Автор Тема: сонда за F44  (Прочетена 3706 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MartinPopov

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 1
    • Makro racer 2
Re: сонда за F44
« Отговор #15 -: Март 13, 2018, 07:45:41 pm »
Здравейте От известно време съм се заровил по форуми и обяви С идеята да си избера някакъв металотърсачи до към 700 800 лв Та мисълта ми е има комбинация от Fisher F44 дълбочинна сонда Karma 13” (33 cm) Double-D или със MEGA ULTIMATE Кой от двата варианта е по-добре понеже съм нов Не не съм запознат въобще с нещата можете и нещо друго да ми предложите Благодаря предварително

Неактивен ванко

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
  • Публикации: 263
    • XP GMAX2
« Отговор #16 -: Март 15, 2018, 07:56:04 am »
между двете Ултимейта е по добрия вариант

Неактивен aleksei912

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 38
    • fisher f44
« Отговор #17 -: Март 15, 2018, 05:43:33 pm »
в тази връзка имам и аз едно питане за тази сонда https://metalloiskateli.com.ua/katushki-dlya-fisher/nel-tornado-fisher-f11-f22-f44.има ли някой опит точно с нел торнадо  и фишер ф 44?изобщо струва ли си да я взимам?

Неактивен ванко

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
    • XP GMAX2
« Отговор #18 -: Март 15, 2018, 07:39:10 pm »
по добре Сефка 25/30см,

Неактивен aleksei912

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 38
    • fisher f44
« Отговор #19 -: Март 15, 2018, 08:25:31 pm »
Колега ванко,аз съм с 11 дд. С какво сефката е по добра?дълбочина?дискриминация?ето това ме интересува.или да сменям апарата май.

Неактивен ванко

• Тестова група
  • Старши потребител
  • *
    • XP GMAX2
« Отговор #20 -: Март 16, 2018, 08:50:50 am »
въздушно разликата е малка,но в земята е много по добре

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 973
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #21 -: Март 16, 2018, 09:58:43 am »
по добре Сефка 25/30см,

Може би с изключение на Фишер Ф5 за останалите модели най- оптимален вариант от към дълбочина и дискриминация е точно тази СЕФ-ка...30х25см.
Като изключим склонността и за някой друг паразитен сигнал (нищо фрапиращо и в рамките на нормалното) самата сонда е много добра и производителна при различните модели. И още нещо немаловажно-по новите СЕФ сонди на DETECH заради материала,който е използван са доста по леки от по старите.
Поздрави !!!
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен Araman

• Ветеран
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #22 -: Март 16, 2018, 10:15:34 am »
въздушно разликата е малка,но в земята е много по добре

И тук, колегата Ванко е много прав. Не знам за другите марки, но при Фишер поне въздушните тестове нямат нищо общо с това каквото е в земята.
Имах възможността да се убедя в това още преди време. С приблизително еднакви по размер сонди...един "божествен" въздушно изкърти моят Бъг. В земята обаче...настана пълна смехория. Сигнали..реални,които аз чувах...тихи и дълбоки, при него пълно мълчание. Извинявам се за отклонението от темата.

Неактивен bassilisk

• Напреднал потребител
  • Публикации: 222
« Отговор #23 -: Март 17, 2018, 09:30:41 am »
И тук, колегата Ванко е много прав. Не знам за другите марки, но при Фишер поне въздушните тестове нямат нищо общо с това каквото е в земята.
Имах възможността да се убедя в това още преди време. С приблизително еднакви по размер сонди...един "божествен" въздушно изкърти моят Бъг. В земята обаче...настана пълна смехория. Сигнали..реални,които аз чувах...тихи и дълбоки, при него пълно мълчание. Извинявам се за отклонението от темата.
Не схванах мисълта ти колега на фишера ли се доближават сигналите въздушно и в земята.

Неактивен Araman

• Ветеран
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #24 -: Март 17, 2018, 12:52:29 pm »
Не схванах мисълта ти колега на фишера ли се доближават сигналите въздушно и в земята.

Поне според моите наблюдения въздушните тестове при Фишерите с които съм работил се различават доста от реалната дълбочина при работа в земята. Това което ловят "въздушно" е гарантирано за в земята, а иначе са по дълбоки от това, което е по въздух.
Виждал съм обаче при други марки обратното..."въздушно " дълбоки...в реална работа в почвата...не.

Неактивен allbandi

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 46
« Отговор #25 -: Март 17, 2018, 08:15:01 pm »
колеги някой пробвал ли е ф44 сас сеф 38 по30

Неактивен Araman

• Ветеран
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #26 -: Март 17, 2018, 10:30:25 pm »
колеги някой пробвал ли е ф44 сас сеф 38 по30

Със сигурност ще е по-дълбока от 30х25см, но имам опасения,че ще е така единствено за по големите обекти в дълбочина при това за сметка на по дребните. Отделно ограничението което предполага за използването си. Не мисля,че ще е удачна за работа в орано, каменист терен, както и в гора (освен ако не е по рядка и да позволява нормални махове покриващи по обширна площ)...за чиста поляна или терен без много храсти и дървета ще я бъде.
Нека все пак колеги работили и работещи с такъв размер сонда да споделят. Може и да греша.
Поздрави !!!

click tracking

---