Автор Тема: Благоевградски металотърсач.  (Прочетена 7800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rublata

• Старши потребител
  • Публикации: 254
  • ПАРИТЕ ОБИЧАТ ТИШИНАТА..
Re: Благоевградски металотърсач.
« Отговор #75 -: Март 29, 2019, 12:14:06 pm »
Вчера имах дълбок сигнал в ораното и се наложи да извадя сгъваемата сапьорска лопатка от раницата за да го извадя,...оказа се на 25 см дълбочина -оловен  голям куршум с три черти на него,от еднозарядна турска пушка.А монетките пак на плитко 5 бр. медни сечени извадени на 5 - 10- 15 см.Сега сядам да пиша уведомление до музея, 6-то на брой,без да са ме извикали досега,но закона за 7 дневния срок трябва да се спазва......за да можеш  да си упражняваш хобито свободно.

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #76 -: Април 20, 2019, 04:51:04 pm »
нещо да кажете...цена 280лв...https://www.youtube.com/watch?time_continue=292&v=AoNvt0geISE

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 345
« Отговор #77 -: Април 20, 2019, 05:21:12 pm »
Имаш един много добър детектор а се заглеждаш по благоевградчанки. :)
Да запазим историята си.

Неактивен Equinox 600

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #78 -: Април 20, 2019, 06:32:28 pm »
Вчера имах дълбок сигнал в ораното и се наложи да извадя сгъваемата сапьорска лопатка от раницата за да го извадя,...оказа се на 25 см дълбочина -оловен  голям куршум с три черти на него,от еднозарядна турска пушка.А монетките пак на плитко 5 бр. медни сечени извадени на 5 - 10- 15 см.Сега сядам да пиша уведомление до музея, 6-то на брой,без да са ме извикали досега,но закона за 7 дневния срок трябва да се спазва......за да можеш  да си упражняваш хобито свободно.

Колега ако се случи да намериш монета какво правиш, не се ли носи направо в музея, как се процедира? Понеже пишеш, че пишеш уведомление. Да кажем при търсене намеря монета какво да правя, да ходя в най-близкия музей или се пише някакво уведомление и се праща някъде и чакаш да те потърсят, нов съм и досега не съм намирал монета още. И ако пишеш уведомление трябва ли да има снимка на монетата?

Неактивен rublata

• Старши потребител
« Отговор #79 -: Април 20, 2019, 07:41:49 pm »
първия път им занесах на място няколко монетки ,екзагии и апликация и ги взеха,а втория път ми отказаха любезно,като казаха ,че предметите нямали стойност за тях,но аз им написах уведомление-закона си е закон и трябва да се спазва или да си го променят.За намерените неща се пише уведомление ,че си намерил случайно предмети с белези на КЦ.Пращаш го по пощата с обратна разписка струва 2.05лв, по ИКОНТ -10лв и чакаш да им дойде кефа ,да направят комисия и да те извикат да предадеш нещата,аз ги слагам в плик с координатите къде са намерени ,обикновенно ходя по ниви,Но ще стане година вече обратните разсписки са при мене,никой не се обажда може да имат работа,директора се пенсионира,а заместника му ми каза чакай ,че подготвяли експозиция от 505бр. предметаи нямали време,а иначе намираш -уведомяваш в 7 дневен срок...

click tracking

---