Автор Тема: White's TreasurePro мнения  (Прочетена 1066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 226
Re: White's TreasurePro мнения
« Отговор #15 -: Септември 10, 2019, 10:29:57 pm »
Отделно резервите ми са са относно автогрунда. Понякога дълбоки или малки сигнали вероятността да ги сметне за част от почвата и да ги игнорира е мн голяма.
Братче патил съм точно от това и е така, бъди сигурен! (От начало ме изкефи, че не прегундирвам след като се сменя грунда през всеки 10-20 метра, загубих по ценни неща от времето за прегрундирване!
ПС. Имаш си страхотен апарат! (Подцветката ти е най - малкият проблем). Поздрави!

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #16 -: Септември 10, 2019, 11:58:16 pm »
Не само White's, но и Minelab (особено преди мултичестотниците) в доста от моделите си използват подобна система. И се запитах защо го правят след като не е добра? Явно нещо все пак има, положително. Това е.
Положителното е, че на един квадратен метър имаш разнородна почва (руда) ще се справи най - добре - но нямат антени! Поздрави!

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1067
« Отговор #17 -: Септември 11, 2019, 12:26:35 am »
Братче патил съм точно от това и е така, бъди сигурен! (От начало ме изкефи, че не прегундирвам след като се сменя грунда през всеки 10-20 метра, загубих по ценни неща от времето за прегрундирване!
ПС. Имаш си страхотен апарат! (Подцветката ти е най - малкият проблем). Поздрави!

Благодаря за споделеното мнение относно детекторите с автогрунд.
От нещо такова се нуждаех.
Относно Бъг-а, не мисля и да се разделям с него, познавам го добре, знам му потенциала и възможностите и ще търся  с него докато си работи. А, когато реши да му изтече мандата и спре...ще си взема отново Gold Bug.
За през денят и е незаменим в търсене на дребни, финни, средни и по-големки жълтинки на плитко и дълбоко в пясъка (и прибоя). Разбира се и всичко останало.
Но, искам един типичен "монетар" средна ръка с добра дискриминация и подсветка  за ползване през нощите в които имам време да излизам по плажа.
Не държа да е дълбок, тук дълбочината обикновенно е...минус... особено за монети, колкото по дълбоко са в пясъка, толкова повече има шанс дори кафемашината да ги изплюе, камоли да се почистят и влязат в обращение.
Мисля,че Фишер Ф44 ще ми свърши перфектна работа.
Поздрави и още веднъж благодаря за споделеното мнение !!!
« Последна редакция: Септември 11, 2019, 12:31:23 am от Araman »
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен Araman

• Ветеран
« Отговор #18 -: Септември 11, 2019, 07:53:30 am »
Поради липса на други мнения, направих избор за втори плажен детектор.
Благодарности към отзовалите се по-темата.
Ще помоля админите да оставят темата отворена, все пак има възможност някой колега от Форума да се е сдобил или сдобие с този модел на Wait's и при желание може да сподели своите мнения и впечатления от уреда за бъдещи ползватели.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #19 -: Септември 12, 2019, 10:48:10 pm »
Здравей. Избора си е твой и ти пожелавам успех със новият апарат! (Само че аз никога не бих работил с апарат който цветни сигнали над определена дълбочина ги дава черно ка моли и въздушно - всезирам този апарат)! - Това е мое мнение (независимо дали съм на море, Балкан или поле). Поздрави!

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2726
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #20 -: Септември 12, 2019, 11:43:45 pm »
Поради липса на други мнения, направих избор за втори плажен детектор.
Благодарности към отзовалите се по-темата.
Ще помоля админите да оставят темата отворена, все пак има възможност някой колега от Форума да се е сдобил или сдобие с този модел на Wait's и при желание може да сподели своите мнения и впечатления от уреда за бъдещи ползватели.

Няма проблем, темата ще  е отворена. Но пак все пак да вметна какво е писал Микрон на предната страница за честотата. За плаж според мен всичко под 13 килохерца е компромис,  не за друго, ами всички 14 каратови дреболии са супер трудна цел за машини работещи на  5-8 килохерца. Пък за автогрунда имай предвид, че в разлика метър-два в места със силна разлика в проводимостта на терена, екстрата вместо плюс може да се превърне в един голям минус. Зависи как е е реализирано в отделни машини де, но в повечето случаи е така.
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 11:46:51 pm от imperio »
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #21 -: Септември 13, 2019, 12:13:57 am »
Няма проблем, темата ще  е отворена. Но пак все пак да вметна какво е писал Микрон на предната страница за честотата. За плаж според мен всичко под 13 килохерца е компромис,  не за друго, ами всички 14 каратови дреболии са супер трудна цел за машини работещи на  5-8 килохерца. Пък за автогрунда имай предвид, че в разлика метър-два в места със силна разлика в проводимостта на терена, екстрата вместо плюс може да се превърне в един голям минус. Зависи как е е реализирано в отделни машини де, но в повечето случаи е така.
Момче, според мен грешиш за честотата! (От нея зависи големината на предмета а не каратите)! Това се отнася за всички цветни метали! Поздрави!

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2726
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #22 -: Септември 13, 2019, 01:34:28 am »
 Момче съм бил преди близо 40 години  :)  14 каратовите дреболии в повечето случаи са все дребосъци - тънко синджирче, обеца, и тем подобни. И тая работа съвсем , ама съвсем не се отнася за всички цветни метали . Медна монета 5 грама на 4,8 килохерца ( да кажем с класически Фишер 1266 ) ще се чува добре на педя със стандартна сонда,  ама иди  чуй златен тремис дето е високо каратен на десет сантима да видиш циркове със същия апарат.  :) Бахти, все едно Светльо от мдетекторс ви е провеждал курсовете по търсене :)
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Araman

• Ветеран
« Отговор #23 -: Септември 13, 2019, 06:57:25 am »
За честота съм напълно съгласен. Всичко, за мен обаче от 12-14кхца е перфектна честота за търсене по плаж. Идеалната е 14кхца и за финни ювелирни изделия о за монети.
Само да вметна като стана въпрос за дълбочини...пак повтарям всичко над 10-15см тук е боклук на 99%...с малки изключения. Битката тук е с "почвата"...пясъка, алкална среда и почти.всички детектори работят, но не всички намират добре.
Поздрави !!!

Неактивен Araman

• Ветеран
« Отговор #24 -: Септември 13, 2019, 10:10:24 am »

Пък за автогрунда имай предвид, че в разлика метър-два в места със силна разлика в проводимостта на терена, екстрата вместо плюс може да се превърне в един голям минус. Зависи как е е реализирано в отделни машини де, но в повечето случаи е така.

Това исках да знам в детайли.
Благодаря за споделеното мнение.
Наведе ме дори това за да се отвори тема за дискусия.
Поздрави !!!

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #25 -: Септември 13, 2019, 10:12:55 pm »
Момче съм бил преди близо 40 години  :)  14 каратовите дреболии в повечето случаи са все дребосъци - тънко синджирче, обеца, и тем подобни. И тая работа съвсем , ама съвсем не се отнася за всички цветни метали . Медна монета 5 грама на 4,8 килохерца ( да кажем с класически Фишер 1266 ) ще се чува добре на педя със стандартна сонда,  ама иди  чуй златен тремис дето е високо каратен на десет сантима да видиш циркове със същия апарат.  :) Бахти, все едно Светльо от мдетекторс ви е провеждал курсовете по търсене :)
Ако някой е по - стар от мене и ми каже че съм момче би ме зарадвал, а не като ми гледа бялата брада и ми каже, че съм стар! Само Бог знае всичко, но и той мълчи когато фактите говорят.
ПС. (Наборе) като си правите сбирки се интересувайте от апаратите си, а не от пиенето (на даскала апарата работи на 4,8 килохерца). Извинявам се за спама ако го смятате за такъв!

Неактивен traper2504

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 105
« Отговор #26 -: Септември 14, 2019, 02:25:32 pm »
Аз имах почти същия Whites Treasure Master , който почти няма разлика с този от темата Pro.Бях мн.доволен имайки впредвид , че и двата са в нискобюджетния клас. Мн.спокойна машинка с ,която обикалях плажовете.Беше с оригиналната концентрична антена и на замърсено беше добре в сравнение с Бг. машинките , които имах преди това. Но веднъж в гората след съмнения , че колегата намира а аз не реших да копна дупка и направих набързо теста се оказа , че 10ст.  ги хваща категорично цвят на около 5 ,6 см. Та с тази антена и на това орудяване ( на Фишер ф75 грунд около 85) си е доста плитък. Пак казвам мн. бях доволен след Бг.бангиите , спокоен , но и мн. плитък. А щях да забравя , златните синджирчета разпънати
върху земята учудващо ги ловеше.

Неактивен Araman

• Ветеран
« Отговор #27 -: Септември 14, 2019, 06:05:34 pm »
Аз имах почти същия Whites Treasure Master , който почти няма разлика с този от темата Pro.Бях мн.доволен имайки впредвид , че и двата са в нискобюджетния клас. Мн.спокойна машинка с ,която обикалях плажовете.Беше с оригиналната концентрична антена и на замърсено беше добре в сравнение с Бг. машинките , които имах преди това. Но веднъж в гората след съмнения , че колегата намира а аз не реших да копна дупка и направих набързо теста се оказа , че 10ст.  ги хваща категорично цвят на около 5 ,6 см. Та с тази антена и на това орудяване ( на Фишер ф75 грунд около 85) си е доста плитък. Пак казвам мн. бях доволен след Бг.бангиите , спокоен , но и мн. плитък. А щях да забравя , златните синджирчета разпънати
върху земята учудващо ги ловеше.

Да. Прав си. Разликите са малко. При Pro-то имаш подсветка и проследяване на автогрунда и повече тонове ако не се лъжа.
Не знам в случая при теб дали не е оказало влияние и това,че не си с 10" DD сонда като при Pro моделът ?!? Не забравяй и грунда,който спомена...никак не е нисък като стойност.
Благодаря за споделеното мнение. Поздрави !!! 🙂
« Последна редакция: Септември 14, 2019, 06:11:03 pm от Araman »

click tracking

---