Автор Тема: Здравейте , моля за мнение за метал детектор . Помощ за абсолютно начинаещ  (Прочетена 1675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rublata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 142
  • Има големи певци – могат да изпеят всичко и всеки
    • Mikron NRJ110....Minelab Equinox800
Сорекса,доказано добрър монетар и  машина,с гаражни детектори или бангии -не се занимавай,след това стани член на някой клуб и там председателя ще ти даде точните насоки....

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 941
    • Fisher Gold Bug+
Може и без клуб...федерации, конфедерации и др, обвързващо е и пречи на свободният човешки дух, но като цяло рублата е прав. Намери читав колега да ти обясни това-онова, походете няколко пъти и...после поемай юздите. Практика му е майката . Успех !!!
« Последна редакция: Август 29, 2018, 08:38:28 pm от Araman »
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 111
Здравейте, и аз бих казал Сорекса спрямо другите заводски апарати за тези пари! За съжаление  новите (и не само те) не казват в кой район на България ще търсят и какво, което е най важното за избор на един детектор. Така, че със Сорекса колегата ако го вземе и попадне на тежка почва и господ няма да му помогне.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 941
    • Fisher Gold Bug+
Относно Сорекса и тежките почви ще отговорят най-точно Микрона и колеги работещи с този детвктор. Не съм убеден, но е възможно да има сонди за подобни терени.
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 111
Е, точно за Сорекса говоря, че на тежка почва умира спрямо всички БГ апарати които съм ги споменал в по-предния си пост (не-случайно). Поздрави.
« Последна редакция: Август 29, 2018, 10:21:52 pm от VOXYX »

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 997
    • NRG-150
Това "умира" как точно да се разбира? Не може да се балансира, или се балансира но нищо не засича, или засича но всичко е желязо ... или нещо друго? Защото всеки от изброените случаи има различно решение.
Обикновено за тежки почви е най-добре антена на 3kHz, включен икономичен режим, включен филтър "Hot Rock", и увеличаване на GS филтъра, доколкото (ако въобще) може да помогне.
Много по-лесно проблемите с тежката почва се решават със Сигнума, защото има възможност за изместване на честотата на работа, с по 500Hz под и над оснвната честота. Всички антени на АКА са резонансни, а това по правило е проблем при тежките почви. Затова Сигнума има възможност да се "избяга" от основната резонансна честота. Незначително пада дълбочината, но значително намаляват проблемите с тежката земя. Може да се грундира и работи много по-добре.
Много хора това или не го знаят, или не обръщат внимание на честотата. Случвало се е на места с минерализация където "не може да тръгне", изведнъж да заработи добре, след като се отмести честотата..
За съжаление Сорекса няма възможност за изместване от резонансната честота.
« Последна редакция: Август 30, 2018, 12:52:41 am от Mikron »

Неактивен Vvvvv

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
Е, точно за Сорекса говоря, че на тежка почва умира спрямо всички БГ апарати които съм ги споменал в по-предния си пост (не-случайно). Поздрави.
Горе -долу за кой район на Бг е тежката почва ?

Неактивен Fluks

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 103
Горе -долу за кой район на Бг е тежката почва ?
Сливен , Ямбол , Нова Загора , Бургас и Тетевен. На 4те места са смолници , на 5то още по зле. Ни сорекс ни сигнум работи читаво след 10см

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 104
    • AKA INTRONIK МОХАРЕМ
сорекса работи на тежки почви но няма дълбочина и поради тая причина го продадох и си взех мохарем.

Неактивен j

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Deusv3,Мохарем,Пират,Pulse relic,Pulse, Minelab equinox 800
Сливен , Ямбол , Нова Загора , Бургас и Тетевен. На 4те места са смолници , на 5то още по зле. Ни сорекс ни сигнум работи читаво след 10см

лични наблюдения мохаремка по ямболско и сливенско работи добре колония на 35 санта е отчита ясен цвят но при дискриминатор 4.... пиратаполония модел ат на 8kh на един тон съчо работи добрена 2 тона загива геройски :)

Неактивен Fluks

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 103
лични наблюдения мохаремка по ямболско и сливенско работи добре колония на 35 санта е отчита ясен цвят но при дискриминатор 4.... пиратаполония модел ат на 8kh на един тон съчо работи добрена 2 тона загива геройски :)
Пират , какъвто искаш модел вади , засуши ли се цветното почернява. Мохарема и енигмата да работят. А защо казвам че кога е сушаво не пробиват , защото е смолник и когато е влажен набъбва (няма двустранна загуба) . Работят хората със всякакви машини , освен гъдулки ( странно защо не). Района е в балканите е урудено яко , в нивите глина яко ( защото е било дъно и състава на почвата е смолник до 75% глина а в бургашко идва и магнетита.

Неактивен batned

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 98
Здравейте , нядявам се скоро да мога да се обърна към всички вас с "колеги "

Доста почетох из форума , но намирам протеворечива и остаряля информация имам няколко въпроса

1. След закупуването на метал детектор какво следва  да направя и къде да го регистрирам ?Какво представлява самата регистрация ? Ако не е чисто нов а е втора употреба проблем ли е ? Възможно ли е предходния собственик да го е регитрирал и аз да нямам паво ?

2,Какво ви е професионалното мениние за тази комбинация (подходяща ли е за абсолщтно начинаещ като мен ) :
Металдетектор XP ADVENTIS 2 + ПИНПОЙНТЕР GOLD HUNTER+ СОНДА ДД УЛТИМАТ 33+ XP слушалки и др.Апарата е перфектен с две сонди. Оставаща гаранция. Пинпойнтера е направо нов. Оригинални слушалки с жак и настройка сила на звука. Акомулаторни батерии с зарядно. Предпазен калъф за електрониката. Протектори на сондите. Докуминти и кутии пълен набор. Може с калъфа да се носи и на колан. Раница маркова в която се побира металдетектора. получавате всичко.

За всичко описано , добре ли е цена 750 лв ?

За уточнение : никога до сега дори не съм държал в ръцете си металдетектор , но имам огромно желание да се занимавам с това

Благодаря, Намери някой колега с опит да ти обясни това онова- ще си спестиш много време нерви и пари-Не е лошо и да прочетеш нещо по въпроса тук там като начало за да му е по лесно на колегата с обучението-

click tracking

---