Автор Тема: Мнение за Голден Маск 5+  (Прочетена 1205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Napsterce

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 10
Мнение за Голден Маск 5+
« -: Март 28, 2018, 11:05:56 pm »
Прочетох темите но те са по-стари и са повече за маска 5 не за маска 5+.

Неактивен elana

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
Re: Мнение за Голден Маск 5+
« Отговор #1 -: Март 29, 2018, 01:56:51 pm »
Супер е... :)

Неактивен Gladiator

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 13
    • Tejon, Fors Core, Soon AKA
« Отговор #2 -: Март 29, 2018, 03:35:55 pm »
Голдън Маск 5+ е доста добър апарат в ценовия си клас. Удобен и компактен, нищо че му трябват 10 батерии АА е доста лек, карбонов стик, по принцип идва с 1000mAh презареждащи батерии, но ти препоръчвам по-хубави (2900mAh) ако евентуални си купиш, че бързо свършват.

Иначе менюто е лесно за боравене, просто натискаш Ентер и после + или - . (особено ми харесва че можеш да намаляваш силата на звука). Избираш в коя честота да работи, има две както предполагам че знаеш, 18 кХц (за плаж, парк)  и 8 кХц ( за реликви, железа), автоматично/ръчно грундиране, безжични слушалки и т.н.

Дискриминацията се сменя от бутона DISC MODE/ DISC LEVEL. А от бутона PWR настройваш параметрите на Amplification ( Gain ), Threshold и PowerBox, което е по-добро от 5цата.
Навсякъде съм чел че 9 инчовата ( оригинална) DD сонда на 5+ е по-добра от 11"  DD като става въпрос за дълбочината. Но след няколко теста се убедих, че е просто пазарен трик.
Дълбочините на машините от този клас са долу горе еднакви, просто зависят от много неща.

Аз лично присъствах на тест срещу : Minelab X Terra 705, Garrett AT PRO, Makro Racer 2 които имаха сонди релативно: 10.5" DD / 11" DD / 11" DD
  • vs Minelab X-Terra 705 - като ГМ 5+ беше на 18кХц бяха на една и съща дълбочина, но на 8кХц ГМ е по дълбок с 15%
  • vs Garrett AT PRO - Тук на 18 херца ГМ 5+ беше назад с 15% в дълбочината, а на 8 еднакви.
  • vs Makro Racer 2 – А тука стана шоуто, ту Рейсъра го биеше, ту Маската, но на мод DEEP Racer 2 беше с 35% по-дълбок

Това е от мен, че имам работа. Успех колега.

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #3 -: Април 04, 2018, 08:19:33 pm »
Голден маск 5+ не идва ли с 2700mA/h батерии.Поне моята е с такива.А някой слагал ли е li-ion батерии?Аз съм с 23 см. и 32 см. спайдер бобини.Направих въздушен тест и видях разлика от 2-3 см. в дълбочината.Но по-голямата покрива повече площ за търсене.

Неактивен Gladiator

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 13
    • Tejon, Fors Core, Soon AKA
« Отговор #4 -: Април 04, 2018, 09:16:40 pm »
Голден маск 5+ не идва ли с 2700mA/h батерии.Поне моята е с такива.А някой слагал ли е li-ion батерии?Аз съм с 23 см. и 32 см. спайдер бобини.Направих въздушен тест и видях разлика от 2-3 см. в дълбочината.Но по-голямата покрива повече площ за търсене.
Зависи от продавача разбира се. На едно приятелче дойде с 1000. Разликата е 2-5 см максимум, но при по-големи цели разликата стига и 10 см, особено като се търси с малката честота.

click tracking

---