Автор Тема: Английски хроники - епизод 3  (Прочетена 1099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
  • Публикации: 165
    • Minelab CTX 3030
Английски хроники - епизод 3
« -: Март 10, 2018, 04:17:13 pm »
Металдетектинг в "Уайъ Форест", Бюдли - Англия.
8 Март 2018г

Здравейте колеги, и колежки!

Ето го 3 епизод на Английските хроники. Снимах един излет в Wire Forest "гората Уайъ" край Кидерминстер.
За колегите които не са запознати със CTX 3030, в  началото на филма разяснявам как работи апарата и какво означават цифрите и образите на дисплея и звуците за цветни и черни сигнали.

Не знам дали съм обясни добре, вярно и разбираемо, но на прима виста се получи това. Ако имате забележки не се притеснявайте да ме поправите.

Използвах моят CTX 3030 с 28см(11 инчовата) антена. Почвата в гората е много набит чакъл и предметите не могат да потънат на дълбоко.
Понеже не гоних максимална дълбочина, използваx двете си програми - "Комбинирани тонове" и "Железни тонове", с автоматична чувствителност АУТО+3 (така апарата става много тих и стабилен), автоматичен грунд баланс тракинг, и GAIN на 23 вместо 30.
С намаленият GAIN на 23 се различават лесно дълбоките от повърхностните сигнали. Дълбоките са по-приглушени. Почвата е средно минерализирана и това ми позволява да използвам FERROUS-COIN target separation режим за по-стабилни номера и улавяне на монети в близост до желязо.
Ако минерализацията се увеличаваше - ( апарата препоръчва чуствителнос под 15 ) минавах на GROUND-COIN.
Духаше силно и звука не е много ясен, за което се извинявам. В следващият епизод пак ще пробвам с външният микрофон.

Приятно гледане, и ще съм благодарен за всякави мнения и съвети!

https://youtu.be/Jzk0jgvWd5A
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен muhomorka

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
Re: Английски хроники - епизод 3
« Отговор #1 -: Март 10, 2018, 10:03:44 pm »
За микрофона използвай дунапрен.  Добра работа върши и гъбата за миене на чинии.
Поздравление за клиповете.
Успех!

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #2 -: Март 10, 2018, 10:19:41 pm »
Ще пробвам, благодаря!

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 69
    • Правена бангия, АКА сорекс про
« Отговор #3 -: Март 11, 2018, 01:13:44 am »
Изгледах видеото с удоволствие и голям интерес. Евала за детайлите, които при нас са кът. Това с мурсалския чай е типично английска черта, при нас е абсурд да се пие чай на излет, само нещо с висок градус. Това с пластмасовите лопатки и питпойнтера е глезотия с която сме се разминали тотално, свалям ти шапка за оборудването, което е изпипано до най- малкият детайл (наколенки, кърпа микрофибър, пулверизатор). Единствения кусур, който намирам е - Как можеш да излезеш сам да търсиш, част от тръпката е споделянето със приятелите. Представи си, че заглобиш колата в кал, какво правиш ?

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #4 -: Март 11, 2018, 10:55:09 am »
За приятелите си напълно прав, споделянето на хобито е голяма част от удоволствието. Но, такава е орисията на гурбетчийте - приятели малко, и никой не ще да копа 6 часа ръждиви пирони в калта и студа. Затова споделям моите подвизания с форума.

Неактивен mario321

• Старши потребител
  • Публикации: 344
    • Апарат за самородно злато.
« Отговор #5 -: Март 11, 2018, 05:20:04 pm »
Евала братле за мерака към хобито, пожелавам ти много успех  !

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #6 -: Март 11, 2018, 11:39:52 pm »
Много мислих да те питам колко часа ти е излета ? е Ти ми отговори без да те питам и направо ти завиждам. Едно време излизах сутрин в 9 и се прибирах вечер в 9, сега уви 3 часа и пустия гсм ще се скъса да дрънка. Нямам шанс за сега да си извоювам 6 часа.

Неактивен vladorado

• Напреднал потребител
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #7 -: Март 11, 2018, 11:49:19 pm »
През лятот изкарвах цял ден. Сега почвам по обят до залез - 4-5 часа.

Това ахмашко копане е за млади момчета, ние вече сме попреминали, така че, по-често спирам да пийвам чайче!  ;)
« Последна редакция: Март 11, 2018, 11:52:57 pm от vladorado »

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #8 -: Март 13, 2018, 12:02:32 am »
Абе гледам те горе долу си ми наборче, ама бавно се навеждаш, требе да е от малко тренировки. По- чести излизания за да си във форма. Аз копам все още с любимата ми кирка (много универсална, но удараш, а не галиш почвата като с кюрека). Справям се наравно с младите, но не знам до кога :). Продължавай с филмчетата за мен са много интересни и поучителни.

click tracking

---