Автор Тема: Тест със CTX 3030 и горещи камъни - по молба на колегата VOXYX  (Прочетена 973 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 171
    • Minelab CTX 3030

Днес направих теста за който ме помоли колегата VOXYX - Как повлияват горешите камъни детекцията на злато и сребро от CTX 3030. Мислих да заснема филмче но се отказах - резултата е много категоричен.
Използвах 11 инчовата антена. Горещите камъни които използвах ги ловеше магнит. На ръчна чувствителност не можех да ги елиминирам с грунд баланса. На автоматична чувствителност - ауто+3, грунд баланса ги елиминираше. Използвах златна и сребърна монета на кралица Виктория. И двете монети се чуваха ясно като чисто черен сигнал под горещите камъни с дебелина от 2 до 4см. Пробвах с най-различни настройки и винаги златната и сребърната монета ставаха чисто черен сигнал под горещите камъни.

Аз имам златотърсаческа кирка със силен магнит на нея. Мисля да я използвам за да отстранявам горещите камъни и да проверявам повторно за новопоявили се цветни сигнали.
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен Fluks

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 117
Това е присъщо за много видове апарати , бг два апарата го пробиват Енигма и Релакс (схемите са почти едни и същи) , но пък те могат да дадат ръждата цвят някой път така. Иначе от цифровите машинки , не съм виждал такава да го прави до сега , само еурека голда съм въждал да го преодолява това. Ако идеята ти е да хващаш и горещите камъни , ми грундирай си земята до такъв камък и той винаги ще пеее , ако грундираш него и успееш , после почвата ще ти пее.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
Това е присъщо за много видове апарати , бг два апарата го пробиват Енигма и Релакс (схемите са почти едни и същи) , но пък те могат да дадат ръждата цвят някой път така. Иначе от цифровите машинки , не съм виждал такава да го прави до сега , само еурека голда съм въждал да го преодолява това. Ако идеята ти е да хващаш и горещите камъни , ми грундирай си земята до такъв камък и той винаги ще пеее , ако грундираш него и успееш , после почвата ще ти пее.

Благодаря за съвета колега Fluks!
Идеята ми беше да удоволетворя молбата на колегата VOXYX от тази тема:

http://metaldetecting.eu/index.php/topic,5414.0.html

На ауто+3  - автоматична чувствителност звука от камъка се анулира с грунд баланса и земята също не се чува, но се губят 5-6см дълбочина.
Аз сега разбрах защо започнах да ги чувам тези горещи камъни откакто спрях да работя на ауто+3 и минах на ръчна чувствителност.

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 133
Благодаря за съвета колега Fluks!
Идеята ми беше да удоволетворя молбата на колегата VOXYX от тази тема:

http://metaldetecting.eu/index.php/topic,5414.0.html

На ауто+3  - автоматична чувствителност звука от камъка се анулира с грунд баланса и земята също не се чува, но се губят 5-6см дълбочина.
Аз сега разбрах защо започнах да ги чувам тези горещи камъни откакто спрях да работя на ауто+3 и минах на ръчна чувствителност.
Благодаря ти!!! Обърни внимание на тези камъни които не ги лови магнита (тези които ги свири апарата)! Колега Fluks не само Enigma (Релакс)от БГ апаратите пробиват горещите камъни и като грундираш апарата на горещ камък земята не свири, дълбочината пада също както спомена колегата vladorado (да поясня, много селища са намират на речни корита където е камък до камък, тогава апарата трябва да може да се грундира на тези камъни и да ги пробива). Иначе ако тук таме има някой горещ камък, грундирай към земята горещите камъни се различават лесно. Поздрави.
« Последна редакция: Август 30, 2018, 08:35:49 pm от VOXYX »

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
Досега всичките горещи камъни които намирам ги лови магнита - днес изкарах десетина с магнита на копача. Голям кеф - щом изсвири цветен сигнал и пинпойнтера не го хваща, слагам копача отгоре и магнита веднага издърпва камъка.
Намерих само два немагнитни горещи камъка но те изглеждат като фрагмент от някава керамика. Те дават слаб цветен сигнал и много лесно се грундират. Под тях златната, сребърната и медната монети не почерняват.

Неактивен Fluks

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 117
Благодаря ти!!! Обърни внимание на тези камъни които не ги лови магнита (тези които ги свири апарата)! Колега Fluks не само Enigma (Релакс)от БГ апаратите пробиват горещите камъни и като грундираш апарата на горещ камък земята не свири, дълбочината пада също както спомена колегата vladorado (да поясня, много селища са намират на речни корита където е камък до камък, тогава апарата трябва да може да се грундира на тези камъни и да ги пробива). Иначе ако тук таме има някой горещ камък, грундирай към земята горещите камъни се различават лесно. Поздрави.
Те ги пробиват като грундираш ама почват да дават паразитни сигнали после и цветното след 7-8см дебелина на камъка почернява , на такива места се работи с ниво на грунда на изчистен ферит и ако вече пеят апарата не е за там , ама не е желателно да пеят. Да дълбочината пада много но пробива.
https://www.youtube.com/watch?v=lcke9cjMyqg
Под такива камъни никога няма ти даде цтх-са цвят както и при много др обстоятелства колкото и да го мъчиш на меню.
А такива дето магнита не ги лови , са си цветна руда и там вече идва момента зависимост материала микросекундите какво ще кажат от настройката на апарата , ще го чуваш ли няма ли да го чуваш , гледай дисплея , нормално е на пинпоинт да не ги чуваш , все едно да чуеш ситено злато на пинпоинт.
С посочения клип не рекламирам Нексус просто давам база за гореща скала и цтх3030

Неактивен дивия

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
колега имам минелаб се про  много съм доволен от машинката обаче в моят край има много такива камъни в повечето ниви и като вляза да търкам  майлаба се превръща в йоника главата ми се надува смених сякакви  настройки камъните ги свири цвят а когато сложа монета под камъните сигнала го дава желязо което е много лошо  . само на автоматична долу горе се работи  и то плитко .

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 133
Те ги пробиват като грундираш ама почват да дават паразитни сигнали после и цветното след 7-8см дебелина на камъка почернява , на такива места се работи с ниво на грунда на изчистен ферит и ако вече пеят апарата не е за там , ама не е желателно да пеят. Да дълбочината пада много но пробива.
https://www.youtube.com/watch?v=lcke9cjMyqg
Под такива камъни никога няма ти даде цтх-са цвят както и при много др обстоятелства колкото и да го мъчиш на меню.
А такива дето магнита не ги лови , са си цветна руда и там вече идва момента зависимост материала микросекундите какво ще кажат от настройката на апарата , ще го чуваш ли няма ли да го чуваш , гледай дисплея , нормално е на пинпоинт да не ги чуваш , все едно да чуеш ситено злато на пинпоинт.
С посочения клип не рекламирам Нексус просто давам база за гореща скала и цтх3030
Здравейте. Колега Fluks, в това което пишеш има много истина за което ти уважавам постовете. Обърни внимание! Земя - ферит - горещ камък - руда (са различни неща)! Няма как да изчистиш ферита и да не чуваш горещия камък (ферит + 90 - горещ камък - 90). Всичко зависи от настройките! Поздрави.

click tracking

---