Автор Тема: помощ за апарат  (Прочетена 3161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Filip ll

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 46
Re: помощ за апарат
« Отговор #30 -: Юли 11, 2019, 09:39:58 pm »
На почва силно орудена ,не скала както е при теб ,Фишер се грундира на 85-87-89,най дълбоко и стабилни работи Нокса !
Кое не е ясно !!!
колегата  беловар ти каза 5 пъти че го има екунокс  и че нестава за орудено. Ти кое точно не разбра???????

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 241
« Отговор #31 -: Юли 11, 2019, 09:40:08 pm »
Нема такова нещо!Чува и под керамика и под оруден камък.Малко злато.Все едно че ги няма камъка или керамиката,ако сложиш желязо си чува желязо.В дутонален режим.Дебел за желязо тон и висок за цвет.И в горевина.Зависи как го настройш за по- дребно и нископроводими или за по високопроводими или по- едро.Да се мисли не е вредно!
Глупостите са, че Minelab E-trac подържа от 1,5kHZ до 100kHZ! А там където се е родило жълтото аз го вадя цвят, а E-trac-а точно както го описваш е черно! "Подрави!"

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 145
« Отговор #32 -: Юли 11, 2019, 10:45:32 pm »
от майнлабите май стават само gpитата другите цъ.един случай преди 2 3 месеца излизахме с един колега той със соверен gt аз с мохарема на много замърсено за около 3 часа търкане аз имах доста повече цвят от него поздрави.

Неактивен Vvvvv

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 73
« Отговор #33 -: Юли 11, 2019, 11:38:16 pm »
мое мнение е,че нокс 600 не става за орудено.До колкото знам и съм чел за е-трака работи на 28 чистоти.Колеги ако някой работи с нокс 800 моля да сподели
Ако действително разликата между 600 и 800 е само двете високи честоти(25 и40 кХц)в полза на 800 ,то при среброто и бронза няма  никакво значение !Тестовете  на отделните честоти съм правил и на лека почва и на много орудено най добре ги чува тези метали на 10 и 15 кХц (злато не съм тествал)!
Ако има някаква друга разлика в двата уреда някой технически по грамотен колега нека сподели.
"Аз винаги си изваждам по някое по голямо желязо ,за да се ориентирам къде съм " Рублата

Неактивен Vvvvv

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #34 -: Юли 11, 2019, 11:56:17 pm »
колегата  беловар ти каза 5 пъти че го има екунокс  и че нестава за орудено. Ти кое точно не разбра???????
Когато не знаеш за какво става дума запази мнението за себе си или образно /кога двама си ги мерят не се бутай по средата/
Извинявай ,че така го пиша ,но за да ме разбереш ще ти кажа !С колегата беловар имахме преди време кореспонденция на лични ,та значи при него в Кипър опита му след тестването на няколко апарата вкл.и Нокс 600 установява че от ВЛФ уредите Фишер ф19работи най стабилно и дълбоко !Но при мен тук в БГ практиката показа обратното - Нокса с правилните настойки  бърка най дълбоко ,да може да оцветява дълбоките железа но чува !Тове е колегата беловар ме е разбрал !
Колкото до правените БГ апарати ако действително има такъв който да работи на найстина орудено съм готов да заплатя транспорните разходи ,ядене и пиене по време на престоя и плащам уреда по две !
"Аз винаги си изваждам по някое по голямо желязо ,за да се ориентирам къде съм " Рублата

Неактивен Filip ll

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 46
« Отговор #35 -: Юли 12, 2019, 12:24:26 pm »
Първо. попитах те като човек кои работи наи стабилно на орудено. Имаме екунокс от 1 година и 2 месеца. Имаме и е-трак от 4 години. Пробвали сме всякакви настроики. Е-трака е мн по добър на орудено. Нокса се продава за 900лв. Това видео достатачно говори.. https://youtu.be/5Teitb_3I28

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 134
« Отговор #36 -: Юли 12, 2019, 04:33:42 pm »
То ясно,че ще е по.Някакви мнения за този апарат White's TDI SL.Почти нищо не намирам за него

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 241
« Отговор #37 -: Юли 12, 2019, 08:33:11 pm »
 Апарат който няма All metal не става за тежки почви (не бъркайте нещата)! Да поясня, че много от колегите се бъркат, че на апаратите им пише All metal (отнася се предимно за фабричните) - да кажа за тези които не знаят - пинпойнтера ви е All metal и ако на него не чувате почвата значи е изчистено. Предлагам ви един прост тест - след като изчистите на All metal (пинпойнтер) сложете си картата на телефона върху самата почва и вижте дали ще я чуете и след това включете дискриминацията (като се отхвърлят всички метални предмети от раждиви до нови). И ако чуете картата си, напред и успех!

Неактивен Vvvvv

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #38 -: Юли 13, 2019, 05:53:46 pm »
Първо. попитах те като човек кои работи наи стабилно на орудено. Имаме екунокс от 1 година и 2 месеца. Имаме и е-трак от 4 години. Пробвали сме всякакви настроики. Е-трака е мн по добър на орудено. Нокса се продава за 900лв. Това видео достатачно говори.. https://youtu.be/5Teitb_3I28
На клипа руснака тества само екуйнокс ,с малка антена и работи на програма парк 1 !Съжалявам че около мен нямам познат с е-трак за да направим един излет с тест и реално на сигнал да ги сравним .За терена за който пиша е не толкова с гранитни скали а по скоро почва но тежка или силно минерализирана -абе като боднеш пръчка с неодимов магнит в нея и отпред става като таралеж .Нокса се грундира на 2-3 макс фишерите на 87-89.Ако имаш път и време към София съм готов за един излет ,возенето и бирата от мен!

click tracking

---