Автор Тема: Тестове на АКА Интроник  (Прочетена 68288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zAt

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тестове на АКА Интроник
« Отговор #330 -: Февруари 19, 2020, 10:58:53 pm »
Интроник -ин ( вътре ) трон -  разбирам , че трона е за само вътрешни хора...
всъщност  в този форум  се даде приказка за туй-онуй около чаркалаците , свързани към търсещата сонда на интроникът .изказаха се доста позитивни неща и надежди-очаквания за възможностите му .Аз обаче съм скептик.ОГРОМЕН СКЕПТИК .Моля , не ми се сърдете .Скептик ме правят знанията и опита ми .Не съм негативно настроен -ще се радвам да бъда  тотално опроверган от действителността .Адано !
 Адано , ама надали...

Неактивен algan

• Напреднал потребител
  • Публикации: 155
« Отговор #331 -: Февруари 20, 2020, 09:09:16 am »
Тази сонда на Арбузов е интересна
https://md-arena.com/arbuzov-aka-lvovich-izobrel-katushku-i-poluchil-patenty/

Неактивен VOXYX

• Старши потребител
  • Публикации: 301
« Отговор #332 -: Февруари 20, 2020, 08:30:07 pm »
Дълбок тих сигнал - както и да го хвана, копая го!
На теория е така (...) На практика такъв сигнал на тежка почва след като се изчисти грунда (земята) - този сигнал може да го чуеш с много малко апарати! Сигурен съм, че интроника ще го чуе този сигнал! Интересното е как ще го определи!...

Активен elana

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 50
« Отговор #333 -: Февруари 21, 2020, 12:28:31 pm »
Принципно ако си стар търсач знаеш ,че такива сигнали дълбоки или ги зачистваш или ги копаеш, говорим за сигнали над 30 см аз лично не вярвам , че някой апарат може да ги определи .

Неактивен vvarbanov

• Ветеран
  • Публикации: 1204
  • Вар Баний
« Отговор #334 -: Февруари 22, 2020, 04:48:32 am »
Когато става въпрос за дребни цветни метални предмети, апарата трябва да може да ги определя безпогрешно.Ако са на границата на зоната на дискриминацията, определянето се затруднява.Не се разбира какъв е сигнала.Но е ясно, че обекта не може да се определи.Дискриминатора не показва предпочитания към никой от металите, колебае се.Тогава се налага да се зачисти.
Дискриминатора го настройвам да дава пироните с глави, халките и големите железа цвят.То може да ги избягна но така пък ще се губят цветни сигнали.Тия железа не са много и копаенето им не вбесява търсача. :)
Не съм правил опити за големи дълбоки обекти.То ако са големи железа ,ще ги даде цвят и щеш не щеш трябва да ги копаш.Ако желязото го определи като желязо, ако искаш го вадиш.Проблем ще бъде само ако големите цветни обекти ги ожелезява.Изглежда пак зависи от машината.
Веднъж бях заровил едни монети и  ги пробвах дали ги хваща металотъсача.(Трябваше да зная на каква дълбочина да ги скрия за да не ги намери някой друг.) Даде ги като желязо.Малее...,кой знае над колко гърнета съм минал.  ;D Хем апарата беше с най добрата дискриминация на дребни предмети който съм имал.След това обаче с друга машина хванах гърне на границата.Дискриминаторът се колебаеше, не знае какво е, трябваше да зачистя малко и тогава го даде цвят.
Та изглежда от металотърсача зависи да определя добре.Трябва да може, иначе не струва.

То  понякога и релефа на терена има значение.При определени почви когато са изорани, някои сигнали се колебаят.Налага се да се утъпче и заравни терена над обекта.
При мокър грунд или сонда се губи тая категоричност на дискриминацията.
Но най трудно е при минерализираните почви.Там сондата през цялото време на определянето,  трябва да се движи много плътно до земята.И най малкото надигане и просвет, компрометират дискриминацията.
Най добрия приятел на иманяра е неговата лопата

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1078
« Отговор #335 -: Февруари 22, 2020, 02:45:21 pm »
Това с дълбоките сигнали принципно е така, но се отнася най-вече за едночестотните детектори. Колкото по минерализирана почва и колкото по-дълбок сигнал толкова повече детектора може да го ожелезява. Има различни способи за справяне с тоя проблем.
Но тук въпроса е за Интроника - при него нещата са малко по други. Той следи съотношението между сигналите от двете честоти, което съотношение се запазва независимо в кой сектор ще са завъртени двата вектора вследствие влиянието на  земята. Т.е. дори и двата сигнала от ниската и високата честота да попаднат в железния сектор, апарата винаги определя цвета като цвят и желязото като желязо. Затова работи добре в минерализирана почва. За целта са нужни минимум две честоти (за да може да определи правилно цветно-черно), и затова в конкретния случай няма нужда от повече от две честоти.
Сега като се замисля, навремето през 90-те първите ни  машини бяха стрелкови и тогава съм вадил най-интересните дълбоки сигнали. Тогава от желязото стрелката тръгваше категорично и без колебание в ляво, а от дълбокия цвят когато имаше ожелезяване пак отиваше наляво, но първо се появяваше едно леко трепване надясно и после отиваше в ляво. От това разбирах че отдолу е цвят надълбоко. Сега със съвременните цифрови апарати няма такова нещо. Най-често при писането на софтуера се практикува натрупване на множество измервания докато антената минава над сигнала и след това изобразяване на осреднен резултат. При което такова "трепване" няма как да се забележи.

Неактивен Petronii

• Ветеран
  • Публикации: 643
« Отговор #336 -: Февруари 22, 2020, 04:15:46 pm »
В крайна сметка, продава ли се вече интроника и на каква цена? Темата гледам ще закръгли почти пет години, а няма яснота, обикновенно производителите за този период пускат нов модел, каквото и обяснение да се даде, това не е сириозно.

Неактивен Mikron

• Производители
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 1078
« Отговор #337 -: Февруари 22, 2020, 05:28:01 pm »

Най-добре тези въпроси директно към производителя, тук: aka_md@mail.ru
Там ще знаят най-добре. Последно казаха, че идват Януари и ги почваме, но Януари вече мина, а още не са дошли...
Затова, за да не се получава че аз заблуждавам някого, най добре директно от "извора".

Неактивен zAt

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 14
« Отговор #338 -: Февруари 22, 2020, 07:09:23 pm »
Това с дълбоките сигнали принципно е така, но се отнася най-вече за едночестотните детектори. Колкото по минерализирана почва и колкото по-дълбок сигнал толкова повече детектора може да го ожелезява. Има различни способи за справяне с тоя проблем.
Но тук въпроса е за Интроника - при него нещата са малко по други. Той следи съотношението между сигналите от двете честоти, което съотношение се запазва независимо в кой сектор ще са завъртени двата вектора вследствие влиянието на  земята. Т.е. дори и двата сигнала от ниската и високата честота да попаднат в железния сектор, апарата винаги определя цвета като цвят и желязото като желязо. Затова работи добре в минерализирана почва. За целта са нужни минимум две честоти (за да може да определи правилно цветно-черно), и затова в конкретния случай няма нужда от повече от две честоти.
Сега като се замисля, навремето през 90-те първите ни  машини бяха стрелкови и тогава съм вадил най-интересните дълбоки сигнали. Тогава от желязото стрелката тръгваше категорично и без колебание в ляво, а от дълбокия цвят когато имаше ожелезяване пак отиваше наляво, но първо се появяваше едно леко трепване надясно и после отиваше в ляво. От това разбирах че отдолу е цвят надълбоко. Сега със съвременните цифрови апарати няма такова нещо. Най-често при писането на софтуера се практикува натрупване на множество измервания докато антената минава над сигнала и след това изобразяване на осреднен резултат. При което такова "трепване" няма как да се забележи.
Ммого вярно казано за трепването на стрелката в добрите стари времена...доста добра музика е базирана на фолклора- надзад към гъдулките !

click tracking

---