Автор Тема: Minelab-Equinox  (Прочетена 11063 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен maas7eer

• Напреднал потребител
  • Публикации: 159
Re: Minelab-Equinox
« Отговор #15 -: Декември 07, 2017, 08:43:13 pm »
Робуване на марка му казват.

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 69
    • Правена бангия, АКА сорекс про
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2018, 12:10:47 am »
Няма ли вече сдобил се нашенец с EQUINOX 800? (Владорадо ) Доста съм впечатлен от представянето му. Казват, че е "Убиеца на едночестотниците". Лесен за настройка и много бърза реакция на замърсено. Руснаците казват, че е прекия конкурент на Деуса. Никога не съм харесвал майнлаб, ама тука ме заинтригуваха :) Според мен в никакъв случай няма да е по назад от цтх 3030 просто ще е по интуитивен и по конкретен (за какво ли ми е гпс??? и цвят на дисплея да не играя на игри!!!)
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 12:14:54 am от gogosto »

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 555
  • миндил и железарка
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2018, 12:45:22 am »
Грешни са ти впечатленията, почети в някоя група на майнлаб или в руския форум, и ще разбереш че всичко е просто реклама.
Нито е бърз, нито е по дълбок от който и да е друг детектор в високоя клас. От майнлаб официялно обявиха че всъщност щял да бъде по добър от хтерата, но не по добър от 3030 и етрак.

Неактивен vladorado

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 127
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2018, 12:03:51 pm »
Няма ли вече сдобил се нашенец с EQUINOX 800? (Владорадо ) Доста съм впечатлен от представянето му. Казват, че е "Убиеца на едночестотниците". Лесен за настройка и много бърза реакция на замърсено. Руснаците казват, че е прекия конкурент на Деуса. Никога не съм харесвал майнлаб, ама тука ме заинтригуваха :) Според мен в никакъв случай няма да е по назад от цтх 3030 просто ще е по интуитивен и по конкретен (за какво ли ми е гпс??? и цвят на дисплея да не играя на игри!!!)

Ще си идвам в България през Май, но няма да взема металотърсач за тогава. Много е скоро. Реших да изчакам АКА Интроник-а и да чуя отзивите за Еквинокса от колегите. Следващото идване ще е за събора в Бургас през Септември (дано по-скоро се реши датата, че трябва да подавам молба за отпуска навреме) и тогава ще видим с какъв детектор ще дойда. Еквинокса - за мен, може да има предимство пред Интроника с по-ниската цена, че може да е по-подхдящ за работа на плаж, че е по-близо до CTX-а (с който съм свикнал) като звук - много ми са неприятни бръждящтите стържещи звуци на деусите, фишерите и т.н. Също така за мене е важно кой от двата - ако изобщо някой от двата - е по-подходящ за откривана на дребно злато с малка антена. Ако и двата не ги бива за това, ще трябва да взимам отделен детектор  - Eureca Gold, GoldBug2, Makro Gold Kruzer, Whites Goldmaster GMT и.т.н. Това ще е доста скъпо като се има в предвид ограниченото му използване.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=rbFRzK50C0w

« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 12:16:49 pm от vladorado »
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 69
    • Правена бангия, АКА сорекс про
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2018, 12:54:08 pm »
Грешни са ти впечатленията, почети в някоя група на майнлаб или в руския форум, и ще разбереш че всичко е просто реклама.
Нито е бърз, нито е по дълбок от който и да е друг детектор в високоя клас. От майнлаб официялно обявиха че всъщност щял да бъде по добър от хтерата, но не по добър от 3030 и етрак.
https://www.reviewdetector.ru/index.php?showtopic=1740349 Тук пишат руснаците само добри отзиви за него, но го позиционират като полупрофесионален апарат т.е. не от висок клас.

Неактивен odins-

• Тестова група
  • Напреднал потребител
  • *
  • Публикации: 168
  • xp deus,mikron 110
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2018, 02:23:42 pm »
За възможностите на апарата ще се се знае реално едва след като попадне в ръцете на българските търсачи,то в паркове и плажове всички са добри,друго е като влезе в обрано лозе,нормално е търговците да го хвалят.

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2175
    • Mikron NRG-150
« Отговор #21 -: Февруари 14, 2018, 02:46:40 pm »
Според мен ще бъде много хубав плажен детектор.

Неактивен vladorado

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 127
    • Minelab CTX 3030
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2018, 03:46:17 pm »

Изглежда Еквинокса хваща дребно злато в солена вода.
Побвах със CTX-а не хваща ситен синджир ако не е на топка и тогава дори се затруднява.

https://www.youtube.com/watch?v=k8xzHOTxwTg
Който търси - намира, и после пак търси. Що е то?

Неактивен mustang1988

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 45
    • gold mask 3
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2018, 05:52:43 pm »
най същественото което мен ме интересува е до колко се грундирва на минерализирана-урудена почва-другото е горе долу ясно
от рекламите очаквам да работи на автомат. и на програма плаж-а на прог.-злато би следвало още повече-това най вече искам да тествам(не очаквам чудеса разбира се на силно уродено се надявам да е достатъчно спокоен да чува поне повърхностен цв. сигнал).И началото на март планирам такъв тест на живо в магазин-ако стане-ще пиша отзиви

Неактивен Лефтер

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 81
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2018, 05:57:03 pm »

Напълно съм съгласен за плажа,дано и опциата му за самородки се окаже ката на Gold Monster,естествено с 5" антена!

Неактивен Vladislav

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 64
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2018, 04:38:00 am »
Позволих си да по преведа малко реклами, много ми е интересно: Multi IQ технологията. Как са комбинирали честотите подобно на АКА Интроник или по друг начин, но едва след като излязат реални осцилограми от бобината на трансмитера, ще може да се разбере какво точно са направили в майн лаба равноденствие модела...

EQUINOX 600 предлага избор от 3 отделни честоти, а EQUINOX 800 предлага 5 единични работни честоти. Двата модела могат да работят в режим Мулти АйКю в който откриват значително повече цели в сравнение с едночестотния режим на работа, но понякога при значителни смущения от земята се налага да се превключва в режим на работа с единична честота с цел да се елеминират смущенията от трудни терени.

3Fx3 (3 честоти по 3) предлага три индивидуални работни честоти в един метал детектор само с натискането на един бутон. Всяка работна честота на работа е оптимизирана за различен размер цели и условия. EQUINOX 600 предлага три едночестотни режима с честоти 5, 10, and 15 kHz, три пъти разлика осигурява между най-ниската и най-високата честота от тук и 3F?3 технологията, като по долу са описани за какви предмети за търсене са подходящи тези посочени честоти.

Ниските честоти по принцип дават по-голяма дълбочина при големи цели за разлика от високите честоти, които са по чуствителни към малки цели.

5Fx8 (Five Frequency Times Eight) EQUINOX 800 предлага 5 самостоятелни честоти на работа 5, 10, 15, 20, и 40 kHz, предлага 8 пъти разлика от 5 до 40 от тук и технологията 5F?8. Индивидуалните избираеми честоти в EQUINOX 600/800 are:

5 kHz - Идеално за големи сребърни монети
    10 kHz - Добра за малки римски ковани монети
    15 kHz - Добра за общо търсене
    20 kHz - Идеална за общо търсене и самородно злато
    40 kHz - Най чуствителна към много малки златни нъгети

*20 kHz и 40 kHz не са възможни за EQUINOX 600.
Multi-IQ Честотния обхват Мулти АйКю го подържат и двата модела EQUINOX 600 и 800.

Преди бяхме писали че Мулти АйКю може да се ползва само в режимите Парк, Нива, Плаж, без Злато режима в който достъпни бяха само 20kHz и 40kHz единични честоти за избор, сега направихме подобрения и във серийния модел въведохме режим мулти АйКю и за Злато търсене която вече е най добрия избор по подразбиране.

Дали Мулти АйКю (Multi-IQ) технологията ще измести старите едночестотни VLF детектори?

В EQUINOX 600 се предлагат 6 режима программи разделени на три групи Парк, Нива, Плаж, а в 800 се добавя още два режима за търсене на самородно злато група GOLD:

Парк 1 и Нива 1 изпозват ниски честоти заедно с алгоритми за оптимален земен баланс за почвата, за да достигнат най-добро отношение сигнал/шум. И двата вида са предвидени за общо търсене, монети, съкровища, и т.н.
    Парк 2 и Нива 2 предлагат по високочестотно търсене за това ще са по чуствителни към високи честоти (ниско проводими) цели, но са по чуствителни към смущения от земята.
    Плаж 1 също по-нискочестотен, но използва променени оптимизирани алгоритми за търсене в солена почва от тук и е подходящ за мокър и сух пясък.
    Плаж 2 много ниска честота с комбинация от същия алгоритъм за Плаж 1 за максимален земен баланс при сол. може да се ползва за подводно търсене в прибоя и под вода.
    Злато 1 и Злато 2 има ги само 800 Equinox модела използва най-високите честоти в Мулти АйКю обхвата докато все още балансира към земята. Но с различни настройки подходящи за търсене на самородно злато (нъгети).

И накрая картинката. Как изглежда Мулти АйКю в предавателната бобина, която не е точно копие на реалната, а само нейно представяне:

Multi-IQ е съкратено от: Едновременнa много-честотнa синхронна демодулация, във фаза(I) и квадратура(Q).
Прецизно измервайки тези екстремно малки вариации на тока. Е забележително ако се вземе в предвид нивата които са 1 милиардна част или сигнали в наноампери.

Източник: https://www.minelab.com/tt-equinox
Вече е достъпна инструкцията на руски и английски:
https://www.minelab.com/anz/customer-care/product-notices?article=326353

Неактивен Vladislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2018, 05:52:40 am »
https://www.minelab.com/metal-detectors/treasure-detectors/equinox-800?view=downloads
ето линка от който може да си свалите инструкцията на Руски или Английски Equinox. Надявам се скоро някой да ги преведе и на български.

Неактивен Vladislav

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2018, 06:52:45 pm »
Първото видео на Equinox в България:
https://www.youtube.com/watch?v=aF4NjpY2wAg&index=3&list=UUXdE-Nw3mKREApLnBWmg4eQ
КЛОНДАЙК - МЕТАЛОТЪРСАЧИ
Металолотърсач Minelab Equinox 800

Това е първия тест на металотърсач Minelab Equinox 800 в България:
https://www.youtube.com/watch?v=_yw2k_RQvt4&index=2&list=UUXdE-Nw3mKREApLnBWmg4eQ
КЛОНДАЙК - МЕТАЛОТЪРСАЧИ
Металолотърсач Minelab Equinox 800 - пръв тест в България

Неактивен batned

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 93
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2018, 05:27:53 pm »
Днес колеги в района на Пловдив правят тестове с Екинокс даже в настоящият момент трябва вече да са ги направили и казаха че ще ги пуснат да видиме за какво става на въпрос

Неактивен vanbg

• Старши потребител
  • Публикации: 273
    • XPDeusFisherF75LtdF19LtdNexusMPNoktaImpMinEquinox MakroMultKr
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2018, 06:16:44 pm »
В YouTube вече има качени клипове от днес.
Като цяло се представи добре , единствено с орудените камъни имаше малко проблеми . Интересното е че в земята чува по добре целите отколкото във въздуха.
Ето част от клиповете качени от Thrace Metal Detectors

https://www.youtube.com/watch?v=PQ5tIl4haBY

https://www.youtube.com/watch?v=_H0vkYmJJvg

https://www.youtube.com/watch?v=gDlorvZGIlw

« Последна редакция: Февруари 24, 2018, 06:31:49 pm от vanbg »
Да запазим историята си.

click tracking

---