Автор Тема: Помощ за закон  (Прочетена 767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Daniel Minovski

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 7
Помощ за закон
« -: Септември 21, 2017, 07:41:25 pm »
Здравейте!Трябва ми малко юридическа помощ.Конфискуваха ми металотърсача въз основа на член 277 ал 7.Уреда превозвах в колата си и доколкото знам не е незаконен, когато с него не се търси на територията на археологически обекти.Чувал съм за тълкувателно решение на върховния съд , касаещо този член или поне такова
което отхвърля задължителната регистрация .Ще съм много благодарен ако някой ми каже има ли  и от коя година е?Благодаря предварително

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 39
    • Fisher Gold Bug
Re: Помощ за закон
« Отговор #1 -: Септември 22, 2017, 06:22:44 pm »
Не колега, за сега няма задължителна регистрация на метал детектора. Аз самия изпратих заявление за регистрация в мин. на културата. След около 20-на дни получих отговор за отказ от регистрация, защото метал детектора ми е за хоби. С две думи се регистрират уредите на археолози, като специално техническо средство при извършване на теренни проучвания. За сега закона е много объркан. Когато ти го конфискуваха, ти имаше ли копие от фактура за закупуване. Второ издадоха ли ти протокол за изземване. Снимай го, ако има такъв, заличи си личните данни и го качи тук.

• Нов потребител
  • *
« Отговор #2 -: Септември 23, 2017, 01:12:00 am »
Откриха и няколко корозирали предмета и ги иззеха за експертиза.Спипаха ме на главният път за Русе.Обясних им че съм ги намерил случайно и понеже не ги знам какви са съм щял да ги занеса в музея както съм правил преди многократно ( имам сертификати).Може и да ме съдят, много неприятна ситуация :)

Неактивен boss_72

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 39
    • Fisher Gold Bug
« Отговор #3 -: Септември 23, 2017, 08:47:36 am »
Колега попитахте издадоха ли ти протокол за изземване ? Имаш ли фактура за апарата. Спестяваш ми се струва факти.

Неактивен нерон

• Старши потребител
  • Публикации: 395
« Отговор #4 -: Септември 27, 2017, 03:54:09 pm »
Кофти колега ако си имал някой антични неща!

• Нов потребител
  • *
« Отговор #5 -: Септември 27, 2017, 04:40:12 pm »
Здравейте!Намерих каквото ми трябва.Спестявам някой неща защото не са за форума ( моля за разбиране).Инъче портокол имам.Лошото е че всъщност металдетекторът в комбинация дори с една дръжка от амфора е нарушение на закона във всички случай.Тоя закон е много недоизпипан и е пълно с неясноти, които могат да се тълкуват по различен начин.Може би трябва да се инициират законодателни промени, защото е абсурдно ако намериш нещо случайно на място което не е археологически обект да влезеш в затвора.Даренията не са от голяма полза ( казвам го от личен опит)

Активен vanbg

• Напреднал потребител
  • Публикации: 211
    • XP DEUS , Fisher F75 Ltd. , Nexus MP , Nokta IMPACT
« Отговор #6 -: Септември 27, 2017, 09:13:30 pm »
За съжаление не очаквай промяна в закона , защото нито една партия не иска да се ангажира с това . Страх ги е че ще има отпор .
Да запазим историята си.

click tracking

---