Автор Тема: Да си взема ли Fisher f5 или.....  (Прочетена 5057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rublata

• Старши потребител
  • Публикации: 300
  • ПАРИТЕ ОБИЧАТ ТИШИНАТА..
Re: Да си взема ли Fisher f5 или.....
« Отговор #30 -: Август 22, 2019, 12:55:36 am »
Казвал съм ,че ако нямаш пари-изобщо не се  захващай с това опасно хоби,което носи само удоволствие за търсача,но носи  и много финансови загуби вложени в екипировка,гориво ,автомобил,седтства за защита и т.н..Намерените случайно КЦ ПО ЗАКОН СЕ УВЕДОМЯВА местния музей в 7 дневен срок,....

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1067
« Отговор #31 -: Август 22, 2019, 06:22:53 am »
Казвал съм ,че ако нямаш пари-изобщо не се  захващай с това опасно хоби,което носи само удоволствие за търсача,но носи  и много финансови загуби вложени в екипировка,гориво ,автомобил,седтства за защита и т.н..Намерените случайно КЦ ПО ЗАКОН СЕ УВЕДОМЯВА местния музей в 7 дневен срок,....

Предполагам,че 90%...да не кажа и повече от търсачите не са хора с възможности над средните ... т.е. не са "хора с пари", което не им пречи да практикуват това "опасно" или не хоби. Екипировката, гориво и др разходи...всеки сам си решава и преценява според възможностите. Понякога късметът е близо до теб (в твоят район), където можеш да се придвижиш и пешком вместо да бришеш като номад по далечни места. Всеки си преценява, нека не отказваме мераклиите.
А,който наистина има финансовата възможност...може да излезе в странство, има страни и места в Европа, където на това хоби не се гледа с лошо око, местата за търсене там са като тук...но преди 25-30години. Поне аз така бих направил ако съм "пачкиран".  Другото си е фукария.
Кеф цена няма.😉
Поздрави !!!
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен професор Тазобедрев

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 19
« Отговор #32 -: Август 22, 2019, 11:14:06 am »
Ъкъла му взехте на чиляка ...Ако искаш да търсиш и намираш , си вземи аналогова машинка -Тесоро , Хп -18кхз , не си давай паричките за "глезотии"  , освен ако не искаш такива .Екран "работа не върши"  ,  само го обикаляш и "цъкаш" по бутоните . Да си НАЩРЕК , и късмет .Внимателно с доверието - осторожно демек .

Неактивен aleksei912

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 50
« Отговор #33 -: Август 22, 2019, 06:37:07 pm »
Ъкъла му взехте на чиляка ...Ако искаш да търсиш и намираш , си вземи аналогова машинка -Тесоро , Хп -18кхз , не си давай паричките за "глезотии"  , освен ако не искаш такива .Екран "работа не върши"  ,  само го обикаляш и "цъкаш" по бутоните . Да си НАЩРЕК , и късмет .Внимателно с доверието - осторожно демек .
не е точно така.екрана си е екстра,която както и да погледнеш си е направо необходимост в съвременния метал детектинг.хора каквото и да говорите за нашите правеняци...е аз ще ви кажа-колегата с който излизаме заедно по нивите и т.н. с неговата машина (бг гаражна)се спуква да копае железа .направо ми става жал за него.и аз преди работех с наши бг машини.преди 25  години съм почнал да търкам.е ,убедих се че не съм бил много прав относно фабричните апарати.сега убийте ме ,но аз повече никога няма да си взема някоя бангия.професор Тазобедрев нищо лично,сори че малко се отколоних.знам че има доста добри аналогови машини,но не можах да се сдържа да не си кажа мнението за нашите дълбоки,супер машини ,с идеална дискриминация,които ловят сигнали от 2-3 метра(за тоягите от гаражите) говоря.
« Последна редакция: Август 22, 2019, 06:41:21 pm от aleksei912 »

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #34 -: Август 22, 2019, 07:18:09 pm »
повечето ,ако не всички които познавам от търсачите си имат сериозни доходи и не ги е еня,че са предали на музея някакви боклуци наречени ДКЦ,за да си нямаш главоболия с властите,почти е сщото ,като ловното хоби -добри пушки ,кучета ,джип,....няма да рискувам скъпата си машина и да отида на археологически обект,иначе най евтино е два медни Г-образни тела ,ако имаш силно биополе и си ти......

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1187
  • Вар Баний
« Отговор #35 -: Август 22, 2019, 08:45:23 pm »
.......е аз ще ви кажа-колегата с който излизаме заедно по нивите и т.н. с неговата машина (бг гаражна)се спуква да копае железа .направо ми става жал за него.и аз преди работех с наши бг машини.преди 25  години съм почнал да търкам.е ,убедих се че не съм бил много прав относно фабричните апарати.сега убийте ме ,но аз повече никога няма да си взема някоя бангия.професор Тазобедрев нищо лично,сори че малко се отколоних.знам че има доста добри аналогови машини,но не можах да се сдържа да не си кажа мнението за нашите дълбоки,супер машини ,с идеална дискриминация,които ловят сигнали от 2-3 метра(за тоягите от гаражите) говоря.
Примера който даваш с твоя колега, не струва!
Ако ти познаваш някого, който копае железа с гаражна машина, това съвсем не означава ,че всички са като него. Второ всички бангии не си приличат, даже и от един майстор да са.Някои са хубави,други не стават.
Фабричните също се различават много.
Лопатата е най добрия приятел на иманяра.

• Нов потребител
  • *
« Отговор #36 -: Август 22, 2019, 09:06:42 pm »
"....с неговата машина (бг гаражна)се спуква да копае железа .направо ми става жал за него."
- Правеняците не са за всеки , те са само за старите търсачи - с малко ъкъл , ма с голям  мерак , кат мене демек .Ама беше , е хеей  , бая от отдавна  туй .Сега само пишем и  четем  , по баир не одим . Пък ти  Стилияне  отбирай  , щото ша ти главата с глупости напълним , помощ ..не знам да ли щи дадем ...

Неактивен stilian

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 49
« Отговор #37 -: Август 22, 2019, 10:01:12 pm »
Благодаря за всички отговори! Чета и се уча, нов съм в хобито да кажем от 2 години просто сега продадох машинката и си търся нова до към 1000лв.

Неактивен киро041964

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 91
« Отговор #38 -: Август 23, 2019, 07:41:41 am »
Вземи си Тесеро тежон втора употреба.

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #39 -: Август 23, 2019, 11:18:46 am »
колега Тазобедрев,едно време като ученик ходех за за риба с три четири шишета от кока-кола с навита  на тях изправена корда от изтривалка за чинии,звънчета от бушон или кал  и хващах мнооого риба,а сега карбонови такъми за хиляди левове ,а  риба няма -само дребосъци и раци които ти изяждат захранката,...та искам да кажа ,че миналото си е минало и няма място за сравнение,само можеш да си спомняш за него,...такива са ни били възможностите,та да се върнем на думата ,...за тия пари горе долу три апарата си заслужат -деус ОРХ 28 см,...майлаб еквинокс 600 и фишер Ф75+ ,като първите два се възстановяват бързо на замърсен терен ,което ги прави много добри

Неактивен traper2504

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 105
« Отговор #40 -: Август 23, 2019, 12:56:50 pm »
Тазобедрев и аз съм от старата генерация , но аналогова Бг бангия никога не ще погледна освен , ако не е подарък за хлапето.

• Нов потребител
  • *
« Отговор #41 -: Август 23, 2019, 03:12:37 pm »
На Стилиян помагаме , не на мене . Казах му - аналогов апарат , не Магнум Бг.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 226
« Отговор #42 -: Август 23, 2019, 08:52:29 pm »
Здравейте колеги чуда се дали да си взема fisher f5 или golden mask 5+.Работя повече на поле!!
                                                  Поздрави 🙃🙂😄
Здравей колега. Ако не е тайна, тези полета в кой край на България са (район, от къде си)? Ако си наблизо, може и да мога ти помогна! За мен старите машини са по- добри от новите -
(като изключим замарсеното). Затова трябва да имаш няколко машини.

Неактивен stilian

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 49
« Отговор #43 -: Август 24, 2019, 01:38:09 am »
Покрай София. Но мисля или makro racer 2 или xp orx x35!

Неактивен odins-

• Тестова група
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 222
  • xp deus,mikron 110
« Отговор #44 -: Август 24, 2019, 08:26:54 am »
Когато започвах с това хоби си взех профисионален фабричен апарат,в началото беше голям смях,търсачи с много години опит ме скъсваха от бъзици,толкова пари да дадеш за машина а тя нищо не лови.Постепено като разучих апарата с помоща и на форумите нещата си доидоха на място,старите търсачи почнаха първо ела ми провери сигнала,после дай малко да поработя с апарата ти,след годинка две си продадаха разни цигулки,веялки и си взеха фабрични апарати.

click tracking

---