Автор Тема: Колеги помощ за една гъдулка  (Прочетена 6838 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 21
Re: Колеги помощ за една гъдулка
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2018, 06:39:11 pm »
Мисля че съм близко до крайния ефект.Кофичка от кисело мляко с пръст я изчиства грунда.Първо пробвах с на майка ми  китките,но като хвръкнаха 2-3 цветчета,ми я взеха.Исках да я пробвам в реални условия но заваля.Сега се занимавам с зарядното ,че трябва да му вдигна тока.Новите батерии са 2 пъти повече mA.Не съм мерил още напрежението на изхода на 1оу,но и това ще стане тези дни.

YONKO

• Гост
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2018, 06:55:31 pm »
Трябва от време на време да има по някой майтап.Антената ми я дадоха готова( безплатно). И къде е проблема да се нагоди друга антена ако е възможно? А докато не пробваме не може да кажем.И на снимка 3 не виждам да пише Н.Всичко е в омове пич.
Колега извинявай! Разбирам от майтап! Но се обърквам със измервателните единици! Поздрави!!!

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1344
    • Gold Bug DP
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2018, 07:56:46 pm »
Здравейте колеги. kodokan дори това да ми е последния пост, не мисля, че съм спамил темата на колегата! Все още си мисля, че се правят антените по апаратите, а не обратното! Ом не е - H! Който ме е разбрал - разбрал. Поздрави!!!

Естествено, че ще мислиш , че не си спамил темата. Всеки гледа от собствената си камбанария. Само ако може да ми поясниш каква е връзката на постове № 22 и 25 с темата . 
Правокацията е висша форма на манипулацията.

YONKO

• Гост
« Отговор #33 -: Февруари 06, 2018, 06:13:36 pm »
Естествено, че ще мислиш , че не си спамил темата. Всеки гледа от собствената си камбанария. Само ако може да ми поясниш каква е връзката на постове № 22 и 25 с темата .
За камбанарията си прав! Семинарията е различна! ... Виж пост №1! Поздрави!!!

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2018, 01:50:30 pm »
За камбанарията си прав! Семинарията е различна! ... Виж пост №1! Поздрави!!!
YONKO ти като видя първия ми пост как мислиш можеш ли да ми помогнеш?

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1344
    • Gold Bug DP
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2018, 06:23:53 pm »
YONKO вече не е в този форум и не може да ти отговори, колега.
Правокацията е висша форма на манипулацията.

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2018, 07:51:59 pm »
Докарай на изхода от 200мВ до 1-2В и не се притеснявай за усилването оправи другото
На изхода на оу1 напрежението е от 20mV до 90mV.Измерих го с мултицет и усилих потенциометъра от 0 до макс. Не е ли малко?

Неактивен Mehmed Kurusiulejman

• Ветеран
  • Публикации: 581
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2018, 07:48:01 pm »
Температурния баланс се настройва.Почвам да настройвам грунда,пот. е в средата горе долу ,но наляво пиука надолу надясно нагоре.Няма млъкване пущината.Искам да направя някои измервания за да ни ориентира.Иначе генератора е с 1 транзистор.Намерих схема подобна на моята.Има ли връзка грунда с генератора и да не би да иска нагласяне на генератора към новата бобина?
  Направи на малка експериментална платка схемата с един двоен операционен усилвател и я свържи към платката на твоята гъдулка по начина , който съм ти начертал като допълнително регулиране на грунд - баланса . Трябва да се подберат двата кондензатора : Единият ти е свързан паралелно на приемната бобина , а другият е еквивалентният . Към кондензатора на приемната бобина можеш да добавиш друг кондензатор , ако основният е в търсещата сонда , допълнителният ще запоиш към платката ... Може да варира от няколко нанофарада до 33 нанофарада . казвам го примерно. Еквивалентният кондензатор може да се намали , без да се променят стойностите на този от приемната бобина.Схемата работи безупречно и настройката на апарата спрямо земя става плавно. Схемата е проста , можеш да я събереш в малка експериментална платка . Успех!
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 07:58:29 pm от Mehmed Kurusiulejman »

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2018, 07:55:13 pm »
Ок ще я пробвамВ къщи имам tl072 той става ли?Сега има 2 потенциометъра за грунда груб и фин.Те си остават в схемат ли?

Неактивен Mehmed Kurusiulejman

• Ветеран
  • Публикации: 581
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2018, 11:51:52 pm »
Ок ще я пробвамВ къщи имам tl072 той става ли?Сега има 2 потенциометъра за грунда груб и фин.Те си остават в схемат ли?
ОУ TL 072 Също може да стане. Не съм пробвал. Запои цокъл на платката и пробвай. Другият баланс може въобще да го премахнеш. Имам опит , тествал съм тази схема на гъдулка . работи.
Не съм аз авторът , с това не мога да се похваля , но както ти казвам , работи и то доста добре.

Неактивен nejdet

• Тестова група
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 202
    • ГаДуЛкА
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2018, 11:11:22 am »
Колега, не можах да пратя картинка на лични.....

Неактивен prodigy

• Напреднал потребител
  • Публикации: 194
« Отговор #41 -: Февруари 19, 2018, 11:48:29 am »
с какви бобини тръгна тази схема колега,преди време се опитвах да я правя но не можах да докарам нищо.поздрави

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2018, 11:54:46 am »
с какви бобини тръгна тази схема колега,преди време се опитвах да я правя но не можах да докарам нищо.поздрави
Аз купих машината с оо бобина и така си бачках но температурно беше много капризна.После ми дадоха една 2D бобина и ми я сложиха.За брой намотки не знам колко са.На 3та снимка в началото съм дал само омовете на изходите на бобините.Дори и схемата която съм пуснал е преблизителна на моята.Така и не намерих точната схема.

Неактивен prodigy

• Напреднал потребител
  • Публикации: 194
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2018, 12:06:57 pm »
виждал съм в нета подобна схема само,4е генератора е с 2 транзистора и също има 2 бобинки вътре на платката.на твоята е с един тразистор.
а въпросът ми беше към колегата nejdet за бобините на показаната схема той е на ясно стези електроники, и може да помогне . благодаря предварително.поздрави

Неактивен nejdet

• Тестова група
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 202
    • ГаДуЛкА
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2018, 01:39:42 pm »
виждал съм в нета подобна схема само,4е генератора е с 2 транзистора и също има 2 бобинки вътре на платката.на твоята е с един тразистор.
а въпросът ми беше към колегата nejdet за бобините на показаната схема той е на ясно стези електроники, и може да помогне . благодаря предварително.поздрави
Аз тази конретно схема не съм я правил

click tracking

---