Автор Тема: Офтопик от "Продавам PULSE RELIС"  (Прочетена 2042 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 116
Re: Офтопик от "Продавам PULSE RELIС"
« Отговор #15 -: Май 08, 2019, 09:13:45 am »
Колега, ако си котлар съветвай се с колегата radoslav. - за кантарите.

Има и по-вещи във форума. Само трябва да ги откриете, че трудно влизат в обяснителен режим. Явно си имат причина.

Неактивен неделя

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 33
« Отговор #16 -: Май 08, 2019, 03:23:39 pm »
Колеги,дай мнението си за ФИШЕР ДЖЕМИНИ 3.Заслужава ли да се отдели време за него?Клипове много,но и много различни отзиви.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
  • Публикации: 190
« Отговор #17 -: Май 09, 2019, 09:59:15 pm »
Чак пък тенджери...по-скоро от компотена капачка на горе . За случката със сребърните турции знам. Монетите са юзлук на Селим трети , ако трябва да сме точни ( 43mm/ 32gr.  умножено по девет броя ? )!
 И в количеството, което са били е напълно нормално опитен "кантарист" да ги чуе. Майсторски сигнал ! А късметлията за мен е в топ петицата на Бг (кантаристи).

https://www.allnumis.com/coins-catalog/ottoman-empire/selim-iii-1789-1807
Колега нещо бъркаш сигналите - едните са престояли в земята другите сега са заровени (тази сребърна монета се равнява на около 14 костака) сигнала е един и същ с което съм съгласен - кантара чува дори и нея! Поздрави!

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #18 -: Май 13, 2019, 09:05:39 am »
Изобщо не разбрах(ме) какво искаш да кажеш с написаното ? Омазахме темата...

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #19 -: Май 13, 2019, 07:54:05 pm »
Много правилен въпрос за тези които не са вадили точно тези монети... Колега на Viber имаш снимки - не е за форума. За протокола: това са единствените сребърни монети които имат зелена патина (окис) които съм вадил - другите белите са на Мария Тереза - дано си ме разбрал. Поздрави.

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #20 -: Май 14, 2019, 08:52:58 am »
Снимките хубави ама не разбрах, какво общо има зелената патината и това, че ги приравняваш към 14 костака, ...? Тук дадоха пример, че на 65см.на лека почва,  с монтански кантар на Лъчо са извадени девет такива на 65см. Пет са били от по-тежките, а четири от по-тънките.
Девет парцала ще ги чуе и тавата, и кантара. Били са "шепа", най вероятно кесия...Не са били пръснати.
Ако се съмнявваш- копни ги, пък аз ще дойда с кантара, ако ги чуя вземам половината... ;D
Шегувам се.
Все такива зелени късмети да имаш !

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #21 -: Май 14, 2019, 07:42:19 pm »
150 костака сега заровени на 65см за мен няма никой - същото се отнася и за 9 такива монети, ако са престояли в земята резултата е друг благодарение на окиса. Кантарите са ни различни, явно ти си късметлия с твоя, а аз не. Пожелавам ти жълтата Мария!

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #22 -: Май 15, 2019, 01:22:08 am »
Сега те разбрах, Късметлията е друг от друго място. Майстор при работа с кантар. Въпрек, че девет парчета не са никак малко...дори и прясно зровени.
Благодаря, да ти се връща.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #23 -: Май 20, 2019, 07:59:30 pm »
Сега те разбрах, Късметлията е друг от друго място. Майстор при работа с кантар. Въпрек, че девет парчета не са никак малко...дори и прясно зровени.
Благодаря, да ти се връща.
Радославе сигурен ли си, че има такъв кантар на който сега ще му заровим 150 монети на 65сантима и ще ги хване със зона - защото аз не съм сигурен. (При това, че една таква монета сега заровена или 14-15 костака на дълбочина 25см има зона сигурен сигнал) като избегнем всички прави железа (лозе). Пробвайте и тогава пишете!

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #24 -: Май 20, 2019, 10:32:27 pm »
За какви монети иде реч ? Ако е в лозе, то коловете пречат. Ще ги чува. 9 броя сребърни "юзлуци" се равняват по площ (че и повече) на една компотена капачка. На 60см. капачката я мачка със сигнал. Нищо не пречи да пробваме,какво пък толкова ? Ако имаш свиркай да видим, ако не си далеко.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #25 -: Май 20, 2019, 11:06:47 pm »
За какви монети иде реч ? Ако е в лозе, то коловете пречат. Ще ги чува. 9 броя сребърни "юзлуци" се равняват по площ (че и повече) на една компотена капачка. На 60см. капачката я мачка със сигнал. Нищо не пречи да пробваме,какво пък толкова ? Ако имаш свиркай да видим, ако не си далеко.
Айде да пием по една студена ракия. И дай боже да се видим ще ти обесня някои работи.

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #26 -: Май 21, 2019, 10:56:38 am »
Схванах ти въпроса...не може да сравняваш 9 големи турции със 150 други дребни. Физиката при едното и при другото е различна. Канатара иска монолитна площ или маса. !50 рибешки люспи на 65 са труден сигнал. Отчети и фактора "пресен" сигнал. Там, където има чуваемост, обикновенно има и "споявне".
Мисля, че ме разбра.

Неактивен Вандино

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 127
« Отговор #27 -: Май 22, 2019, 02:28:09 pm »
Схванах ти въпроса...не може да сравняваш 9 големи турции със 150 други дребни. Физиката при едното и при другото е различна. Канатара иска монолитна площ или маса. !50 рибешки люспи на 65 са труден сигнал. Отчети и фактора "пресен" сигнал. Там, където има чуваемост, обикновенно има и "споявне".
Мисля, че ме разбра.

Другото нещо,което отсъства при "пресния"сигнал е короната(ореола) от окиси,а тя също улеснява намирането на целта.
150-те "рибешки люспи"на 65 см.,в гърне,наистина са трудни за откриване,но не и за кантара.

Неактивен VOXYX

• Напреднал потребител
« Отговор #28 -: Май 22, 2019, 08:53:13 pm »
Другото нещо,което отсъства при "пресния"сигнал е короната(ореола) от окиси,а тя също улеснява намирането на целта.
150-те "рибешки люспи"на 65 см.,в гърне,наистина са трудни за откриване,но не и за кантара.
Понеже ти си единствения който твърди, че кантар може да чуе този сигнал, ако не е тайна с кой кантар го чу - за да не си губят времето колегите и да си чешат езиците!

Неактивен Radislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #29 -: Май 23, 2019, 09:40:25 am »
С кантар на Лъчо от Монтана. Не е само до кантара, а и до оператора зад кантара  !
« Последна редакция: Май 23, 2019, 09:46:39 am от Radislav »

click tracking

---