Автор Тема: Тестове на АКА Интроник  (Прочетена 75117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 301
Re: Тестове на АКА Интроник
« Отговор #315 -: Февруари 09, 2020, 04:59:56 pm »
Явно, Сигнума не ти е познат  :)
Не знам по какъв заобиколен начин да ти напиша, че този апарат не става за тежка почва (това, че можеш да го грундирваш към почвата - не означава че ще работи правилно) - след 20 години откакто имаше най - добрите апарати и излезна сигнума се закупи и той и се правеха сравнения с него като най - добър според вас. Мойте уважения но не става! Дано и интроника в който ми бе надеждата да не бърка дълбоките цветни сигнали с железата....

Неактивен niki3

• Старши потребител
  • Публикации: 380
« Отговор #316 -: Февруари 09, 2020, 05:24:09 pm »
Е че аз след 4 г. отново си взех Сигнума щото си е номер 1.Смених White's Spectra v3 ;Minelab e- traс ;Garet GTI 2500 : XP DEUS : XP ORX с разните му антени.Не че са лоши.Но Сигнума по ми допада.И накрая отново си взех Сигнума и съм доволен и сега чакам с нетърпение Интроника
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 05:27:43 pm от niki3 »
Който търси може и да намери!Който не търси нема как да намери

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2769
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #317 -: Февруари 09, 2020, 08:19:11 pm »
Щом това е целта съм съгласен с теб (да не чуващ почвата). Има апарати които не чуват почвата (тежката)- но не чуват сигналите в режим дискриминация така, че си трябва антена която да може да дупчи както в режим allmetal така и в режим дискриминация.
ПС: В дълбочина в режим дискриминация цветния сигнал е цветен - да се объркат железа варянтите са два:
1 - Право желязо при което не се бърка (подкови, гайки, шайби и тем подобни)
2 - Подкови шайби и тем подобни не се бъркат с прави железа (пирони телчета и подобни)
тези два вариянта зависи от апарата! Така че който си познава апарата и може да различава железата цветните сигнали са негови.

Колега, първо да те питам: теоретик или практик си? Щото на практика май малко ти бягат нещата. На теория в режим дискриминация цветния сигнал си е цветен, ама на практика друг път. Пък да се обърка желязото дрън дрън два варианта, пък който си познава апарата ги познава , и цветния сигнал си е цвят, желязото се било познавало. Добре че има калабалък практици с такъв опит, та да остане някоя пара в дълбокото. Както  ми казваше един добър приятел - еди къде си не ходи, там съм ги извадил. Пък аз му отговарям - то кое си е за мене  си седи там и чака  :).
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1084
« Отговор #318 -: Февруари 09, 2020, 08:52:31 pm »
 :)  Signuma затова вади дълбокия цвят. Често чувам от колеги (и колежки) - откакто го имам празен не съм се връщал...
Колкото до тежката почва да, не е създаван специално за тежка почва. Но пак има начини да работи много по добре от доста други, които даже няма смисъл да се пускат на такива места. Вярно е, че и от антената зависи.

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 92
« Отговор #319 -: Февруари 09, 2020, 09:29:46 pm »
В земята е друго, винаги е по добре дълбокия сигнал да се чува а дискримимацията да сработва една идея по плитко.

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #320 -: Февруари 09, 2020, 10:43:33 pm »
С това изместване само затъпявате апарата (не чувате почвата) - това не означава, че ще я дупчите - независимо какъв е апарата (всичко зависи от антената!)....
Какво е важно в антената за да дупчи?Формата на намотките , начина на екраниране или е друго?

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 92
« Отговор #321 -: Февруари 09, 2020, 11:34:35 pm »
Какво е важно в антената за да дупчи?Формата на намотките , начина на екраниране или е друго?
Чистотите дупчат ,пакет от честоти гарантира преминаването поне на някои от тях.

Неактивен dimos75

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #322 -: Февруари 10, 2020, 09:17:31 am »
Чистотите дупчат ,пакет от честоти гарантира преминаването поне на някои от тях.
Ясно.Значи майнлаб ще дупчат а другите увисват.А дали е пробван майнлаб на полигона перегрузка и дали е по ефективен от други металдетектори?

Активен Filip ll

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 48
« Отговор #323 -: Февруари 10, 2020, 02:21:35 pm »
Ясно.Значи майнлаб ще дупчат а другите увисват.А дали е пробван майнлаб на полигона перегрузка и дали е по ефективен от други металдетектори?
  За Маинлаб само Е- трак за други  vlf незнам .и Gpx

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 301
« Отговор #324 -: Февруари 10, 2020, 06:58:54 pm »
Колега, първо да те питам: теоретик или практик си? Щото на практика май малко ти бягат нещата. На теория в режим дискриминация цветния сигнал си е цветен, ама на практика друг път. Пък да се обърка желязото дрън дрън два варианта, пък който си познава апарата ги познава , и цветния сигнал си е цвят, желязото се било познавало. Добре че има калабалък практици с такъв опит, та да остане някоя пара в дълбокото. Както  ми казваше един добър приятел - еди къде си не ходи, там съм ги извадил. Пък аз му отговарям - то кое си е за мене  си седи там и чака  :).
Понеже апаратите бяха кът, практиката я започнах със сито, теорията е от както има интернет - как се заблуждават колегите което ме накара да вляза в този форум.
ПС: Няма как само да избягаш от резонанса и да започнеш да дупчиш! Тези апарати които дупчат на тежката почва в режим allmetal -режим дискриминация също чуват сигнала но едните бъркат цветния сигнал с черен другите обратно (медна монета - същото подобно ръждясало желязо)  - има начин от практиката как се различават! Но сега  аз имам един въпрос към теб, старо лозе над 50см имаше счупен кол аз го хванах като цвят (и не можах да го определя) , ти как ще го хванеш?

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2769
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #325 -: Февруари 11, 2020, 12:35:20 pm »
Понеже апаратите бяха кът, практиката я започнах със сито, теорията е от както има интернет - как се заблуждават колегите което ме накара да вляза в този форум.
ПС: Няма как само да избягаш от резонанса и да започнеш да дупчиш! Тези апарати които дупчат на тежката почва в режим allmetal -режим дискриминация също чуват сигнала но едните бъркат цветния сигнал с черен другите обратно (медна монета - същото подобно ръждясало желязо)  - има начин от практиката как се различават! Но сега  аз имам един въпрос към теб, старо лозе над 50см имаше счупен кол аз го хванах като цвят (и не можах да го определя) , ти как ще го хванеш?

Дълбок тих сигнал - както и да го хвана, копая го!
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен kodokan

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 1424
« Отговор #326 -: Февруари 11, 2020, 05:41:04 pm »

Да, преди години колега с Еурека Голд се представи много добре. Даже мисля, чв сме писали за това тук във форума.

https://metaldetecting.eu/index.php/topic,3050.45.html

Неактивен akinak

• Старши потребител
  • Публикации: 316
  • T2Ltd/Nokta MAKRO Simplex+ ,EQUINOX 800
« Отговор #327 -: Февруари 14, 2020, 10:04:13 pm »
Е че аз след 4 г. отново си взех Сигнума щото си е номер 1.Смених White's Spectra v3 ;Minelab e- traс ;Garet GTI 2500 : XP DEUS : XP ORX с разните му антени.Не че са лоши.Но Сигнума по ми допада.И накрая отново си взех Сигнума и съм доволен и сега чакам с нетърпение Интроника
А Дано!

Неактивен borisla123

• Старши потребител
  • Публикации: 267
« Отговор #328 -: Февруари 19, 2020, 04:29:53 pm »
Здравейте колеги. Знае ли се вече кога ще пуснат интроника на пазара и каква ще е цената.

Неактивен Лефтер

• Напреднал потребител
  • Публикации: 170
« Отговор #329 -: Февруари 19, 2020, 07:26:54 pm »
Здравейте колеги. Знае ли се вече кога ще пуснат интроника на пазара и каква ще е цената.

Чакат да въведем еврото,и тогаз!

click tracking

---