Автор Тема: Въпрос относно Minelab EQUINOX 600  (Прочетена 2237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 20
Въпрос относно Minelab EQUINOX 600
« -: Април 12, 2019, 07:12:58 pm »
Здравейте колеги. Отскоро притежавам апарат Minelab EQUINOX 600 досега съм търсил няколко пъти с него обаче забелязвам, че ми свири желязото доста често като цветен метал демек на 18-19 по скалата за целева идентификация, а трябва да е от - 9 до 0 да свири на метал. Пробвах с нулиране на настройките и смяна на режимите за търсене и все така. Освен това май не го настройвам понякога правилно апарата, защото изкарва постоянно сигнали може би заради почвата в която търсех, че е силно минерализирана и камениста. Пробвах с автоматичен грунд баланс, пробвах ръчно да настроя грунд баланса, чувствителността и какво ли не. Някой със същия апарат и подобни проблеми има ли? Сбърках ли, че си купих този модел? Освен това, това ми е първия апарат, но мисля, че достатъчно добре разбирам менюто даже почти съм превел ръководството от английски на български и скоро ще го има и на български език от мен. Благодаря предварително.

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 98
Re: Въпрос относно Minelab EQUINOX 600
« Отговор #1 -: Април 12, 2019, 08:38:29 pm »
Колега,аз имам апарата вече почти година,но такива проблеми нямам.Ползвам го навсякаде по плажовете, под вода и не се е случвало апарата да не може да се грундира.Живея в Кипар , а тук почвите са мечтата на търсача :).Успоредно работя и с фишер ф19 и почти насякаде скалата за минерализацията е на мах,а грунд под 80 почти никаде няма.От към дискриминация също не мога да се оплача.Ако е закупен от офицялния представител идва с упътване на българси.Според мен апарата ти има някакъв дефект сонда,букса и т.н.поне на трекинг трябва да работи навсякаде поне така е при мен наи–много да се наложи да намаля чуствителноста до 16-17.

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #2 -: Април 12, 2019, 09:59:16 pm »
Там където търсех бях на чувствителност 4 до 7 (охлювчето) съвсем леко да жужи в слушалките. Режим Поле 1 и 2 пробвах, Мулти за търсене, вече грунда автоматично го направих като държах сондата залепена за земята и натиснах бутона само да се грундира. Слушалките увеличени на 25, а тоновете на 50, пробвах с автоматичното проследяване на земята също. Лопатката на Фискарс я свири на 18-19 с тези настройки, а бодливата тел на една ограда въздушно пробвах я изкара в диапазона на желязото. Настройките грешни ли са ми или стават, пробвах с нулиране до фабрични настройки пак така свиреше желязото. Не, че не свири и правилно желязото, но много пъти грешно свиреше, има ли значение, че беше валяло няколко дена и имаше силен вятър не знам. Първото търсене което направих на същата поляна предишния път беше добре случи се да бърка желязото пак така, но след рестарт на апарата се оправи, но второто търсене все така свиреше, а е доста замърсено с железа. Освен това като му дам дискриминация на желязото пак изкарва звук понеже скалата явно отчита че не е метал, а то е метал.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 597
  • миндил и железарка
« Отговор #3 -: Април 12, 2019, 10:08:36 pm »
Не е трябвало да си купуваш еквинокс за първа машина, от това което пишеш разбирам че си нямаш понятие от материята, защото това е най добрата машина на пазара. Прочети упътването много добре и пак пробвай.

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 348
  • Прогонен
« Отговор #4 -: Април 12, 2019, 10:13:09 pm »
Тези дни ще се свържа с колегата и ще видим от къде идва проблема.
Да запазим историята си.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 597
  • миндил и железарка
« Отговор #5 -: Април 12, 2019, 10:30:37 pm »
Щом работиш на замърсено пробвай следните настройки:
park 1, sens 19, земята я сложи ръчно на 0, tresh 0, 50 тона, скорост 6, iron bias 2
ако и така не работи нормално значи има някакъв проблем с апарата

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #6 -: Април 13, 2019, 07:54:42 am »
Колега,kronos 555 според мен апарата е напълно подходящ за начинаещ,нищо сложно с настроиките.На фабрични настроики апарата си работи ок.На 600 скороста на въстановяване е до 3 не до 6.Наи-важно след настройка на грунда и изолиране на шума(щом колегата е начинаещ на автомат) е настройката на чуствителноста.Поставяш сондата неподвижна на земята и вдигаш чуствителноста докато започнат да се появяват фалшиви сигнали и след това намаляваш докато изчезнат.На много замърсено препорачителната чуствителност е 15-16.Настроика на грунда се прави като вдигаш и спускаш сондата, а не я държиш подпряна на земята.Колега equinox600 ако грундирането те затруднява карай на авто.следене на грунда поне докато му свикнеш.С бутона settings влизаш на ground balance и натискаш accept/reject да активираш баланса за проследяване.Това е дано съм помогнал.

Неактивен Equinox 600

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #7 -: Април 13, 2019, 08:39:37 am »
Благодаря колеги, но като настройвам чувствителността над 4-7 много бучи в слушалките, като е увеличен звука до края, това нормално ли е така да бучи, затова намалявам на 4 до 7 да се чува едно жужене иначе ще ми пръсне тъпанчетата това шумене.

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #8 -: Април 13, 2019, 09:57:17 am »
Колега,явно бъркаш понятията и от там ти идва целия проблем с апарата.Чуствителност-sens,праг на звука-tresh.Като начало колегата kronos555 ти е дал настройки с които да започнеш.Успех.

Неактивен беловар

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #9 -: Април 13, 2019, 10:12:31 am »

Неактивен rublata

• Старши потребител
  • Публикации: 258
  • ПАРИТЕ ОБИЧАТ ТИШИНАТА..
« Отговор #10 -: Април 13, 2019, 12:49:00 pm »
много добър избор си направил колега,да хванеш бика направо за рогата -това бучене ти е от треша и като за начало го остави на 0,....при замърсено колегата КРОНОС ти е дал настройките ,а аз бих дигнал скоростта на 8,силата на звука щом ходиш със слушалки на 19-20 и намаля от под менюто звука на желязото на1,понеже ходя без маска с- с открита подкова и при силно минерализирана почва не очаквай чудеса от апарата,ако си наблизо до Търговище бих дошъл за съвместен излет ,всяко начало е трудно ,после е песен....

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #11 -: Април 13, 2019, 02:21:07 pm »
забравих да добавя ,е като за начало карай с НОКСА на 2 тона ,защото с 50 тона полифония изисква по музикален слух,аз ходя повечето с 5 тона...УСПЕХ.....https://www.youtube.com/watch?v=Yie9OJgL-Xo

Неактивен ivan13

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 68
« Отговор #12 -: Април 14, 2019, 09:33:21 am »
забравих да добавя ,е като за начало карай с НОКСА на 2 тона ,защото с 50 тона полифония изисква по музикален слух,аз ходя повечето с 5 тона...УСПЕХ.....https://www.youtube.com/watch?v=Yie9OJgL-Xo

Рубла в друг форум пишеш колко е плитък и зле нокса , а тук го хвалиш , кое е истина

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #13 -: Април 14, 2019, 03:42:05 pm »
Ами като няма сигнали и това ме ядосва,особенно на силно минерализирана суха оран,ми идва да го продам ,добре че колегите ме успокояват,че и другите не работят там,...представяш ли си заравям си сребърния пръстен на 15см -машината не го хваща,отравям 5 см- чувам го с черен сигнал,отравям още 5 см,че чак тогава се чува едва едва,като го изцеждам от всякъде апарата от към настройки,а знам ,че под тия 5 см има още много цвят и затова в такова поле трябва да се тича и да се обират отгоре сигналите и ако е замърсено - скорост 8,тук дълбоко няма да хванеш,сега след дъждовете ще отида пак там ,да видя дали има промяна в дълбочината,понеже съм си мазохист,а и полето голямо има да обикаляш с дни докато не поникнал посева-нали не ходим по археологични обекти.....

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #14 -: Април 17, 2019, 12:04:42 am »
Днес пробвах при влажна  и минерализирана почва Нокса ,....има разлика-сигналите станаха по дълбоки и не се мъчете на 5 или на два тона ,а директно си работете на полифония или 50 тона,железата  се разпознават безпогрешно и  се свиква,въпреки ,че отначало не лесно...няма смисъл да дадеш толкова пари и да не се възползваш от екстрите на Еквинокса- мулти тон и полифония...

click tracking

---