Автор Тема: Minelab-Equinox  (Прочетена 17846 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен rublata

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 89
  • Minelab Equinox 800,Пират Аполония Голд про
    • Minelab Equinox800
Re: Minelab-Equinox
« Отговор #105 -: Февруари 27, 2018, 05:52:25 pm »
Поздрави за нокса,поръчал си го в ибей нали?Кажи като крайна цена с доставката какво излиза?

Неактивен petconi

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 11
    • fisher f44, Equinox 600
« Отговор #106 -: Февруари 27, 2018, 06:13:34 pm »
Има го вече и в България,в sofiadetectors.

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 287
    • XPDeusFisherF75LtdF19LtdNexusMPNoktaImpMinEquinox MakroMultKr
« Отговор #107 -: Февруари 27, 2018, 06:17:21 pm »
Има го вече и в България,в sofiadetectors.

Свърши , има само модела 600.
Да запазим историята си.

Активен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 977
    • NRG-150
« Отговор #108 -: Февруари 27, 2018, 06:38:05 pm »
Клондайк и Владко маската са показаха с техните трикове най големите измамници в метал детектинга в България фалшиви фактури и машини които са прът с 22 вида антени... 😆✌️ С руснака се запознах на събор до Варна първите бройки на интроника като прототип... още тогава осках прототим срещу капаро тва става преди 2-3 год ... така и не получих! На събор до бБургас на събор на федерацията 2017 лятото интроника пак дойде и Стефан беше там Интроника беше разглобен на полеви условия и му се правиха настройки миним 2 часа за да заработи като хората 😆😆 тр да им направя едно видео 😀 !

Желязко, Интроника беше замислен като идея още през есента на 2012. От тогава досега има огромна работа свършена по него.
Ако мислиш, че е лесно да измислиш изцяло нов принцип на нещо, да го накараш да заработи добре и то при много и различни условия, да му отстраниш бързо всички недостатъци, за да го докараш до положение всички да го харесат на реални терени, без да има забележки, давай пробвай. Може пък да се справиш по-бързо и лесно?
За това, че не са ти го дали да го разкарваш да го тестваш сигурно има причина. Не ти ли минава през ума, че щом не си получил прототип за полеви тестове през 2015г. може би хората са преценили. че още не е готов за тоя етап -  да бъде раздаван за тестове и събиране на мнения? Че сигурно има още нещо по него да се върши.
АКА не са обащавали конкретна дата, кога със сигурност ще е готов и ще го има в продажба. Просто работят по него и използват подобни събирания, за да ПОКАЖАТ КАКВО СА НАПРАВИЛИ И ДОКЪДЕ СА СТИГНАЛИ !
На такива събори казват евентуално напролет или наесен, но това е ако са решили всички задачи които са си поставили.
Първата цел беше да работи добре на орудено - направиха го.
Втората цел беше да стане дълбок - направиха го
Третата цел беше да може да работи в сол (мокър пясък на плажа) - направиха го
Четвъртата беше да има равномерна чувствителност към всички цели, и високо и нископроводящи - направиха го
Следваща - да има възможно най-добра дискриминация в максимална дълбочина - направиха го
Следваща - да работи бързо, не по-зле от Деус например - направиха го и то едва тази есен и зима.
Всички тия предимства са съвмествни в един детектор и всичко това вече работи добре. Имам прототип тук който винаги може да се пробва дали е истина това което пиша.
Последната задача която в момента решават, е да може с този детектор да се работи лесно дори и от непрофесионалисти, което се оказва не лека задача. Защото ако имаш например едновременно GPX, Deus, дълбочинна рамка и още няколко различни детектора събрани в едно, трябва да умееш да прецениш поне в какви условия на какъв режим да го пускаш и настройваш.

Ако мислиш, че всичко това се прави бързо и лесно, грешиш.
АКА явно не са привърженици на половинчатите неща -  да пуснат нещо в суров вид и после да има безброй ъпдейти, версии  + , ++, +++, Про, Про-Про +  и т.н.  Искат да го изпипат отвсякъде и тогава да го пускат. Това си е тяхно решение и аз не мога да коментирам правилно ли е или не.  Знам, че на всички им "се изчака чакането", включително и на мен, защото непрекъснато получавам запитвания за него.
В обратната ситуация - ако нищо не показваха за това което правят сигурно щеше да си по-спокоен и нямаше да има недоволство че не са ти дали прототип за тестове :) Много хора го чакат и искат да го тестват, не само ти.
« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 06:42:01 pm от Mikron »

Неактивен vladorado

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 148
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #109 -: Февруари 28, 2018, 01:40:10 pm »
MINELAB EQUINOX 800 vs. XP DEUS https://www.youtube.com/watch?v=oZeEjxzfr_4 Клипът не е от никой синод,реално търсене,но не мога схвана ко си шпрехат

Това видео показва че Деуса и Нокса могат да намират големи обекти от цветен метал на 5 см дълбочина!
 Няма никакво значение какво си говорят - съобщават какви номера дават обектите на дисплея, което е без значение защото номерата на двата модела са съвсем различни. Един повтаря през цялото време че местото е зарито с железни сигнали. За мен напълно безмислено видео. Един Гарет 150 щеше да даде същите резултати при тези повърхностни, големи обекти.
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен mustang1988

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
    • gold mask 3
« Отговор #110 -: Март 04, 2018, 07:05:33 pm »
За тези които сравняват Деуса с Екуинокса ето едно видео в което резултатите са в полза на деуса,така като гледам ми се струва че Деуса е с 28см. антена.
*не съм много наясно с настройките на деуса но екуинокса Не е на най-бавната си скорост на въстановявъне-където следва да е най дълбок а Деуса май е! Незнам до колко щеше да има разлика
-Теста на другата машина е в част 2 https://www.youtube.com/watch?v=rT5eRiuUVoM

Неактивен vanbg

• Старши потребител
« Отговор #111 -: Март 04, 2018, 08:03:48 pm »
За тези които сравняват Деуса с Екуинокса ето едно видео в което резултатите са в полза на деуса,така като гледам ми се струва че Деуса е с 28см. антена.
*не съм много наясно с настройките на деуса но екуинокса Не е на най-бавната си скорост на въстановявъне-където следва да е най дълбок а Деуса май е! Незнам до колко щеше да има разлика
-Теста на другата машина е в част 2 https://www.youtube.com/watch?v=rT5eRiuUVoM

Въпроса е какво означава VDI 99 на XP Deus - Както казват Капаемы или Некапаемы сигнал ??? / Аз знам отговора /.
Да запазим историята си.

Неактивен petconi

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 11
    • fisher f44, Equinox 600
« Отговор #112 -: Март 04, 2018, 08:58:37 pm »
Деуса мисля че,даваше и тетра над 95 на VDI,i голямо желязо също. И какво правим при такъв сигнал???

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2671
    • Mikron NRG 150, AKA Sorex Pro
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #113 -: Март 04, 2018, 09:27:19 pm »
Не важи само за Деуса. Ака там дава и голям сребърен талер, точно както си му е реда . То в тая зона и за други апарати отива не само хубавото сребро ами  някои видове силно минерализирани камъни. . Ако резнеш крайната горна зона заради разни горещи камъни , и желязната зона на ВДИ-то чак до +5 заради фолиото, работата с всеки един апарат ще е комфортна. Ама всичко ниско проводимо, тънко злато, горели малки костаци, малък билон, голямото сребро с хубава проба, че и голямата мед - шанса за пропускане в нормална почва е много голям.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен vanbg

• Старши потребител
« Отговор #114 -: Март 04, 2018, 09:50:45 pm »
Не важи само за Деуса. Ака там дава и голям сребърен талер, точно както си му е реда . То в тая зона и за други апарати отива не само хубавото сребро ами  някои видове силно минерализирани камъни. . Ако резнеш крайната горна зона заради разни горещи камъни , и желязната зона на ВДИ-то чак до +5 заради фолиото, работата с всеки един апарат ще е комфортна. Ама всичко ниско проводимо, тънко злато, горели малки костаци, малък билон, голямото сребро с хубава проба, че и голямата мед - шанса за пропускане в нормална почва е много голям.

Това е правилен и обоснован отговор. Говори за много знания и рутина.

Да запазим историята си.

Неактивен odins-

• Тестова група
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 174
  • xp deus,mikron 110
« Отговор #115 -: Март 05, 2018, 11:43:26 am »
Нови два сравнителни теста за замърсено и златно синджирче
https://www.youtube.com/watch?v=U7yri7WF1h8
https://www.youtube.com/watch?v=9Tna9Yv6qUQ

Неактивен mustang1988

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
    • gold mask 3
« Отговор #116 -: Април 08, 2018, 11:51:47 am »
Присъствах на тестове на терен(малка монета) на екуинокс 800(честота-мулти,чуствителност позволяваше до 18,скорост въстановяване ниска-мисля около 2,режим парк едно-но нямаше голяма разлика между отделните а този е най стабилен)-в сравнение с обикновенна маска,на чиста почва екуинокса бие с 1см. повече,с едно xp gold max бяха на кантар,но то беше една идея по стабилно сякаш.На майнлаба се намаля чуствителноста-иначе дава паразитни сигнали и земята.Основния плюс на майнлаба е че се грундира във всички уродени-минерализирани ниви(Бургаско)където беше пробван(и то не само на златарския "тежък" режим а на всички, е верно на него е малко по спокойна-но разликата е малка-сигурно и модел 600 ще може-на някой от терените маската изобщо не  можеше да зацепи.
Така че Убиец на едночестотните-не мисля,по-скоро маркетинг и за снимката която качвам не мисля че е вярна а по-скоро са на кантар

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 560
  • миндил и железарка
« Отговор #117 -: Април 08, 2018, 01:21:31 pm »
Да бяхте го пробвали на парк1 или поле1, на високите честоти много ясно че ще се смущава.
Също на тежка почва се вдига реактива до 4-5, така работи стабилно.

Активен j

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 59
    • Deusv3,Мохарем,Пират,Pulse relic,Pulse
« Отговор #118 -: Април 08, 2018, 05:04:49 pm »
Да бяхте го пробвали на парк1 или поле1, на високите честоти много ясно че ще се смущава.
Също на тежка почва се вдига реактива до 4-5, така работи стабилно.

Кога ше се пуснете по бургас за скара и бира и да му направим малко тестове по бургас 😀

Неактивен vladorado

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 148
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #119 -: Май 16, 2018, 11:45:13 pm »
Еквинокс 800 пристигна ли вече в България и къде може да се купи?
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

click tracking

---