Автор Тема: Стик за пулс-индукция  (Прочетена 364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexP

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 99
Стик за пулс-индукция
« -: Ноември 07, 2018, 09:10:41 pm »
Имам един много стар Lorenz Pulse 5 (пулс-индукция) с две оригинални антени - 14" mono и DD. Преди ги закачах на стик от Tesoro, но продадох Tesoro-то, и сега търся стик за Lorenz-a. Апарата е много дълбок. Дали ще се отрази на дълбочината и на стабилността на работа ако стика е примерно от 3 части и средната част е от метал, тоест близо до антената има метал? Или по-добре да търся стик от две части с по-дълга неметална долна част?

Неактивен fides

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
Re: Стик за пулс-индукция
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2018, 11:05:55 pm »
предполагам че, ще се отрази ,но може и да не разбереш. профитата с gpx сменят горната щека с карбонова, и маталната пластина която фиксира щеките с пластмасова. най- малкото ще ти вкара някакъв шум...

Неактивен AlexP

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 99
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2018, 09:52:18 am »
И аз си мисля, че ще се отрази, защото това все пак е "non-motion" детектор. Ще му търся някакъв стик изцяло карбонов или поне с дълга карбонова долна част.

Неактивен nobody

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2018, 03:15:00 pm »
Бутона за нулиране при този металотърсач ще игнорира метал който не се движи близо до антената:

При задържането на нулиращия бутон се взема нивото на сигнала, т.е ако от щеката има някакъв сигнал това ще бъде отчетено и при отпускането на бутона, "нулата" или нулиращия сигнал ще е малко по-висок, но загуба на дълбочина няма да има или пък фалшиви сигнали.

Затова важно е да нулираш и щеката да не се мърда (да няма луфтове) защото ако има луфт "нулата" ще ти се измести и няма да имаш макс. чуствителност.

click tracking

---