Автор Тема: Настройки за Minelab Explorer и E-Trac  (Прочетена 82691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2185
Re: Настройки за Minelab Explorer и E-Trac
« Отговор #15 -: Септември 30, 2011, 05:33:42 pm »
какво значение има Noise cancel за големината на намиращия се в земята сигнал
аз го пускам винаги автоматично да си търси и си избира 3 или 4 , но когато има други машини край мен отива на 10
притеснява ме и gainа , така увеличен на 9 не ти ли дава много паразити

Неактивен matapana

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 41
« Отговор #16 -: Септември 30, 2011, 09:11:05 pm »
какво значение има Noise cancel за големината на намиращия се в земята сигнал
аз го пускам винаги автоматично да си търси и си избира 3 или 4 , но когато има други машини край мен отива на 10
притеснява ме и gainа , така увеличен на 9 не ти ли дава много паразити
На канал 1 носещата честота е най-висока и би трябвало да хваща най-добре малките работи на 11 обратно.Пробвал съм с златни обеци разликата беше някъде 1-2-3см ако искаш пробвай и ти ама вземи най малките възможни.Това за честотите съм го чел из американските форуми .Реално на къра най важно е канала да е чист от смущения а това с каналите е най вече за тия места дето всеки сантиметър е важен ;D.Ако след авт.ноиз кансел  канала е от 5 нагоре най вероятно има смущения и по добре да го оставиш както е с изключение на 11 аз никога досега не съм успял да го подкарам на 11 все ми дава фалшиви цветни.За паразитите ми дава ама то е като пукане ,пращене или пък много къс чер сигнал много лесно различимо реално дори и най малкия цвят е много по широк  от фалшивия .Тука е важно да си на smooth там сигнала минавал през допълнителни филтри и е по чист .Ако искаш сравни гледам караш на long смени на smooth не барай друго би трябвало да е по-чист

Неактивен matapana

• Нов потребител
  • *
« Отговор #17 -: Септември 30, 2011, 09:25:01 pm »
http://www.mlotv.com/view/454/neil-jones-advanced-etrac-program-explained-part2/
Еи тука може да чуеш как са звуците машината е е-трак ама той я е настройл като експлорер само дето той го е издул докрай и кара на олл метал аз от тоя я намерих програмата и малко я модифицирах за мои нужди ;D

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #18 -: Септември 30, 2011, 11:54:17 pm »
благодаря ти , много полезни съвети за мен , а надявам се и за другите ползватели на тези машини,
ето че вече 5та година работя с експлорера и има какво ново още да науча , човек се учи докато е жив :)

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 543
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2011, 12:24:07 am »
http://www.mlotv.com/view/454/neil-jones-advanced-etrac-program-explained-part2/
Еи тука може да чуеш как са звуците машината е е-трак ама той я е настройл като експлорер само дето той го е издул докрай и кара на олл метал аз от тоя я намерих програмата и малко я модифицирах за мои нужди ;D
изгледах видеото и не е ли малко шумен така апрата ,чак неприятно става от толко виене

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2011, 12:40:00 am »
и освен това с тая настроика,по тона се различават само дребните монети,за по-едрите който са с висок тон ще звучат също като желязото ,за тях трябва да следиш и екрана.    и става дълга и широка

« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 12:42:56 am от deso »

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2011, 12:45:57 am »
имам в предвид настроиката от видеото,кадето се работи на ALL METAL

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2011, 04:54:50 pm »
машината на видеото наистина звучи досадно , но ще пробвам настройките че хора разни вкусове безброй , може и да ми допаднат

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2011, 05:52:21 pm »
машината на видеото наистина звучи досадно , но ще пробвам настройките че хора разни вкусове безброй , може и да ми допаднат
то верно ,че всекакви вкусове ,но не виждам логика да се работи без дискриминация комбинирано с sounds -conduct.каква е идеята на тая настроика след като примерно сребро,едър бронз и пирони звучат еднакво,не го разбирам
много прилична настройка става като промениш sounds  na ferous.така нещата си  идват на място работеики без никаква дискриминация слушаики всички метали желязото дава нисък  тон, а цвета висок.за да се разграничават ясно variability да е на 10 и th.tone 1 и в комбинация с SMOOTH става интересно

поздрави

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #24 -: Октомври 03, 2011, 10:32:48 am »
на първи проби настройките ама хич не са за мен , ама хич ;D
днес пак ще ги помъча >:(

Неактивен matapana

• Нов потребител
  • *
« Отговор #25 -: Октомври 03, 2011, 11:24:59 am »
на първи проби настройките ама хич не са за мен , ама хич ;D
днес пак ще ги помъча >:(
Най добре отначало си карай на фероус кат намериш цветен само превключваш на кондукт да видиш как звучи само th.tone да е 1 и variability 10 иначе звуците стават съвсем различни

Неактивен matapana

• Нов потребител
  • *
« Отговор #26 -: Октомври 03, 2011, 12:08:28 pm »
то верно ,че всекакви вкусове ,но не виждам логика да се работи без дискриминация комбинирано с sounds -conduct.каква е идеята на тая настроика след като примерно сребро,едър бронз и пирони звучат еднакво,не го разбирам
много прилична настройка става като промениш sounds  na ferous.така нещата си  идват на място работеики без никаква дискриминация слушаики всички метали желязото дава нисък  тон, а цвета висок.за да се разграничават ясно variability да е на 10 и th.tone 1 и в комбинация с SMOOTH става интересно

поздрави
Ами логиката е че много от дълбоките или горелите сигнали ги дава към черната зона и ако си на фероуз нищо ако си на кондъкт ще ти ги даде нисък или среден тон е вярно че накой телчета  и консерви ги дава с нисък тон ама има лека разлика в звука а пък теловете могат да се познаят по курсора играе нагоре надолу.Най гадни са  цветните  които нормално ги дава висок тон а в дълбочина ги срива към черното в горния ляв ъгъл ,тях само по ширината на сигнала може да се познаят и пак е много трудно.  А пък това това че сребро едър бронз били високи сигнали не знам от къде го измисли ,колкото е по тънък предмета толкова с по нисък тон го дава големината няма нищо общо .300 л казан го дава с среден тон  бакърено менче към 15 л нисък .Реално сестерции ,тетри някой екзагии и алуминиевите капачки ги дава висок тон и то не всички .ако имат по дебела патина почва да ги смъква надолу.Да не приказвами че като е мокро  и ако си го издул апарата и си на фероуз фалшивите сигнали ги дава цветни  и аз лично не мога да ги различа от истинските .Все пак който както е свикнал аз не карам никой насила ;D

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2011, 07:01:35 pm »
прав си че кой както е свикнал , и не става въпрос за каране на сила , просто споделяме опит и мнения тук та белким помогнем с нещо на бъдещите собственици на тези машини
аз като един любопитко днес около 2 часа мятах по твоя метод и всеки засечен сигнал се опитах да го дублирам по моя си метод , препокритие на 100% на сигналите имам
настройките ти не са толкова лоши , даже бих казал че са мн.добри но си трябва повечко търпение и опит.
хубавото на твоите настройки е че по - добре чисти шлака , лошото е че постоянно трябва да гледаш дисплея , което при мен си е проблем щото го зачулвам с една торбичка да не го мърлям и трудно се вижда
на замърсено си е малко трудничко трябва по бавно да се работи , но аз си вкарах повечко дискриминация като пуснах една тънка линия от горе до долу в лявата част и си спестих малко нерви :)  , не знам какво излиза в нея зона и какво съм изтървал , но машината стана доста по - спокойна , на чисто настройките може би ще са трепач , ще ги опитам пак :)

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2011, 01:02:22 am »

поздрави
Ами логиката е че много от дълбоките или горелите сигнали ги дава към черната зона и ако си на фероуз нищо ако си на кондъкт ще ти ги даде нисък или среден тон е вярно че накой телчета  и консерви ги дава с нисък тон ама има лека разлика в звука а пък теловете могат да се познаят по курсора играе нагоре надолу.Най гадни са  цветните  които нормално ги дава висок тон а в дълбочина ги срива към черното в горния ляв ъгъл ,тях само по ширината на сигнала може да се познаят и пак е много трудно.  А пък това това че сребро едър бронз били високи сигнали не знам от къде го измисли ,колкото е по тънък предмета толкова с по нисък тон го дава големината няма нищо общо .300 л казан го дава с среден тон  бакърено менче към 15 л нисък .Реално сестерции ,тетри някой екзагии и алуминиевите капачки ги дава висок тон и то не всички .ако имат по дебела патина почва да ги смъква надолу.Да не приказвами че като е мокро  и ако си го издул апарата и си на фероуз фалшивите сигнали ги дава цветни  и аз лично не мога да ги различа от истинските .Все пак който както е свикнал аз не карам никой насила ;D

[i А пък това това че сребро едър бронз били високи сигнали не знам от къде го измисли ,колкото е по тънък предмета толкова с по нисък тон го дава големината няма нищо общо][/i]

да съм го измиалил ли .....факт  е ,че среброто е с  висок ток тон ,при експлорера ,при българските ......та таже и при китаиските апарати :D
а за бронза ,ти сам го подвърждаваш

поздрави

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2011, 10:31:59 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=8f49yI1S-Rg

Zemper ,отличен вид има това SE,няма драскутина ,браво за подръжката

кажи за антената,наистина ли е толкова добра колкото разправят по чуждите форуми

поздрави

click tracking

---