Автор Тема: схема пинпоинт канал за Адмирал  (Прочетена 1179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен goro50

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 27
схема пинпоинт канал за Адмирал
« -: Март 13, 2018, 04:48:56 pm »
Колеги ако някой има работеща схема на пинпоинт канал за металотърсач Адмирал и желае да я сподели няма да му се разсърдим.Говорим за машина с работна честота 8Кхц по схемата публикувана във форума.

Неактивен Mehmed Kurusiulejman

• Ветеран
  • Публикации: 581
Re: схема пинпоинт канал за Адмирал
« Отговор #1 -: Март 13, 2018, 10:27:48 pm »
Колеги ако някой има работеща схема на пинпоинт канал за металотърсач Адмирал и желае да я сподели няма да му се разсърдим.Говорим за машина с работна честота 8Кхц по схемата публикувана във форума.
Хвърли едно око на Магнума , там има тази част. Имам Магнум , който има четири режима на работа : disc /geb / beatch / pinpoint deep . Единият от тях е точното определяне на мястото на обекта , който в същото време и увеличава дълбочината pinpoint deep . Има я в стандартната чешка схема от списание "аматьорское радио"...
« Последна редакция: Март 13, 2018, 10:33:03 pm от Mehmed Kurusiulejman »

• Ветеран
« Отговор #2 -: Март 14, 2018, 08:23:00 pm »
Хвърли едно око на Магнума , там има тази част. Имам Магнум , който има четири режима на работа : disc /geb / beatch / pinpoint deep . Единият от тях е точното определяне на мястото на обекта , който в същото време и увеличава дълбочината pinpoint deep . Има я в стандартната чешка схема от списание "аматьорское радио"...
Значи , "Адмирал" по начало му си е орязан "Магнум" . В различните схеми на "Магнума" , всеки нещо добавя , променя или орязва. Аз съм изработил модел на "Магнум" , който е събран с изцяло аналогови интегрални схеми , но има четири режима на работа : GEB - All metal, Disc -Iron target , BEATCH , PINPOINT DEEP , За точното локализиране на обекта. Доработил съм в него допълнителни функции : Тритонална сигнализация с превключване на тона с допълнителен превключвател,според фоновия шум, има превключвател за осветление на предния панел , както и за осветление на обекта/терена при търсене в нощните часове. Има възможности за добавяне на LCD  дисплей с ID Система за идентификация на проводимостта на обекта. Модернизирал съм "Магнума" с нов тип концентрична сонда , при която може външно да се коригира дебаланса на сондата в зависимост от температурните промени допълнителна платка и потенциометър ... На 65 см в земята съм откривал с него месингов (кух) християнски кръст с размери 5 см на 3.5 см на дълбочина 65 см. в сбита и твърда глинеста почва... Съжалявам че повредих търсещата сонда в един дъждовен ден и не можах да я поправя !...  Сега нямам време да си направя нова , същата .Ще си направя нов "Магнум" , с нови допълнения , без да използвам микропроцесор. Мисля , че е възможно да го постигна , но интересното е , че винаги можеш да смениш някой чип , който е дефектирал , но пък Можеш да сравняваш "Магнума" с машинки от много по-висок клас от например "GARRET-ACE"... За да бъда по-ясен , ще дам един конкретен пример : Значи тарашим си ние на една нива , получавам сигнал на "Магнума" , превключвам на режим  PINPOINT DEEP и го измервам бавно наляво и надясно , след това се обръщам на 90 гадуса и пак повтарям движенията ... Казвам на моя приятел , че под земята има гаечен ключ 17/19... Оня се изсмя и рече : Много ли си сигурен?... Копах и извадих от земята гаечен ключ 17/19 и ми го показах. Беше малко пораждясал , но беше си здрав...

Активен goro50

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 27
« Отговор #3 -: Март 16, 2018, 11:28:10 am »
Сигурен съм,че има десетки машини по схема на Адмирал,които се представят добре на терен,както и хора с много опит и знания по темата.Интересното е ,че никой не иска да вземе отношение .Става въпрос за теоретичната и практическата част( говорим за Пинк поинт режим в статичен режим на работа),или друг режим,който спомага за точното локализиране на даден сигнал и изпитана работеща схема,която се е доказала на терен.

• Ветеран
« Отговор #4 -: Март 17, 2018, 08:22:15 pm »
Сигурен съм,че има десетки машини по схема на Адмирал,които се представят добре на терен,както и хора с много опит и знания по темата.Интересното е ,че никой не иска да вземе отношение .Става въпрос за теоретичната и практическата част( говорим за Пинк поинт режим в статичен режим на работа),или друг режим,който спомага за точното локализиране на даден сигнал и изпитана работеща схема,която се е доказала на терен.
Схемите на "Адмирал" са опростен (орязан) и в известен смисъл видоизменен "Магнум" . Затова ти дадох пример с канала "Пинпойн дееп" на "Магнум". Просто го добави и толкова.

click tracking

---