Автор Тема: Minelab go find 66  (Прочетена 1873 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен geoponos

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 84
    • Minelab, Garrett, Deus
Minelab go find 66
« -: Ноември 07, 2018, 11:31:47 pm »
Здравейте, това е първия ми пост във форума, чудех се дали си струва да се отвори тема, но имайки в предвид, че може да е от помощ я пускам. От няколко дни имам 66 цата , нямам никакво време за тестове, но в неделя, смятам да я пусна да поработи. Ако някой вече има впечатления, моля да сподели. Иначе блутута и приложението за андроид, са меко казано идеални :)
Не се прави на голям играч, че срещу теб, може да стои треньор

Неактивен geoponos

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab, Garrett, Deus
Re: Minelab go find 66
« Отговор #1 -: Декември 06, 2018, 10:08:36 pm »
На дискриминация се справя перфектно, каже ли че е станиол, това е, за парите си е идеален, не виждам какво може повече. Работи с алкални батерии 4 х 1.2 V - 2400 mah и с тях спокойно си работи едно пълно излизане, зареждат се бързо, за има няма 1.5 часа, имам и соларно зарядно към тях, засича много прецизно целта, работи в добра дълбочина,
1.09 грама и 0.72 грама дребни пари, ги излови едната на 7 см, другата на 15 см. При по тежки цели ги дава на индикацията и дълбочината в прецизност и материала. Събира се в най нормална раница, подходящ е за всякакви условия, пуска се за няколко секунди, за толкова и се събира в раницата. Тествал съм много машини и определено това за парите си мачка сериозно, накратко не виждам разлика със скъпите монетарки, даже бих казал, доста слага в джоба си особено с грундирането и работата на орудено, никакви грижи, ама никакви, енджой.
ПС: за законите в татковината, абсолютно достатъчна машинарийка

Активен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1368
    • Gold Bug DP
« Отговор #2 -: Декември 06, 2018, 10:41:35 pm »
Имах GoFind 60. Много хубава играчка и като се наиграх го бартеросах с колега от форума(ако има желание ,да се включи и той), който го подари на малката си дъщеря. Колега, сериозно с какви скъпи металдетектори си работил, че сравняваш GoFind с тях.  И как разбра, че се грундира добре , апаратът е с автоматичен грунд баланс.И как разбра ,че е орудено, минавал ли си го с други апарати, да речем с някой Фишер, те наистина имат индикация за орудено. Не ми хареса и малката сондичка, която май не беше и DD, a моно. А с моно сонда се работи много трудно на орудено. И е несменяема. Пази много да не влиза пясък или пръст в носещата конструкция, че става беля. Аз също бях очарован,че се разпъва за секунди, но конструкцията, сондата и апаратчето са някак много нежни и крехки за ектремни условия, примерно в планината. И ако не даж боже стане сакатлък със сондичката, апаратът е неизползваем. За разлика от стандартен металдетектор, където в най-лошия случай ще си купиш допълнителна сонда.
Много по удачен, нискобюджетен вариант за в раница и за бързо разпъване на металдетектора е Golden Mask(4 WD PRO или 5-ца) с телескопичния стик. Почти два пъти по дълбок от ГоФайнда. С ръчен грунд баланс. Двучестотен. С възможност за избор на най-различни сонди. Ако си търпелив може да намериш почти нов екземпляр за 400-500 лв. И може да работи с безжични слушалки, което е огромно преимущество.
Съжалявам, че така директно пиша, но  от постовете ти може да се заблудят и други начинащи колеги. Иначе, да ти е честита машинката и да ти носи радост и положителни емоции, щом ти допада..  Поздрави.
Правокацията е висша форма на манипулацията.

Активен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
    • Gold Bug DP
« Отговор #3 -: Декември 06, 2018, 11:13:20 pm »
Ето тук доста е писано за Minelab GoFind :
http://metaldetecting.eu/index.php/topic,3797.0.html

Неактивен geoponos

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab, Garrett, Deus
« Отговор #4 -: Декември 06, 2018, 11:38:34 pm »
Kodokan, ако прочетеш още веднъж поста ми, вероятно ще разбереш какво искам да кажа, визирам съотношение цена качество, когато през 2009 година броих 3 хиляди долара за играчка и си остана паметник, тежък за работа и за пренос, въобще коментара ми е, че  за тези пари си е перфектен, сега имам и Деус с който при тази стегнация и това законодателство лично мен ме е шубе да се разхождам, докато с пластмасата го файнд 66 , ако знаеш какво търсиш и къде, то с какво си все тая, важното е удобството, до този извод стигнах на тези години :)

Неактивен rublata

• Напреднал потребител
  • Публикации: 213
  • ПАРИТЕ ОБИЧАТ ТИШИНАТА..
    • Mikron NRJ150....Minelab Equinox800-15"Vallon
« Отговор #5 -: Декември 07, 2018, 08:57:46 am »
 Minelab Go Finnd е най голямата издънка на Майлаб за низкобюджетен детектор,но покомпакна машина отДеус няма и като работа е добър,...на Еквинокса също не харесвам стика ,че се разглобява ,като всички детектори,за това съм му взел стик  телескопичен карбонов от ГМ,но търся приставка за да закрепя дръката с електрониката и мисля че ще стане компактен тогава..

Активен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
    • Gold Bug DP
« Отговор #6 -: Декември 07, 2018, 09:44:18 am »
Колега geoponas, честно казано много му се радвах на GoFind-a и доста приятни часове съм прекарал с него. И това е най-важното в нашето хоби - да си създаваме положителни емоции. Но на едно полигонче, където съм тествал доста фабрични металдетектори е доста плитък в сравнение със F5,GoldBug(SEF 10x12) , ХP GoldMaxx, Gmaxx  , Whites' Spectra V3,DFX , Golden Mask 4,5.  Както писах и по горе, притесняваше ме това,че елементи от конструкцията на металдетектора и сондата са незаменяеми, ако стане някакъв сакатлък.
Идеята ми е ,че ще пропускаш сигнали  с GoFind-a и е трудна подръжката му след определно време.
Но щом си заделил пари и си го купил, радвай му се и му се кефи. Много по добре, отколкото тея пари да ги изхарчиш за някоя кифла през уикенда в някой СПА хотел например. Поздрави.

Неактивен geoponos

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab, Garrett, Deus
« Отговор #7 -: Декември 07, 2018, 11:22:44 pm »
Тествах го днес между Кавала и Офринио , тръгнах в 5 сутринта , току що се прибирам, имах малко работа в Моди и на връщане щрак, щрак, хаха, даже раницата дето му взех от джъмбото освен него събра лопатката пинпоинтера и останалото снаряжение. Поздрави

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 322
    • XPDeusFisherF75LtdF19LtdNexusMPNoktaImpMinEquinox MakroMultKr
« Отговор #8 -: Декември 08, 2018, 11:14:50 am »
Тествах го днес между Кавала и Офринио , тръгнах в 5 сутринта , току що се прибирам, имах малко работа в Моди и на връщане щрак, щрак, хаха, даже раницата дето му взех от джъмбото освен него събра лопатката пинпоинтера и останалото снаряжение. Поздрави

Колега как търсиш по гръцко , закона им е още по страшен от нашия а и там всичко е археология.
Да запазим историята си.

Неактивен rublata

• Напреднал потребител
  • Публикации: 213
  • ПАРИТЕ ОБИЧАТ ТИШИНАТА..
    • Mikron NRJ150....Minelab Equinox800-15"Vallon
« Отговор #9 -: Декември 08, 2018, 12:37:43 pm »
Ами той за това е с такъв апарат,не разбра ли? За гърция специално има джапанки металотърсач.,....ходиш си и ,като свирне си ти.....

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 69
    • АКА СИГНУМ МФД
« Отговор #10 -: Декември 08, 2018, 06:42:01 pm »
Цитат

Колега как търсиш по гръцко , закона им е още по страшен от нашия а и там всичко е археология.

Колега от форума, без да му споменавам името, има няма месец се сдоби ака сигнум.  Прекара си го в Гърция, което най-много го притесняваше бе минаването на границата. Минал е без проблеми, сега го разучава. А и плажния детектинг в Гърция не на всякъде е разрешен. Абе колеги не разбрахте ли, че ако ви е страх от мечка по-далеч от гората. С две думи "опичайте си акъла".

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 322
    • XPDeusFisherF75LtdF19LtdNexusMPNoktaImpMinEquinox MakroMultKr
« Отговор #11 -: Декември 08, 2018, 08:18:26 pm »
То никой не го е страх докато не види мечката , но може и да е фатално. Имам познат срещнал мечката и общо 10г. ще трябва да и слугува - ако ме разбираш .
Да запазим историята си.

Неактивен ванко

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 274
    • XP GMAX2
« Отговор #12 -: Декември 09, 2018, 08:30:17 pm »
Здравейте,да се включа и аз. Апаратчето става за плажа децата да се занимават с нещо и до тук,малко по тежка почва и всичко е желязо,на уредени скали слагаш монетка от горе и няма никои,та колега не виждам с какво се доближава до скъпите апарати,за деца става

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 977
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #13 -: Декември 10, 2018, 10:13:29 am »
Мой приятел, лека му пръст, ползваше този модел за плажа. Според него... там не му било мястото. За монетите бил ОК, но за тънки( малки) златни пръстенчета, обички, накити ...особено висококаратни,нямало го хич даже.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен geoponos

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab, Garrett, Deus
« Отговор #14 -: Декември 10, 2018, 09:13:27 pm »
Здравейте,да се включа и аз. Апаратчето става за плажа децата да се занимават с нещо и до тук,малко по тежка почва и всичко е желязо,на уредени скали слагаш монетка от горе и няма никои,та колега не виждам с какво се доближава до скъпите апарати,за деца става

тестовете ти са фейк, аз вярвам на опита си, не на думите ти, ако вярвах сляпо , наляво и надясно, нямаше да съм по различен от масите, успех

над 12 години вече се мотам там, споко, знам какво правя с кого :)  и къде :)
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 09:18:53 pm от geoponos »

click tracking

---