Автор Тема: Тестове на АКА Интроник  (Прочетена 29510 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikola.zhelev

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 89
    • AKA SOREX PRO МОХАРЕМ
Re: Тестове на АКА Интроник
« Отговор #120 -: Февруари 10, 2018, 07:41:41 pm »
аз си продадох сорекса наскоро и чакам да пуснат интроника да работиш с машините на ака е истинско удоволствие тея тестове на интроника и така ако реално работи на ход тази машина ще е номер 1 жалко че неможах да я вида как работи на събора на краиморие миналата година защото колегата бързаше за работа а теста беше по късно.

Активен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 977
    • NRG-150
« Отговор #121 -: Февруари 10, 2018, 08:48:50 pm »
Не съм искал да обидя никого лично,  всеки е свободен да си харчи парите за каквото си поиска. Имал съм и съм тествал над 50 модели от разлини марки, специално за ака ще кажа, че струва хиляда лева повече отколкото заслужава, защото блокира при орудена почва, не го приемайте толкова лично и внимавайте с личните нападки. Не сме в този форум за да се караме. Съжалявам за негативния коментар, истината понякога боли.
Колега, това го чу от някой или лично тества АКА на орудена почва? Блокира им на тия дето не знаят къде се намират и какво правят. И на тия дето не им се напъва да се научат кога какво да правят. Или изобщо не отварят да прочетат инструкцията и още на следващия ден ми се обаждат да ме питат "Кажи това, кажи онова" ... основни неща написани и подробно обяснени още на първите страници.
Пък като гледам колко много хора им харесва да "ги боли", ами то пълно с мазихисти, че и не се отказват.
Специално за орудените почви - за предпочитане е антена с възможно по-ниска честота. Ако няма избор и антената е една, най-добре е да се "избяга" от точния резонанс и тогава баланса заспива и апарата се успокоява. Всичко си идва на мястото, истината става съвсем друга и тогава спира да боли. Но това трябва оператора да го направи. Детектора не знае какво точно искаш, че да го свърши сам.
Накратко: в основното меню на последния ред се вижда точната резонансна честота. При тежки почви, чернозем и въобще трудности с баланса СИЛНО СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се измести честотата нагоре или надолу (максималното възможно). По тоя начин антената става нерезонансна и детектора мноооооого по-добре работи в орудено !!! Отделно, че на орудено трябва да се ползва икономичния режим, отделно, че трябва да се ползват и някои филтри. Не може да набримчиш всичко на максимум и да искаш да си N:1  в орудено.
Тоя дето му е блокирал да пробва и ще "изгрее слънце и на неговата улица".
Ама трябва четене, питане и пробване, само с готовите програми не става...

Неактивен gogosto

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 69
    • Правена бангия, АКА сорекс про
« Отговор #122 -: Февруари 10, 2018, 10:42:54 pm »
Тестването на апаратите е гола вода.
 Ако беше казал че за 20 години си имал два апарата.Мнението ти за тях щеше да е много ценно.
Ако сменяш апаратите на половин година, не успяваш да ги опознаеш както трябва.И то при положение, че търсиш по 8 часа всеки ден, на места където има сигнали.
Просто ми прочете мислите на 100 процента. Имам за пример един колега, който за 1 година сменя два апарата. Понеже  единия апарат ми е познат го разпитах как най- често работи (на коя програма), отговора беше "не намирам разлика между програмите те работят почти с еднаква дълбочина". Е така веднага се продава апарата, защото някои хора не искат да го опознаят. Не визирам само апарати на фирма АКА. Имам приятел с Minelab CTX 3030 за 4 години почти не го ползва, защото не може да го опознае (ниско образован е). Ползва си някакъв Гарет. Майнлаба в къщи за украса :)

Неактивен Землеройк

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #123 -: Февруари 14, 2018, 11:33:37 pm »
Приветствую уважаемых Болгарских коллег. Так как являюсь основным тестером нового прибора АКА Интроник, думаю смогу ответить максимально точно на возможные вопросы. Если знаю ответы.  :) Потому, что некоторые моменты, знает только директор АКА Арбузов В.О. Но что знаю, расскажу. Спрашивайте.

А пока, на моем личном канале, можете увидеть несколько тестов возможностей данного прибора:

https://m.youtube.com/channel/UC0ChquTf9D8W3DwcT2k3V_g

С уважением, Сергей.

Неактивен handcream

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #124 -: Февруари 15, 2018, 07:27:44 pm »
Когато правиш тестове между два различни апарата, добре ще е да са със еднакви по големина сонди. Другото което ми направи впечатление е че, когато размахваш дъската пред Деуса, задният и край го махаш заедно със предния, тоест така че пръстена да седи винаги зад камъка, керамиката която е прекалено малка като размери. А когато размахваш дъската пред АКА-то, задния край на дъската го местиш на-ляво на-дясно така че пръстена да се показва зад малкия камък и прекалено голямата антена да го сигнализира. Другото което ми направи впечатление са настройките които избра за работа на Деуса. Аз не бих работил никога и никъде със избраните от теб настройки, имам XP DEUS така че не съм съгласен със проведеният от теб тест, имам предвид първият. Изгледах го целият и си направих много изводи че е направен със цел реклама и затова няма да си губя времето да гледам другите клипове.
Не искам да прозвучи мнението ми като заяждане и не искам да влизам във разни спорове. Искам реални тестове на апарата АКА на доказана силно орудена, минерализирана почва.

Неактивен Землеройк

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #125 -: Февруари 15, 2018, 11:34:46 pm »
Когато правиш тестове между два различни апарата, добре ще е да са със еднакви по големина сонди. Другото което ми направи впечатление е че, когато размахваш дъската пред Деуса, задният и край го махаш заедно със предния, тоест така че пръстена да седи винаги зад камъка, керамиката която е прекалено малка като размери. А когато размахваш дъската пред АКА-то, задния край на дъската го местиш на-ляво на-дясно така че пръстена да се показва зад малкия камък и прекалено голямата антена да го сигнализира. Другото което ми направи впечатление са настройките които избра за работа на Деуса. Аз не бих работил никога и никъде със избраните от теб настройки, имам XP DEUS така че не съм съгласен със проведеният от теб тест, имам предвид първият. Изгледах го целият и си направих много изводи че е направен със цел реклама и затова няма да си губя времето да гледам другите клипове.
Не искам да прозвучи мнението ми като заяждане и не искам да влизам във разни спорове. Искам реални тестове на апарата АКА на доказана силно орудена, минерализирана почва.

Уважаемый handcream.
1. Я никогда не снимаю "рекламных тестов". Вы вправе этого не знать, но это достаточно хорошо известно в России. Мне честь и репутация дороже.
2. "Доска" двигалась с разными скоростями и разной амплитудой на обоих приборах. Я еще наоборот, старался выловить у Дэуса сигналы.
3. Говоря, что "цель для Интроника выглядывала из-за камня", вы лишь показываете, что не понимаете сути этого теста. Если камень и цель перемещаются одновременно, то "выглядывание" цели с краю камня, когда цель дальше, совершенно не поможет прибору ее увидеть, если она не видна и за камнем.
4. Этот тести иммитирует не просто сложный грунт, а неровный сложный грунт, например пашню.
6. Катушки обоих приборов одинаковы по ширине. 9"

И еще. Объясните пожалуйста, почему эти настройки не подходят Дэусу для данного теста. Порекомендуйте свои. С уважением.  :)

Неактивен rublata

• Редовен потребител
  • **
  • Minelab Equinox 800,Пират Аполония Голд про
    • Minelab Equinox800
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2018, 06:05:16 pm »
Позволих си да направя превод на главния изпитател на АКА,към българските търсачи:
Здравейте уважаеми колеги от България .Тъй ,като се явявам основен изпитател в тестовете на новият металдетектор  АКА Интроник, мисля,че  ще мога да отговоря максимално точно на някои въпроси,ако зная отговорите.  Защото от работата,някои   моменти, ги знае само директора на  АКА г-н Арбузов В.О. Но това което   зная ще , разскажа. Питайте.

А за сега , на моя личен канал в Ю-ТУБ, можете  да видите няколко теста за възможностите самия  уред:

https://m.youtube.com/channel/UC0ChquTf9D8W3DwcT2k3V_g

С уважение, Сергей.

Неактивен rublata

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab Equinox800
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2018, 06:47:55 pm »
А ето и отговора му към закачката на българския ни колега -handcream
Уважаеми handcream.
1.Аз никога не снимам "рекламни тестове". Вие сте в правото си ,това да не го знаете, но това  е много добре известно в Русия. За мен честта и репутацията ни е по скъпа .
2. "Дъската" се движеше с различни скорости и различна амплитуда и на двата уреда. Аз даже на обратно се стараех да уловя сигнали от Деуса.
3. Говорейки, че "целта на Интроника се показвала из-зад камъка", вие се разскривате, че не разбирате същността на теста. Ако  камъка и целта се преместват едновременно, то "поглеждането" на целта от края на камъка , когато  целта е далече, съвсем не помага на уреда да я види, ако тя не се вижда из зад камъка.
4. Този тест имитира не просто сложна почва(грунд), а  неравна сложна почва,например -оран.
6.Антените и на двата уреда са еднакви по широчина - 9".

И още.Моля да внесете яснота ,ако обичате , защо тези настройки са неподходящи за Деус, на дадения тест?Препоръчайте ми вашите.
 С уважение.  :)

Неактивен Лефтер

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 82
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2018, 07:11:09 pm »
Абе,Серго,остай го тоз нероден Петко-АКА Интроник,ами си джиткай с Деусът,и хем ще си рахат,хем джобовете птлни! :D

Неактивен krasimir1971

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 83
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2018, 07:42:25 pm »
Колега лефтер пак сереш по тематаСергей е изпитател на фирма Ака ти тръгнал да му дава акъл да работи с деус ставаш смешен спри са.Поздрави.

Активен niki3

• Старши потребител
  • Публикации: 256
    • White's Spectra V3
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2018, 07:45:53 pm »
Деуса има предимство само по тегло.....
Който търси може и да намери!Който не търси нема как да намери

Неактивен handcream

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2018, 07:50:06 pm »
Не искам да прозвучи мнението ми като заяждане И НЕ ИСКАМ ДА НАВЛИЗАМ ВЪВ РАЗНИ СПОРОВЕ. Искам реални тестове на апарата АКА на доказана силно орудена, минерализирана почва.

Нещо неразбран ли бях?
Това че, имам Деус, гъдулка и радио апарат, не означава че цял живот ще си остана със тях! Очаквам със нетърпение Интроника и затова следя темата със интерес, изказах си мнението за един от тестовете които сте снимали, ако не ви харесва, прочетете цитата. И също така нямам търпение да изпробвам Интроника на силно минерализирана почва.
Лека вечер!

И искам да допълня че, досега всичко което съм изгледал за апарата като тестове и клипове е че, ще е най-най-най на апаратите, като излезе на пазара да не се окаже обратното?
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 08:08:56 pm от handcream »

Неактивен rublata

• Редовен потребител
  • **
    • Minelab Equinox800
« Отговор #132 -: Февруари 16, 2018, 08:04:33 pm »
колега КРАСИМИР1971, колегата  ЛЕФТЕР имаше пред вид мене -РУБЛАТА,понеже и аз съм СЕРГЕЙ и аз съм за втори път с ДЕУС,след ,като смених доста модели,така ,че моля  да те извини ,за недоразумението..и да ви кажа отсега ,че втория или третия ИНТРОНИК ,ше е моя в БГ,понеже първия ще е на Стефан-МИКРОН.....държа да бъдат номерирани :)

Неактивен krasimir1971

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 83
« Отговор #133 -: Февруари 16, 2018, 08:19:18 pm »
Моите извинения на колегата Лефтер .Поздрави.

Неактивен lomidol

• Старши потребител
  • Публикации: 269
    • Чакам AKA INTRONIK
« Отговор #134 -: Февруари 16, 2018, 08:52:04 pm »
Вторият е мой да не стане некоя грешка  :'(

click tracking

---