Автор Тема: Предложение за законови промени  (Прочетена 7584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BRANDIMI

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 72
Предложение за законови промени
« -: Декември 03, 2017, 12:51:57 am »
Здравейте колеги.
Бих искал да изкажа една идея за спасяване на артефакти подложени на унищожение от тежка селскостопанска техника и всевъзможни торове и препарат из земеделските площи в България.
Не ли възможни по някакъв начи да се лобира пред законодателя за създаване на специален член в закона, който да регламентира именно спасяването на артефакти в земеделски площи, естествено в неактивен сезон за земеделците с цел да не се унищожават посевите. Ако не се вземат мерки след 50 години нищо няма да остане неразсипано.
Мисля, че не е невъзможно едно такова дело. Да го помислим и обсъдим заедно.

Неактивен krasimir1971

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 97
Re: Предложение за законови промени
« Отговор #1 -: Декември 03, 2017, 02:58:44 am »
Кажи го на онез умните от правителството за тях и археплозите всички сме престъпници.

Неактивен tursach

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 121
« Отговор #2 -: Декември 04, 2017, 07:06:53 pm »
Миналата година, при среща на представители на едно нумизматично дружество, няма да споменавам кое, и представители на министерство на културата и мвр, въпроса за земеделските земи и торовете е изтъкнат като довод, но никой не е обърнал внимание. Не знам от федерацията дали са правили такива срещи и какво са им отговорили...

Неактивен стрела

• Напреднал потребител
  • Публикации: 221
« Отговор #3 -: Декември 04, 2017, 07:56:29 pm »
по полето няма вече и лемежи има само капачки нахвърляни от арендатори

Неактивен tursach

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 121
« Отговор #4 -: Декември 04, 2017, 08:41:09 pm »
по полето няма вече и лемежи има само капачки нахвърляни от арендатори
Не съм съгласен колега,  има все още, но на места са толкова окаяни и разпадащи се от торовете, че е по- добре да не бяха останали...

Неактивен BRANDIMI

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #5 -: Декември 04, 2017, 11:05:47 pm »
Аз не съм толкова писимист в това отношение. Мисля, че ако има разумен диалогме ду федерацията и и институциите, би мого да се намери решение. А, по нивите винаги има нещо останало, което би могло да бъде спасено.
Дори държавата е заинтересована да организира клубове и федерации за спасяването им.
Както се организират ловните дружинки за вредния дивеч, така и за културните ценности.

Неактивен Petronii

• Ветеран
  • Публикации: 643
« Отговор #6 -: Декември 04, 2017, 11:11:41 pm »
Аз не съм толкова писимист в това отношение. Мисля, че ако има разумен диалогме ду федерацията и и институциите, би мого да се намери решение. А, по нивите винаги има нещо останало, което би могло да бъде спасено.
Дори държавата е заинтересована да организира клубове и федерации за спасяването им.
Както се организират ловните дружинки за вредния дивеч, така и за културните ценности.

Колега, и ние бяхме оптимисти в началото, но колкото и да ми се иска, убедих се, че това в нашата държава е невъзможно.
Държавата, народа, морала отива на разпад, унищожена икономика, здравеопазване, образование, за отбрана и национална стратегия да не говорим, та за едно мижаво културно наследство ли ще оправим , моля, моля.

Неактивен BRANDIMI

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #7 -: Декември 05, 2017, 12:34:40 am »
Колега, и ние бяхме оптимисти в началото, но колкото и да ми се иска, убедих се, че това в нашата държава е невъзможно.
Държавата, народа, морала отива на разпад, унищожена икономика, здравеопазване, образование, за отбрана и национална стратегия да не говорим, та за едно мижаво културно наследство ли ще оправим , моля, моля.
Е, все от някъде трябва да се започне. Не бива да изоставяме българия.
Но това е една друга тема...

Неактивен krasimir1971

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 97
« Отговор #8 -: Декември 05, 2017, 02:34:23 am »
Те Балгария я отписаха преди 27 години още ,от тогава само крадът приватизираха за жълти стотинки инфлацията изяде спестяванията на хората,то не бяха пирамиди фараони и не знам още какви ли не простотии средната класа изчезна останаха много бедни и много богати боли го газъ някой за нивите и тракторите и за земеделците които смилат и чупят монети и каквото е останало все още.

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1220
  • Вар Баний
« Отговор #9 -: Декември 05, 2017, 09:13:21 am »
Те Балгария я отписаха преди 27 години още ,от тогава само крадът приватизираха за жълти стотинки инфлацията изяде спестяванията на хората,то не бяха пирамиди фараони и не знам още какви ли не простотии средната класа изчезна останаха много бедни и много богати боли го газъ някой за нивите и тракторите и за земеделците които смилат и чупят монети и каквото е останало все още.
Управляващите, комунистическата номенклатура, изяде чрез инфлацията спестяванията на хората.
Първо цената на долара се определяше от БНБ(Тодор Вълчев, Емил Хърсев).Днеска долара от 10лв ставаше 20лв., в други ден пак десет лв.Определени хора знаеха и завъртаха огромни суми.Най бързо парите правят пари.Стоките бяха изнесени от Б-я.Корабите с петрол за страната ни правеха завой и заминаваха към други държави.А тук имаше петролна криза и талончета.Инфлацията беше организирана от висшия комунистически ешалон.

Винаги целта на управляващите са били техните собствени интереси.Патриотизма е за плебеите.Законът за Културните ценности е такъв, защото така искат.Той върши работа на определен кръг от хора.На останалите ,чрез СМИ внушават , че иманярите са виновни.
Законодателната власт много добре знае какъв трябва да бъде закона, ама се правят на утрепани.Не става въпрос ние да им отворим очите, те имат информация и виждат, но така им отърва.Докато всички тия са на власт,- така ще е.
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2768
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #10 -: Декември 05, 2017, 06:15:35 pm »
То днешните демократи, патриоти, и всичката там пасмина да не би да  е по-малко крадлива и безскрупулна??? Същите мерзавци са,  само дето и достойнство нямат. Хайде стига за всичко да допираме до комунизъм - антикомунизъм. Щото реално погледнато комунистическия закон за културното наследство от 60-те години сега със свещ да го търсим няма да го намерим.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1220
  • Вар Баний
« Отговор #11 -: Декември 05, 2017, 08:19:10 pm »
 Преди към номенклатурата спадаха само най правоверните членове на компартията.Управленската класа беше избирана по идеологичен принцип.Тая мафиотска организация продължи съществуването си.Целите и са същите.Основната е оставането  във властта, а главната личното благоденствие на членовете и.Вярата в комунизма отпадна като условие за приемане в организацията.

Вярно е през соца законът за паметниците на културата беше по добър, но това не е заслуга на комунизма. Тази промяна е неадекватна рекция заради навлизането на металотърсачите.Не е заради заради демокрацията.В края на краищата все същата мафия ни управлява.Доста от членовете и измряха, други бяха и заменени от по нови, напористи и амбициозни кадри.Но то и в Коза ностра не влизаха само сицилианци.Някои най известните бяха германци, холандци,....
Няма значение националноста и идеологията, щом се спазват целите и законите на мафията.
Най добрия приятел на иманяра е лопата.

Неактивен Sprite

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 28
« Отговор #12 -: Декември 05, 2017, 08:30:36 pm »
Здравейте ! Мисля, че ще е интересно да знаете какъв е закона в Холандия. Нещата с артефактите тук са определени от закон в който е описано следното: Терените на които можете да търсите антики( за антика се приема артефакт с датировка преди 1945 г.)са: поля,гори,обществени паркове,плажове....и т.н. . или казано с прости думи по цялата територия на страната. Понеже страната е малка по площ (около 40 000 кв.км.) с голямо население(официално около 17 мил.+още около 7-8 мил. които не са граждани на Холандия ,но пребивават постоянно)по-голямата част от територията е частна собственост. Има определен списък в сайта на Министерството на културата и образованието в които е упоменато в кои общини като цяло или чстично е забранено да се търси с металдетектор. ако имота е частен- нива,гора и т.н. трябва да се говори със собственика и ако той е съгласен -няма проблем. Изрично е описано в закона с големи букви, че каквото намерите е ваша собственост, но трябва да се регистрира във електронен формуляр с описание къде,как ,бля,бля,бля....снимки.Ако има интерес от страна на държавата или някоя от банките или музеите се прави откупка (нямам идея как се оценява от експертите, но мисля, че ще е реална оценка-холандците са много стриктни във всяко отношение)......ако ли пък няма интерес можете да си го задържите,продадете,подарите или закопаете обратно в земята  :)......Това е полложението и успех с Бг тиквениците наречени политици !!!

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2768
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #13 -: Декември 05, 2017, 10:14:40 pm »
Преди към номенклатурата спадаха само най правоверните членове на компартията.Управленската класа беше избирана по идеологичен принцип.Тая мафиотска организация продължи съществуването си.Целите и са същите.Основната е оставането  във властта, а главната личното благоденствие на членовете и.Вярата в комунизма отпадна като условие за приемане в организацията.

Вярно е през соца законът за паметниците на културата беше по добър, но това не е заслуга на комунизма. Тази промяна е неадекватна рекция заради навлизането на металотърсачите.Не е заради заради демокрацията.В края на краищата все същата мафия ни управлява.Доста от членовете и измряха, други бяха и заменени от по нови, напористи и амбициозни кадри.Но то и в Коза ностра не влизаха само сицилианци.Някои най известните бяха германци, холандци,....
Няма значение националноста и идеологията, щом се спазват целите и законите на мафията.

Адаш, разбирам хроничния ти антигонизъм към всичко комунистическо, ама дай да спрем, най-малкото щото по-голям антилиберал, антинатовец, и анти евро-атлантик в тоя форум от мен няма. Ама не се стремя да го декларирам по темите. Щото си има правила на форума.

Колега Sprite, има стара тема от преди време, хубаво е във връзка с холандските закони да се разгледат някой предложения от МВР , плюс някой стари предложения от моя страна. Както се казва - нищо ново под слънцето.
http://metaldetecting.eu/index.php/topic,4523.msg53324.html#msg53324
http://metaldetecting.eu/index.php/topic,4601.msg54270.html#msg54270
http://metaldetecting.eu/index.php/topic,4601.msg54295.html#msg54295

Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Джони

• Ветеран
  • Публикации: 1374
  • Таен агент с АКА Сигнум MFT
« Отговор #14 -: Декември 07, 2017, 08:36:28 pm »

;D ;D ;D ;D ;D
Предложете на държавата да органидира клубовете на федерацията!!!  ;D ;D ;D ;D ;D
Никулден мина, ама тва изказване утрепа рибата, според мен, за 7 гдишното ми пребиваване по форуми за металдетектинг.
Монетата винаги има две страни.

click tracking

---