Автор Тема: Проверка  (Прочетена 7714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 73
Re: Проверка
« Отговор #45 -: Декември 27, 2018, 09:28:55 pm »
Извинявам се,че се месят в диалога ви,но тук малко-много грешиш. Повярвай. Няма да влизам в полемика. Относно законите...е, мое приятелче, добър юрист ми е казвал така...всичко е въпрос на тълкуване...няма твърдо това или онова. Поздрави !!!

P.P. Само да попитам, членувал ли си или членуваш ли там във "Федерацията" или "Конференцията"? Може да не отговаряш,разбира се. Ще се радвам обаче ,ако си от "Братството на свободните търсачи"...образно казано, а не в "организации с идеална цел" които си мерят хурките...особенно едната е най-активна в това, явно само в това я бива, ааа...и в усвояване на програмни пари последно. Плячката ще е добра. За някои, де.  ;)

Колега Araman, уважавам твоите постове. Може би и 3-4 пъти си ми отговарял на лични на въпроси свързани с хобито, за което съм ти благодарен. Сега отговарям и на твоя въпрос. От лятото на 2018г. съм член на БНФМ, дори си поднових и картата за 2019г. , но това не ми е за хвалба. Второ и за миг не съм и помислял, че тази карта би ми помогнала ако сгафя нещо и имам среща с властта. Второ работата ми е добре платена като за среден провинциален град 1500-1600лв. чисти. Хобито си го практикувам сам и то повече за спорта, е и тръпката си я има не мога да си "кривя душата". И като уважаван от мен колега не ме вкарвай в някакви интриги заради членството ми в БНФМ. Поздрави.

Неактивен mario321

• Старши потребител
  • Публикации: 352
  • for gold nuggets
« Отговор #46 -: Декември 27, 2018, 09:48:56 pm »
Не си мисли, че и добиването на самородно злато от реките и деретата е  безнаказано. И за двете хобита закона е измекярски.

Това не е вярно, нещо не си в час, при самородното злато няма такива филми, само ако си с багер и нямаш нужните разрешителни ще ти направят глоба.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2722
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #47 -: Декември 27, 2018, 10:23:28 pm »
Колега на бас че има такива филми? Запознай се по-добре със законовата уредба за резерватите и защитените територии. Ако си клекнал с някое легенче може и да минеш метър. Но ако пърпориш с драгата няма да не минеш.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 73
« Отговор #48 -: Декември 27, 2018, 10:39:50 pm »
Това не е вярно, нещо не си в час, при самородното злато няма такива филми, само ако си с багер и нямаш нужните разрешителни ще ти направят глоба.

Колега дали съм в час или не, е едно на ръка, но ти гледай да не те засекат дори и с легенче в природен парк или защитена местност. А за тия багерите е друга тема. Имам бегъл познат, който взема разрешително за добив на инертни материали, а промиването на материала го прави в базата си. Другото, че ако те спре полиция за проверка извън тези територии, за които споменах няма да имаш грижи, но ако мен ме спрат и намерят освен детектора и някои други неща става малко сложно, независимо, че закона ми дава срок да информирам РИМ. Затова споменах в по-преден пост, че закона е лайнарски.

Неактивен mario321

• Старши потребител
  • for gold nuggets
« Отговор #49 -: Декември 27, 2018, 10:51:15 pm »
Да за защитните месности и резерватите е така, прави сте, но аз говорих по принцип за обикновените места.
Ако с нещо съм засегнал някой, моля да ме извините, пожелавам ви всичко хубаво и се пазете .

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2722
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #50 -: Декември 27, 2018, 11:00:46 pm »
Не, няма проблем. Въпроса беше за това че има доста разминаване между това което ни се иска и това което е на практика. Имам доста приятели дето промиват злато и то само за хоби, без да търсят печалба. Даже в незащитена територия до една наше село мият с леген само от наноса в реката без да пускат драгичката или пък да копаят материал от брега. Щото кмета им е казал ако искат да въртят сериозно с кирките да си търсят лиценз. И те се съобразяват.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Лефтер

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 148
« Отговор #51 -: Декември 27, 2018, 11:24:09 pm »
Закона за подземните богатства,е ясен:
Съгл. чл1.ал.2. т.2,не се прилага за добив на злато в руслата на реките чрез РЪЧНО промиване.
За всякакъв друг вид добив,се изисква разрешение от министерството на енергетиката.
А сега,мислете логично!
Това че някои ходят с техника-драги,помпи,инжектори и металотърсачи, без нужното разрешително,и минават метър,е само до време.Инак глобата е 5000-50000лв.

Неактивен mario321

• Старши потребител
  • for gold nuggets
« Отговор #52 -: Декември 31, 2018, 07:13:49 pm »
Закона за подземните богатства,е ясен:
Съгл. чл1.ал.2. т.2,не се прилага за добив на злато в руслата на реките чрез РЪЧНО промиване.
За всякакъв друг вид добив,се изисква разрешение от министерството на енергетиката.
А сега,мислете логично!
Това че някои ходят с техника-драги,помпи,инжектори и металотърсачи, без нужното разрешително,и минават метър,е само до време.Инак глобата е 5000-50000лв.

Ами и аз действам ръчно де, първо с ръцете ръчно пълня драгата, после ръчно изсмуквам най сладкото от цепките, а не с техника-багер да я пълня, гледам да си е ръчно  ;) Поздрави .

click tracking

---