Автор Тема: Помощ за избора на детектор  (Прочетена 728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 23
Помощ за избора на детектор
« -: Септември 03, 2019, 09:45:33 am »
Здравейте колеги. Предстой ми покупка на втори апарат и много се колебая. В момента имам Minelab EQUINOX 600, но той като чели не се справя добре на тежка почва.

Изискванията са апарата да се справя добре на тежка почва (орудено и минерализирано много) каквата е почвата в Източни Родопи, предимно там ще се търси. Колебая се между няколко модела:

1. Металотърсач Garrett AT MAX
2. Fisher F75 Limited Edition DST
3. Fisher Gold Bug DP
4. Fisher F19 LTD

Да уточня, че Minelab EQUINOX 600 на терена на, които търся няма добра дискриминация, не отчита на дисплея точно какво е засякъл и му липсва хубав грунд баланс колкото и да го настройвам не работи правилно има сигнали на всяка педя земя и не знам къде да копая. Освен това на дисплея дава променливи стойности държи се като ненормален. Моля за мнение само от хора тествали някой от въпросните апарати на тежък терен тъй като не искам да си закупя пак апарат и да не работи добре. Също се бях спрял на Wave Terminator GL5 но много се колебая още дали да е български. Благодаря предварително.

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 143
Re: Помощ за избора на детектор
« Отговор #1 -: Септември 03, 2019, 12:19:03 pm »
здр.колега equinox 600 от 10 години.долу горе практикувам хобито при мен почвата е минерализация с глина,сменил съм над 10 машини и заводски и гаражни всичките ожелезяваха цветния сигнал в дълбочина от година и половина работя с детектор на мохарем това което го показва по клиповете е абсолютно вярно, за нашите почви за мен това е машината не ангажирам никой с мнението си всеки с квото иска с това да работи поздрави.

Неактивен traper2504

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 105
« Отговор #2 -: Септември 03, 2019, 01:01:30 pm »
здр.колега equinox 600 от 10 години.долу горе практикувам хобито при мен почвата е минерализация с глина,сменил съм над 10 машини и заводски и гаражни всичките ожелезяваха цветния сигнал в дълбочина от година и половина работя с детектор на мохарем това което го показва по клиповете е абсолютно вярно, за нашите почви за мен това е машината не ангажирам никой с мнението си всеки с квото иска с това да работи поздрави.
И Ф75 да вземеш ще си мн. доволен и тези филми няма да ги имаш, Бг машинки аз вече не.

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 128
« Отговор #3 -: Септември 03, 2019, 01:34:59 pm »
Здр. колега.Нокса го продадох по същите причини които ти си посочил.Един много добър плажен апарат и за сравнително леки почви.Ф19 с 30-25 и 10 инч.антени е класи над него на тежки терени.Имам в предвид почви кадето фишера се грундира на фаза от 82-83 до 87.С оригиналната антена си работи нормално на сенс от 85 до 90,а със с.е.ф някой път се налага сенса да се намали и до 70,но това е на много тежки терени.Тествал съм успоредно и двата апарата и за местата на които работя оставих фишера.Лично мое мнение.Може за едната година през която работих с нокса да не съм го разучил достатъчно добре, но едвали.Толкова си може.Нека и други колеги изкажат мнение.Поздрави и дано съм помогнал

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #4 -: Септември 03, 2019, 01:54:12 pm »
Аз гледах клипове на Ф19 и ми се стори, че е доста плитък откъм дълбочина, но беше с оригиналната сонда, дали има нещо такова? Иначе доколкото четох по форумите Ф19 по-добре работи от Ф75 на тежка почва, но пък пробвах Гарет АТ МАКС в магазина и ми направи добро впечатление. Избора определено ще е труден, а и вече си напатих и не искам пак да си взема апарат и само да го разхождам, Екоинокса само си го разхождам.

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #5 -: Септември 03, 2019, 02:02:46 pm »

Колега на Мохарем детектора изглежда с много евтини материали сглобен иначе много мислех да си закупя Мохарем и аз, единствената причина заради, която не искам български детектор е, че те копират от другите марки и няма нищо българско създадено от тях, така казват всички за българските детектори, а и на полигон под много минерализиран камък заровихме 10 ст. на една педя горе долу дълбочина с един приятел и той с неговия Голден Маск (старичък модел, но модифицирван през годините от създателя му) не ги чуваше никак всей едно, че нямаше нищо, а аз с Екоинокса ги свирех даже и една педя над камъка имаше сигнал. Затова съм предубеден към българските детектори, работи стабилно ако засече някакъв сигнал иначе през другото време докато мълчи, пропуска сигналите като минава над тях и не ги отчита макар и плитко заровени, а някой друг детектор които не е български може би ще ги хване тези сигнали не знам дали ме разбра какво говоря. Иначе ме кефеше Голдън Маска как работеше и свиреше само на истински сигнали, а не като моя Екоинокс свири на всяка педя и не знам къде наистина да копая.
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 02:06:17 pm от Equinox 600 »

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 143
« Отговор #6 -: Септември 03, 2019, 08:41:50 pm »
колега с маска 4 про съм работил около година с 4 вд про 8, 18кх. 4 месеца не са лоши машини но мохарема е по добър от тях единствено на релакса частите му са проблемни моя го поръчах чисто нов и след около 8 месеца се скапа прага му пратих го на мохарем и след една седмица ми го оправи  това е единственния детектор който няма да продам.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 226
« Отговор #7 -: Септември 03, 2019, 09:11:03 pm »
колега с маска 4 про съм работил около година с 4 вд про 8, 18кх. 4 месеца не са лоши машини но мохарема е по добър от тях единствено на релакса частите му са проблемни моя го поръчах чисто нов и след около 8 месеца се скапа прага му пратих го на мохарем и след една седмица ми го оправи  това е единственния детектор който няма да продам.
Колега, един съвет от мен: Ако не искаш апарата ти да не се нуждае от профилактика всяка година спи с нея (пази я). Поздрави!

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 226
« Отговор #8 -: Септември 04, 2019, 09:27:22 pm »
Колега на Мохарем детектора изглежда с много евтини материали сглобен иначе много мислех да си закупя Мохарем и аз, единствената причина заради, която не искам български детектор е, че те копират от другите марки и няма нищо българско създадено от тях, така казват всички за българските детектори, а и на полигон под много минерализиран камък заровихме 10 ст. на една педя горе долу дълбочина с един приятел и той с неговия Голден Маск (старичък модел, но модифицирван през годините от създателя му) не ги чуваше никак всей едно, че нямаше нищо, а аз с Екоинокса ги свирех даже и една педя над камъка имаше сигнал. Затова съм предубеден към българските детектори, работи стабилно ако засече някакъв сигнал иначе през другото време докато мълчи, пропуска сигналите като минава над тях и не ги отчита макар и плитко заровени, а някой друг детектор които не е български може би ще ги хване тези сигнали не знам дали ме разбра какво говоря. Иначе ме кефеше Голдън Маска как работеше и свиреше само на истински сигнали, а не като моя Екоинокс свири на всяка педя и не знам къде наистина да копая.
Да помага бог! На една мъжка педя под оруден камък 10 ст(зависи какъв е състава на тази руда) няма фабричен или бг апарат който може да ти отчете сигнала вярно!
ПС. Няма начин Бандито (Golden Mask) да работи на орудено (като изключим последните години където Владо бе направил някаква си антена която уш да работи на орудено) - Колега ако съда от постовете които си написал, след като правиш някакво сравнение с този апарат и чува коцето на връх земя значи не е чак толкова орудено. Пожелавам ти успех със исбора на апарата!

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #9 -: Септември 04, 2019, 11:16:31 pm »
Колега,Equinox,няма начин бокса да чуе този сигнал на тежък терен.При мен монета 2евр.на 15см си ги свири чист черен сигнал.Изпробвано с всякакви настроики и програми,но тук се дънят много от прехвалени те апарати.Июам едно клипче правено преди време на същия терен са пробвани много апарати вкл.и нокса.Обърни внимание в началото на стойностите на гръб баланса и минерализацията.https://youtu.be/2kovCw78IW8

Неактивен Filip ll

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 43
« Отговор #10 -: Септември 05, 2019, 12:27:51 am »
Колеги някои знае ли каква е разликата  от F-19 и F-19 LTD .питам  защото  е много голяма разликата в цената. а параметрите са едни и същи. ако е само в цветът на кутията и стика .????

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #11 -: Септември 05, 2019, 01:22:24 am »
Разликата доколкото знам е само външна.Джадай
Джадай
mdetectors.bg

Металотърсач Fisher F19 Представяне Empty   
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Fisher F19 Представяне   Металотърсач Fisher F19 Представяне EmptyПет Фев 19, 2016 1:41 pm   
Производителите казват, че разликата е само липсата на камуфлаж.
« Последна редакция: Септември 05, 2019, 01:28:37 am от беловар »

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1067
« Отговор #12 -: Септември 05, 2019, 03:00:27 am »
Разликата доколкото знам е само външна.Джадай
Джадай
mdetectors.bg

Металотърсач Fisher F19 Представяне Empty   
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Fisher F19 Представяне   Металотърсач Fisher F19 Представяне EmptyПет Фев 19, 2016 1:41 pm   
Производителите казват, че разликата е само липсата на камуфлаж.

Прав е колегата беловар, разликата в само в окраската (камуфлажа). Още като се появиха всички модели, питах лично официалният представител за БГ.
Отговорът беше същият. Нямат разлика моделите освен в цената и камуфлажа.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

click tracking

---