Автор Тема: Първа сребърна кована монета за тази година.  (Прочетена 706 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 171
    • Minelab CTX 3030
Моят късмет продължава!
4 дена след като намерих първата си златна монета, днeс на същата нива, намерих първата кована сребърна монета за тази година.

Сребърно пени на кралица Елизабет Първа от 1560 година. 13мм в диаметър и тежи 0.41г.

Монетата беше на 10см дълбочина. Настроиките бяха същите като за златната монета. ВДИ номерата бяха 12.09 - мого ниски за сребро. В интерес на истината и другите ми ковани сребърни монети дават ниски числа 12.10 - 12.15.
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Активен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1152
  • Вар Баний
Re: Първа сребърна кована монета за тази година.
« Отговор #1 -: Август 09, 2018, 07:05:56 am »
Честито!  Както казвахме навремето, - в такъв ден и от Лили Иванова да си поискаш ще ти даде.
Интересното  при златните монети е, че рядко са сами.Те трудно се губят.Обикновенно ги укриват по няколко.Аз бих уважил жълтицата с един хубав табан.
То и сребърните са на петна. В чест на кралицата,  покрай пенито и трябва хубаво да се претърси. :)
Най добрия приятел на иманяра е лопатата.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #2 -: Август 09, 2018, 10:32:09 am »
Благодаря колега vvarbanov!
Аз много ценя твоите съвети!
Твоят съвет породи един план в главата ми. Аз проверих около двете монети,но не намерих други. Ще се върна пак до местата където ги намерих (съc CTX-а имам GPS и съм запомнил точните gps kоординати). Ще изкопая всички черни сигнали наоколо и тогава ще мина участъка на response "pitch hold". Това е най дълбоката настройка където и най слабият сигнал променя тона на трешхолда но, изисква много чист участък и никакви паразитни сигнали. Може да намеря и другите алтъни. Ще почерпя!

Неактивен ivan13

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 67
    • Fisher F75
« Отговор #3 -: Август 09, 2018, 11:28:08 am »
Ниско ти е VDI защото е тънка монетата

Неактивен VOXYX

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 133
« Отговор #4 -: Август 09, 2018, 01:08:56 pm »
Благодаря колега vvarbanov!
Аз много ценя твоите съвети!
Твоят съвет породи един план в главата ми. Аз проверих около двете монети,но не намерих други. Ще се върна пак до местата където ги намерих (съc CTX-а имам GPS и съм запомнил точните gps kоординати). Ще изкопая всички черни сигнали наоколо и тогава ще мина участъка на response "pitch hold". Това е най дълбоката настройка където и най слабият сигнал променя тона на трешхолда но, изисква много чист участък и никакви паразитни сигнали. Може да намеря и другите алтъни. Ще почерпя!
Здравей приятел. В такъв случай няма черни сигнали и паразитни сигнали, всичко се копае и проверява на табан както те съветва vvarbanov (без да гледаш числа). Успех.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #5 -: Август 09, 2018, 02:59:25 pm »
Ниско ти е VDI защото е тънка монетата

Благодаря за пояснението! Логично е, фолиото звучи най-дебело и е най-тъко!

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #6 -: Август 09, 2018, 03:19:37 pm »
Здравей приятел. В такъв случай няма черни сигнали и паразитни сигнали, всичко се копае и проверява на табан както те съветва vvarbanov (без да гледаш числа). Успех.

Явно копане му е майката! Ще наблегна на копалотърсача!

click tracking

---