Автор Тема: Тестове на АКА Интроник  (Прочетена 72222 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джони

• Ветеран
  • Публикации: 1374
  • Таен агент с АКА Сигнум MFT
Re: Тестове на АКА Интроник
« Отговор #285 -: Януари 05, 2020, 11:02:32 am »
Хахахах, Валка, разсмя ме с това "юзър френдли". Първо прочетох ръководството и после ходих една седмица със Сорекса в едната и с ръководството в другата ръка. Ма тогава, освен Стефчо, нямаше кой друг да помогне. Няколко пъти съм го търсила и от нивата. И тестове. Но си заслужаваше отвсякъде. Със Сигнума беше далеч по-лесно, щото вече нямах такъв респект и го разбутах още на първото, второто излизане.
За тежките почви - опита ме и е такъв, не знам колко са тежки при теб, тук са леки принципно, но има места, които могат да ти извадят здравето. Нито икономичния режим помага, нито по-нискочестотна сонда. И не е въпрос на опит,и с други опитни колеги сме обръщали хастара на Сигнума, без съществен резултат.  Дори и да вкараш в работен режим уреда - работи на не повече от 5-6 см, а античното злато сякаш не съществува. А в Бургас,на един от съборите, Виктор лично ми настройва Сигнума на терен, ами... не става. Не знам дали тогава не му се избистри решение да се занимава по-сериозно с тоя проблем, Стефи ша каже. Не мога да се изкривя и да кажа - работи перфектно. Много колеги сигурно си мислят, че едва ли не съм щатен рекламен агент на АКА, но тва няма нищо общо с истината, пък и вече изобщо не ме интересува кой какво си мисли. Поне на двама, трима съм казвала да не си купуват Сигнум, щото няма да им върши работа в районите, където работят. Даже май Сорекса работи по-добре на тежки почви.
Интроника ще е друга бира. На тестовете носеха парчета керамика и май павета, вече не помня. Все едно ги няма - сигналите се чуват и то в дълбочина. Даже си мисля, че това ще е едно от най-големите предимства на апарата. Опитваха се и да ми обяснят принципно новия начин на работа, но технологичния ми руски е гола вода. От това, което изобщо схванах, стигнах за себе си до извода, че като характеристики ще е нещо като Джипи серията на Майнлаб, но с добра дискриминация и възможнаст на работа в замърсено - май няма нужда от повече реклама.
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 11:29:20 am от Джони »
Монетата винаги има две страни.

Неактивен akinak

• Старши потребител
  • Публикации: 316
  • T2Ltd/Nokta MAKRO Simplex+ ,EQUINOX 800
« Отговор #286 -: Януари 05, 2020, 09:03:58 pm »

Интроника ще е друга бира. На тестовете носеха парчета керамика и май павета, вече не помня. Все едно ги няма - сигналите се чуват и то в дълбочина. Даже си мисля, че това ще е едно от най-големите предимства на апарата. Опитваха се и да ми обяснят принципно новия начин на работа, но технологичния ми руски е гола вода. От това, което изобщо схванах, стигнах за себе си до извода, че като характеристики ще е нещо като Джипи серията на Майнлаб, но с добра дискриминация и възможнаст на работа в замърсено - май няма нужда от повече реклама.
Да няма нужда от повече реклама ! Един Детектор сам си прави рекламата на Полето от резултатите които постига на Свободно търсене и ако е добър това няма как да се скрие.
Както се казва " Шило в торба не стои ".
Дано 2020 година излезе на пазара  .

Неактивен ton69

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 121
« Отговор #287 -: Януари 05, 2020, 09:12:37 pm »
Цитат
Да няма нужда от повече реклама ! Един Детектор сам си прави рекламата на Полето от резултатите които постига на Свободно търсене и ако е добър това няма как да се скрие.
...Мда прав си колега.На нероден Петко(а) терлици заплетохме......розови или сини? ;D

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 301
« Отговор #288 -: Януари 05, 2020, 10:09:02 pm »
За много години на всички. Доста време ми отне да прегледам какви апарати са разглеждани във форума за които знаете.
Установих че това е голяма грешка, тези апарати които са добри и вършат работа са рядкост (апаратите се правеха от търсачи! тези които тръгнаха да ги продават съжаляваха!)
ПС: Ако търсите с високо дигната антена и ловите дълбоки цветни сигнали (железата не) - не виждам нищо по - хубаво от това!

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #289 -: Януари 06, 2020, 09:10:41 am »
Абсолютно вярно.
Но знаеш ли колко често съм чувала и фразата: що им отваряш очите?
Спомням си като се появи GPX серията, как не можах да намеря ни един колега, който да ми покаже как работи апарата, преди да си купя. Всичките мънкаха и отклоняваха молбата ми. Трябваше да купя на сляпо, за да установя след една година работа, че не е пригоден за моя район, щото 90% от интересните места са по нивите и тоя прекрасен иначе уред няма де да работи.
Това е другата страна на монета.
Когато АКА се появи на българския пазар имаше огромно недоверие - отде накъде руснаците ша направят нещо свястно. Дори не искаха да пробват тестовите уреди.
И нали съм идеалист по душа, реших, че заслужават реклама, точно защото не подхождаха агресивно към пазара, на фона на напудрената реклама на българските търговци. При мен можеше да дойде всеки, дори и непознати колеги и да пробва и Сорекс, по-късно и Сигнум. Мисля, че и Вальо направи същото, освен че даде нормална среда във форума да се говори за марката. Може би не им бях най-добрата реклама, щото съм жена и технически не съм особено грамотна, но пък съм инатест практик и което ми липсва като знание, докарвам с работа на терен и проби.
Сега вярно карам малко по инерция, щото вече нямат нужда от реклама, но нали затова събирахме търсачите и правихме тестове - предварителни, за да проверим, макар и частично, ще си заслужава ли парите.
Около стотина човека бяха на тестовете,От София до Видин, аз видях най-малко, щото ги посрещах и изпращах. Всичките цъкаха а нещо не виждам някой да излезе и да сподели мнение, що ли? ;)
Това забявене изнерви всички, и наистина за нероден Петко почнахме да говорим, да се надяваме, че има защо. От кратките ми разговори с Виктор, съм установила, че този човек не е търгаш и съм сигурна, че няма да се бори да вземе парите на колегите на всяка цена. За него това е хоби и въпрос на престиж.
Толкова по темата. Вече ще говорим като го видим на терен.
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 09:28:15 am от Джони »

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #290 -: Януари 06, 2020, 09:55:25 am »
А, и щях да ви казвам - то се е видяло, че ша си купя един Интроник. Обаче вече нямам никакъв практически интерес към дълбок професионален апарат. Излизам два, три пъти в месеца, отдавна не гледам на металдетектинга като източник на средства и ходя на места, където Интроник изобщо не ми трябва.
Но крастата си е краста и ми се ще да го поразходя. Та, отсега търся колега, който ще е склонен да купи от мен след месец моя уред, с отстъпка от цената, разбира се...Ако някой реши, да ми остави съобщение, та да вържа гащите предварително, както се казва.  :)

Неактивен akinak

• Старши потребител
« Отговор #291 -: Януари 06, 2020, 12:06:24 pm »
И все пак да попитам за приблизителна Цена ?
Например щом като в Русия вече продават първите бройки .
Каква е цената в момента в Русия на GPX 5000 ? Рубли и на Интроник ? Рубли.
Върти ми се в главата една цена между 1500€ и 2500€.
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 12:16:33 pm от akinak »

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #292 -: Януари 06, 2020, 12:51:18 pm »
И все пак да попитам за приблизителна Цена ?
Например щом като в Русия вече продават първите бройки .
Каква е цената в момента в Русия на GPX 5000 ? Рубли и на Интроник ? Рубли.
Върти ми се в главата една цена между 1500€ и 2500€.
https://миноискатель.рф/aka-intronik-stf.html
Ако е такава цената, ще го гледаме само на картинка.
По-добре човек да инвестира в минибагер, АСЕ 250. ;D и очила за нощтно виждане.
Дано да измислят нещо със сглобявянето в БГ и да не надхвърля 3000лв.

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #293 -: Януари 06, 2020, 01:43:16 pm »
https://миноискатель.рф/aka-intronik-stf.html
Ако е такава цената, ще го гледаме само на картинка.
По-добре човек да инвестира в минибагер, АСЕ 250. ;D и очила за нощтно виждане.
Дано да измислят нещо със сглобявянето в БГ и да не надхвърля 3000лв.
Почти колкото Minelab CTX-3030 го продават.

Неактивен akinak

• Старши потребител
« Отговор #294 -: Януари 06, 2020, 04:23:46 pm »
Почти колкото Minelab CTX-3030 го продават.
Ама ако цената е колкото СТХ3030 май  Юзър - Френдли Менюто има смисъл?
 Пс.Не бързай да продаваш Сорекса.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 644
  • миндил и железарка
« Отговор #295 -: Януари 06, 2020, 06:46:27 pm »
Тези които са работили със Сигнум по лесно ще разберат Интроника, защото принципа на работа на АКА машините е малко по друг, визирам режима РВ-КТ който е запазен и при новия модел. Чакам си Интроника и нямам търпение да го пробвам на терен.

Неактивен zAt

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 16
« Отговор #296 -: Януари 06, 2020, 09:39:34 pm »
Дискриминацията на един детектор зависи от почвата.При работа с двойно Д сонда максималната дълбочина на дискриминация в лека почва ( дискриминация от типа желязо -цвят )  не надвишава диаметъра на сондата за обекти с диаметър една десета от диаметъра на сондата.Например сонда с диаметър 30 см има горе-долу  добри шансове да разпознае дали е цвят или не обект с диаметър 3 см на дълбочина ДО 30 СМ ! , и то след 3-4 маха над сигнала с кръстосване... Двучестотните детектори ДОНЯКЪДЕ елиминират влиянието на почвата при дискриминацията . НО ! - и те са с двойно Д сонди .Така че с новият , доста скъп модел ще копаете маалко по-дълбоко ( 5-10 % ) монетки и ще копаете дълбоки ЖЕЛЕЗА , та ще ви плющят ушите ...
 Металотърсачите не са софтуерни джаджи -те са комлексна наука , главно физика и електроника. Иска се и доста практика с лопатата на полето за да се създаде добър и ефективен детектор. Ще дадете пак над 3000 лева , за да разберете ,че ЛОПАТАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ ДИСКРИМИНАТОР, а най-добрият металотърсач е този с най-много букви Р  в името - тРактоР :)))

Активен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1084
« Отговор #297 -: Януари 06, 2020, 10:58:21 pm »
...За тежките почви - опита ме и е такъв, не знам колко са тежки при теб, тук са леки принципно, но има места, които могат да ти извадят здравето. Нито икономичния режим помага, нито по-нискочестотна сонда. И не е въпрос на опит,и с други опитни колеги сме обръщали хастара на Сигнума, без съществен резултат.  Дори и да вкараш в работен режим уреда - работи на не повече от 5-6 см, а античното злато сякаш не съществува. А в Бургас,на един от съборите, Виктор лично ми настройва Сигнума на терен, ами... не става. Не знам дали тогава не му се избистри решение да се занимава по-сериозно с тоя проблем, Стефи ша каже. Не мога да се изкривя и да кажа - работи перфектно. Много колеги сигурно си мислят, че едва ли не съм щатен рекламен агент на АКА, но тва няма нищо общо с истината, пък и вече изобщо не ме интересува кой какво си мисли. Поне на двама, трима съм казвала да не си купуват Сигнум, щото няма да им върши работа в районите, където работят. Даже май Сорекса работи по-добре на тежки почви...
Поне няколко пъти вече съм писал, че за тежките почви най-добра работа върши изместването на честотата. Доста по ефективно е от икономичния режим и нискочестотните сонди. Те също са от значение (за не много тежки почви), но ако например антената е в резонанс на 7кHz, сваля се примерно до 6,5kHz и осезаемо по-добре се настройва към тежка почва и работи по-ефективно. Избягването от точния резонанс незначително намалява дълбочината, но за сметка на това може да се балансира и работи. На една от бургаските сбирки, по тоя начин успявах да засека 1лв като чист цвят до около 20-21см в почвата, докато много други още на повърхността го даваха черен сигнал.
Много хора си мислят, че промяната на честотата е само, за да не си пречат 2 детектора в близост със сонди на еднаква честота. Но не е само това ;)
P.S. За съжаление, Сорекса няма тази възможност.

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #298 -: Януари 07, 2020, 08:04:14 am »
Дискриминацията на един детектор зависи от почвата.При работа с двойно Д сонда максималната дълбочина на дискриминация в лека почва ( дискриминация от типа желязо -цвят )  не надвишава диаметъра на сондата за обекти с диаметър една десета от диаметъра на сондата.Например сонда с диаметър 30 см има горе-долу  добри шансове да разпознае дали е цвят или не обект с диаметър 3 см на дълбочина ДО 30 СМ ! , и то след 3-4 маха над сигнала с кръстосване... Двучестотните детектори ДОНЯКЪДЕ елиминират влиянието на почвата при дискриминацията . НО ! - и те са с двойно Д сонди .Така че с новият , доста скъп модел ще копаете маалко по-дълбоко ( 5-10 % ) монетки и ще копаете дълбоки ЖЕЛЕЗА , та ще ви плющят ушите ...
 Металотърсачите не са софтуерни джаджи -те са комлексна наука , главно физика и електроника. Иска се и доста практика с лопатата на полето за да се създаде добър и ефективен детектор. Ще дадете пак над 3000 лева , за да разберете ,че ЛОПАТАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ ДИСКРИМИНАТОР, а най-добрият металотърсач е този с най-много букви Р  в името - тРактоР :)))
За тая цел сме измислили зачистването, колега. А сигнал под 50см винаги е добре да се копае. Въпросът е, че повечето фабрични изобщо не достигат тези дълбочини. И, ако един дълбок уред можеш да го "скопиш" по собствено желание според целите на търсене, плиткия не става по-дълбок, както и да му баеш, а още по-лошо е, когато "ожелезява" сигнала в дълбочина... :) А 3000 е в пъти по-малко от 16 000 ;), както и да го смятам. Филма с тракторите поприключи, да не се лъжем. :)
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 08:16:39 am от Джони »

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #299 -: Януари 07, 2020, 08:35:00 am »
Поне няколко пъти вече съм писал, че за тежките почви най-добра работа върши изместването на честотата. Доста по ефективно е от икономичния режим и нискочестотните сонди. Те също са от значение (за не много тежки почви), но ако например антената е в резонанс на 7кHz, сваля се примерно до 6,5kHz и осезаемо по-добре се настройва към тежка почва и работи по-ефективно. Избягването от точния резонанс незначително намалява дълбочината, но за сметка на това може да се балансира и работи. На една от бургаските сбирки, по тоя начин успявах да засека 1лв като чист цвят до около 20-21см в почвата, докато много други още на повърхността го даваха черен сигнал.
Много хора си мислят, че промяната на честотата е само, за да не си пречат 2 детектора в близост със сонди на еднаква честота. Но не е само това ;)
P.S. За съжаление, Сорекса няма тази възможност.
Това изместване ми е вършило работа при много силно електромагнитно смущение, в комбинация с други филтри и настройки, нямам идея защо, на принципа проба - грешка. Нямам Сигнум под ръка, за да се сетя точно всичките уйдурми по настройките. Не съм правила проби с левчета.  :) Не го махнах, защото не го харесвам или защото не мога да работя с него, а защото не ми е нужен за разходките, които правя в момента. Иначе, има Сигнум на разположение, ако ми затрябва. :)
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 08:43:08 am от Джони »

click tracking

---