РАДИОХОББИ,2005,N5,N6. В статье описана схемотехника металлоискателя. Приведена подробная инструкция по изготовлению и настройке датчика.

Сонди за импулсни металотърсачи (ИМПАД/Pirat):
http://www.metdet.ru/PI/PI_instr.zip
Корзиночный датчик для металлодетектора Кощей-5И/ИМ
Корзиночный датчик КВП («витая пара») для металлодетектора Кощей-5И/ИМ (ВМ8044, ВМ8042)
Глубинный датчик 1,2 х 1,2м для Кощея-5И/5ИМ

Теория за Фазовата стабилност на резонансната сонда:
О фазовой термостабильности резонансного датчика
Владо това е безценна информация и мисля , че трябва да се прехвърли в някоя техническа тема и да е залепена за да остане и да бъде в полза на много от нас.

Неактивен dido79

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #10 -: Януари 09, 2020, 08:27:37 am »
Ами Vladislav като ги е чел тези неща, защо не му направи една антена на човека и да му вземе парите...... ;))

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #11 -: Януари 28, 2020, 06:14:39 pm »
Като за начало кой е производителя на тази машина,за да се намери схемата?

click tracking

---