Автор Тема: Нови находки от Англия  (Прочетена 476 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 171
    • Minelab CTX 3030
Нови находки от Англия
« -: Август 26, 2018, 07:39:36 pm »
Здравейте колеги! Аз продължавам да намирам монети в късметлийската нива в която намерих златният суверен. Вчера на мерих още три монети.

Едуард Втори Лондон пени Клас 15c  от 1309г (  Edward II London penny Class 15c )  VDI 12:22

Джордж Трети Фардинг от 1806г - George III Farthing VDI 12:39

Кралица Виктория Сикспенс от 1858г - Six pence   VDI 12:45

Работих с 17 инчовата антена на CTX3030. Обикновенните настройки - Combined tones, response smooth, Ръчна чуствителност и грунд баланс, Low trash. Монетите бяха на 15-16 см дълбочина.
Монетите от тази нива станаха 7.

Направих инересно откритие. В тази нива се оказа че има доста кокс и горещи камъни, повечето от които не могат да се изчистят грунд балнса. Аз не ползвам 50 conductive tones защото на тях желязото звучи с висок тон като сребро и трябва да се използва маска(дискриминация), а аз работя на "ол метал". Установих обаче че с 50 conductive tones
 горещите камъни звучат с много характерен прекъсващ нисък тон и типично пинпоинтера не ги хваща добре и target trace не ги показва. Също така като разчистя горните 1-2 см с ботуша и сигнала на горещите камъни се премества.. Сега много бързо ги "диагнистицирам" и игнорирам.  Така че те вече не са ми проблем.
« Последна редакция: Август 26, 2018, 07:50:44 pm от vladorado »
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 133
Re: Нови находки от Англия
« Отговор #1 -: Август 26, 2018, 08:40:27 pm »
Здравейте колеги! Аз продължавам да намирам монети в късметлийската нива в която намерих златният суверен. Вчера на мерих още три монети.

Едуард Втори Лондон пени Клас 15c  от 1309г (  Edward II London penny Class 15c )  VDI 12:22

Джордж Трети Фардинг от 1806г - George III Farthing VDI 12:39

Кралица Виктория Сикспенс от 1858г - Six pence   VDI 12:45

Работих с 17 инчовата антена на CTX3030. Обикновенните настройки - Combined tones, response smooth, Ръчна чуствителност и грунд баланс, Low trash. Монетите бяха на 15-16 см дълбочина.
Монетите от тази нива станаха 7.

Направих инересно откритие. В тази нива се оказа че има доста кокс и горещи камъни, повечето от които не могат да се изчистят грунд балнса. Аз не ползвам 50 conductive tones защото на тях желязото звучи с висок тон като сребро и трябва да се използва маска(дискриминация), а аз работя на "ол метал". Установих обаче че с 50 conductive tones
 горещите камъни звучат с много характерен прекъсващ нисък тон и типично пинпоинтера не ги хваща добре и target trace не ги показва. Също така като разчистя горните 1-2 см с ботуша и сигнала на горещите камъни се премества.. Сега много бързо ги "диагнистицирам" и игнорирам.  Така че те вече не са ми проблем.
Здравей приятел. От това което си написал разбирам, че правилно си грундирал апарата. Понеже нямам такъв апарат и нямам наблюдение как работи, имам една молба към теб: може ли да грундираш апарата на горещ камък (да не го чува въобще) и след това да споделиш  какво става с цветните сигнали (злато, сребро) надявам се, че ще удовлетвориш молбата ми (много е важно за мен) за което ще съм ти благодарен. Поздрави.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 171
    • Minelab CTX 3030
Re: Нови находки от Англия
« Отговор #2 -: Август 26, 2018, 08:53:07 pm »
Корекция - Джордж Трети Фардинг от 1806г  VDI  -  12:43 ; Кралица Виктория Сикспенс от 1858г - Six pence   VDI 12:42

Добре - колега VOXIX, ще направя едно филмче с този тест. Аз съм си събрал колекция от горещи камъни за тестове като този. Само че да знаеш че повечето горещи камъни не изчезват при грундиране.

Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

click tracking

---