Автор Тема: Помощ за Фортуна м  (Прочетена 14017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен laki

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 640
Re: Помощ за Фортуна м
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2018, 10:54:03 am »
Човек..крайния  резултат  не  си  заслужава  всички  тези  мъки..

Неактивен goro50

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 27
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2018, 12:21:03 pm »
(Човек..крайния  резултат  не  си  заслужава  всички  тези  мъки..)
Колега laki може ли малко по обстойно да обясниш песимизма,който се съдържа в горното изречение.
Предварително благодарим за отзивчивостта.

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1363
    • Gold Bug DP
« Отговор #62 -: Март 05, 2018, 08:08:38 pm »
 Мисля, че този форум не е място за този спор. Особено за потребителя marsel78 ,чийто единствени постове са с оплаквания от kaloqn1415. Изтривам постовете, не са въобще към темата и и си решете проблема на друго място. 
Правокацията е висша форма на манипулацията.

Неактивен nikolov22

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #63 -: Март 09, 2018, 11:49:49 pm »
От днес и аз се боря с м2. Използвам сондата си от голден маск 1+ на  18кх. При свързването почна да грее тази интеграла лм386 за сега свързах последователно
470мф кондензатор на тх и всичко тръгна. Даже и дискриминация има хубава. Само деко 20ст ги лови на 4см  а клещите на 20см. Утре продължавам с кондензаторите и ще пиша.

Неактивен ton69

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 100
« Отговор #64 -: Март 10, 2018, 12:24:02 pm »
Колега не се бори :),а измери и смятай.Най -добре ще работи на честота близка до 18кхз,защото там е балансирана.За това ако имаш възможност измери индуктивностите на двете намотки и си изчисли кондензатора за генератора на възможно най-близката честота,а на приемника приблизително 2-2.5кхз по ниска и готово.Ще рабити както трябва.Успех :-\

Активен Filip ll

• Нов потребител
  • *
« Отговор #65 -: Март 10, 2018, 09:04:49 pm »
Един колега от тетевенския краи го чака този апарат вече една година като е дал и парите на някои си от Монтана та да видим. Кога ще доиде и какво ще доиде.

Неактивен kaloqn1415

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 61
« Отговор #66 -: Март 10, 2018, 11:16:45 pm »
Колега не се бори :),а измери и смятай.Най -добре ще работи на честота близка до 18кхз,защото там е балансирана.За това ако имаш възможност измери индуктивностите на двете намотки и си изчисли кондензатора за генератора на възможно най-близката честота,а на приемника приблизително 2-2.5кхз по ниска и готово.Ще рабити както трябва.Успех :-\
Колега благодаря ти за съвета но  аз моята платка я продадох на колегата vikimz но незнам дали е успял да я поправи. Отказах се да си тровя нервите с нея и накрая си сглобих  един адмирал, че имам и сонда за него  :)

Неактивен nikolov22

• Нов потребител
  • *
« Отговор #67 -: Март 11, 2018, 10:50:15 pm »
Днес отворих маската на тх минава през кондензатор неполярен 0047 wima последователно свързан. А рх 470 паралелно.
Имах под ръка за проба само 1мкф електролитен който свързах на тх последователно и на първо време сравнително във въздуха със голден маск1+
горял фолис го лови на около 3см по малко клещи на около 4 см по малко.Но ми направи впечетление че маската отдалеко ги дава цвят чак като приближа ги дискриминира докато фортуната ги кове черно. За сега толкова като дойдат другите кондензатори ще пиша. Същевремено ако някой каже как да измеря и с какво какви кондензатори ми трябват моля да сподели.
« Последна редакция: Март 11, 2018, 10:55:27 pm от nikolov22 »

Неактивен vikimz

• Старши потребител
  • Публикации: 384
« Отговор #68 -: Март 11, 2018, 11:05:02 pm »
Колега благодаря ти за съвета но  аз моята платка я продадох на колегата vikimz но незнам дали е успял да я поправи. Отказах се да си тровя нервите с нея и накрая си сглобих  един адмирал, че имам и сонда за него  :)
Здравейте колеги, да платката е оправих и работи чудесно именно с антената на адмирала. Не съм я пробвал на терен а само на масата. След като я изпробвам ще пиша. Поздрави :)
Кой осцилоскопа не гледа - за ремонт три дена отделя!

Неактивен kaloqn1415

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 61
« Отговор #69 -: Март 12, 2018, 12:28:39 pm »
Браво колега радвам се че си оправил машинката  :)

Неактивен colowex

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #70 -: Март 14, 2018, 07:59:25 pm »
Човек..крайния  резултат  не  си  заслужава  всички  тези  мъки..
Дали ?
https://www.kellycodetectors.com/catalog/the-black-pearl

Неактивен nikolov22

• Нов потребител
  • *
« Отговор #71 -: Март 15, 2018, 08:16:36 pm »
Е те това вече е секретна руска техника.  С това руснаците хващат метеоритите преди да влязат във нашата слънчева система

Неактивен nikolov22

• Нов потребител
  • *
« Отговор #72 -: Април 04, 2018, 08:11:10 pm »
Моята я зглобих вече с кондензатори като на маската.Вчера я пробвах на бивши лозя кадето е тел до тел и натрошени циментови колчета с арматура.За мен се представя много добре маската там направо откача от сигнали фортуната не знам като дълбочина на такъв терен как ще е но е много приятна за работа само един фалшив сигнал имаше.Но ми направи впечатление че на парче керамика свири леко,незнам дали защото при настройката отиде на 22khz.Скоро като се опарича ще си купя lc метър с по голям обхват че този от китай се оказа с малък обхват.
« Последна редакция: Април 04, 2018, 08:15:22 pm от nikolov22 »

click tracking

---