Автор Тема: Тестове на АКА Интроник  (Прочетена 72226 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джони

• Ветеран
  • Публикации: 1374
  • Таен агент с АКА Сигнум MFT
Re: Тестове на АКА Интроник
« Отговор #270 -: Януари 01, 2020, 02:34:14 pm »
Браво Джони ,добре им го каза на невярващите колеги във възможностите на Интроник,....ами мога само да им пожелая да идват на сбирки когато се правят и се тестват металотърсачи,каквато беше твоята на  Станата -Нови Пазар,където всички апарати клекнаха на тестовете пред Интроник,за поредн път-една добре организирана от теб и подбрана с невероятно красиво  място среща между колеги и от двете организации, за което ти благодарим,...Мразя да пиша и да убеждавам някого за нещо,предпочитам форумите на живо,а не разни писаници и интрижки със задни мисли. Пожелавам на всички весело посрещана на Нова Година,..
Благодаря за добрите думи, но, всъщност, бяхте гости на Виктор. Вярно, че организирах, но всички разходи, почерпки и подаръци бяха от АКА - държа да го отбележа, независимо, че е малко спам.
Живот и здраве, пак ще се съберем, на още по-хубаво място.
Монетата винаги има две страни.

Неактивен Deroni

• Старши потребител
  • Публикации: 373
« Отговор #271 -: Януари 01, 2020, 03:09:01 pm »
Някой знае ли каква ще е цената му когато ще дебютира на пазара?

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
  • Публикации: 170
« Отговор #272 -: Януари 01, 2020, 04:38:29 pm »
колега deroni назад в темата питах Стефчо каква ще е цената на интроника и той не знае явно когато го пуснат в продажба ще я и обевят дано да е по джоба на Българина.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1197
« Отговор #273 -: Януари 03, 2020, 10:47:59 am »
.   Само не можах да разбера защо вмъкна еи тъи между другото няква друга марка детектор ?Коментарите ти са като на един много известен търговец,щото търсач не си с сигурност. С Виктор и Стефан сме правили много тестове ,аз от първа ръка мога да потвърдя работата на Интроника .А не да пускам разни кьор фишеци с недогатки.Интроника е дълбок апарат и е за профи търсачи ,не е за лаладжи с нисък бюджет .

Ако това е проблем, ето плътно до земята : https://www.youtube.com/watch?v=Ent82R6W6qI

За Много Години на Всички !!!
Живи , Здрави и Успешни във Всичко !!!

За много, години командер.Това, че не си разбрал е...липсата на информираност или невъзможност за събиране и анализ на налична информация, която се движи във и извън МД виртуала. Няма проблем , който трябва разбра. Визирах,че щеше да е хубаво АКА Интроник да бъде на линия , както е декларирано, защо макар и да не се е появил, самите слухове за появяването му предизвикаха вече скороспешна поява на негов "убиец" от друга марка. По-опростен, но с претенции за дълбочина като на клиповете с АКА.
Как ще стане не знам...обаче е факт. Скоро ще се убедиш. Лошото е,че ще се заблудят много колеги. Не визирам заблуда от АКА, не съм искал да напиша нещо лошо за него, нито съм писал, напротив, бях споменал някъде по горе, че ще е явление във Високият клас и ще зададе нови стандарти.

Сега по темата и второто:
https://www.youtube.com/watch?v=Ent82R6W6qI

Интересува ме дали са правени тестове с такъв размер сонда в една и съща почва, но в различни почвени и атмосферни условия?
И ако са...какъв е резултатът?
Въпросът ми е продиктуван от факта,че до момента в скромният ми опит големи сонди над 13-"15" при работа на един и същ терен, но с различна влажност и външна температура дават различни резултати. Понякога плачевни.
Поздрави !!!
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 10:52:55 am от Araman »
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен Ne6o

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 142
« Отговор #274 -: Януари 03, 2020, 01:12:18 pm »
Та коя казваш е другата марка с "убиеца" на добра цена, че взе да става интересно? Модел, подробности? Да се ориентираме поне какви пари да събираме и за кой?

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 1197
« Отговор #275 -: Януари 03, 2020, 06:48:34 pm »
Та коя казваш е другата марка с "убиеца" на добра цена, че взе да става интересно? Модел, подробности? Да се ориентираме поне какви пари да събираме и за кой?

Марката е без значение, просто невъзможни мечти съчетани с високи претенции от ниско ниво...и декларации за сега. 😉
Не се занимавай с това и сбирай лев за АКА. Там е Истината !!! Останалото са нечии болни илюзии...
Поздрави !!!
(Извинявам се за спамът)
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен zAt

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 16
« Отговор #276 -: Януари 03, 2020, 10:05:06 pm »
Ситуацията напомня  предизбораната - политиците ръсят обещания , промиват мозъка на народа по телевизия и радио .Нова надежда -епизод 4 от Междузвездни войни...
народа брои и приготвя парици за новия Детектор -УБИЕЦ НА ВСИЧКИ УБИЙЦИ !  Тази въртележка 30 г се върти в Булгаристан .Само правя аналогия де , не съм тръгнал да ви говоря с факти -КОЙ му дреме за фактите ?

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2768
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #277 -: Януари 03, 2020, 10:16:42 pm »
На мен. Тук е България  ( колкото и да е изчерпано понятието). Мери си приказките, и без това за 11 поста нямаш едно смислено мнение.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Petronii

• Ветеран
  • Публикации: 643
« Отговор #278 -: Януари 04, 2020, 12:12:55 am »
И още един Клип на Интроник
https://youtu.be/LX7QrARZUbo

Обаче ми е интересно защо Руснака  движи Сондата на такава голяма дистанция от земята  ? Не виждам проверка за липса на метал преди поставянето на целта в грунда .
А ако има предварително поставин такъв на по- малка дистанция ще помоля за коментар.

Познат колега си купи апарат на един майстор(няма да споменавам имена, за да няма излишни дискусии) с голяма антена 38см.
Бил уникален, вадил дълбоко и бил специално за находки, като го обучаваше да работи, а той е с ръчен грунд баланс, му казваше да маха сондата от високо, да не е близо до земята и уверяваше, че така лови надълбоко и на негови тестове на полигон даваше големи дълбочини. Подразбрах,че използва мощен генератор, май на анкер, и може би напрегноста на полето е голяма и затова движи високо сондата. Може би и при интроника има нещо такова. Нека излезе, да видим първо, каква ще е цената, дали няма да е скъп и да не е по джоба на масовия търсач. Също ми е интересно, каква ще е големината на масовата сонда, едва ли всеки ще ходи с такава голяма антена и какви резултати ще има с по-малка. Крайно време е вече да излезе на пазара и да се появят отзиви от реални търсачи от терен, едва ли всеки би хвърлил доста пари само по характеристики и параметри.

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #279 -: Януари 04, 2020, 11:07:23 am »
Познат колега си купи апарат на един майстор(няма да споменавам имена, за да няма излишни дискусии) с голяма антена 38см.
Бил уникален, вадил дълбоко и бил специално за находки, като го обучаваше да работи, а той е с ръчен грунд баланс, му казваше да маха сондата от високо, да не е близо до земята и уверяваше, че така лови надълбоко и на негови тестове на полигон даваше големи дълбочини. Подразбрах,че използва мощен генератор, май на анкер, и може би напрегноста на полето е голяма и затова движи високо сондата. Може би и при интроника има нещо такова. Нека излезе, да видим първо, каква ще е цената, дали няма да е скъп и да не е по джоба на масовия търсач. Също ми е интересно, каква ще е големината на масовата сонда, едва ли всеки ще ходи с такава голяма антена и какви резултати ще има с по-малка. Крайно време е вече да излезе на пазара и да се появят отзиви от реални търсачи от терен, едва ли всеки би хвърлил доста пари само по характеристики и параметри.
Ака никога не са имали проблем с дълбочината. Според мен, лек недостатък на предишните модели беше по-слабата работа в сравнение с други марки на тежки терени/орудени/. Така и не можах да видя най-дълбокия тест  в Нови пазар, щото посрещах и изпращах върволика от хора, но колеги казаха, че този проблем е изчистен до степен на съвършенство. Много търсачи така и не можаха да възприемат АКА по две прости причини. Първо, една голяма част от колегите искат да си настроят веднъж апарата и после да не го пипат/щото очевидно не могат/. А това обезсмисля работата с професионален апарат. Основното предимство на АКА е възможността на апарата да работи според желанието на потребителя - къкво търси, къде го търси и как търси. Това без ежедневни настройки на различните места, няма как да стане. И второ - това не са апарати за една сонда, пак заради горните причини. Ма, не може да пуснеш голямата сонда в лозята и да очакваш резултати. Даже и колеги с много опит трудно схващат, че ефективността на един металдетектор съвсем не е само дълбочината... Други се дразнеха, че били чувствителни към грунда. Да, ама като влезеш на терен в петно на сграда, грунда се променя моментално. И, ако на повечето апарати просто им пада дълбочината, един Сигнум ще те накара да си кориираш грундбаланса и ще си запази дълбочината....Много примери мога да дам как не се работи с професионален апарат, каквито са АКА. Най-обичам да вадя сигнали с малката сонда, след колегите с големите...  ;)Най-голямата сонда съм я ползвала точно два, три пъти. Сигурна съм, че Интроника ще оправдае всеки лев, но е безсмислено да си го купуват колеги, които не искат да правят настройки всеки ден и в движение, щото после ще има рев по форумите:" Ама той не работи".
« Последна редакция: Януари 04, 2020, 11:16:59 am от Джони »

Неактивен Джони

• Ветеран
« Отговор #280 -: Януари 04, 2020, 11:24:47 am »
И да ви допълня за сондите. По едно време ги бях събрала повечето на Ака. Правила съм нарочен експеримент на едно петно по всички правила на тигела... Минавала съм го с три различни сонди в един ден, демек при едни и същи условия/влажност, дълбочина на оранта, електромагнитни смущения/. И с трите сонди извадих ефективни сигнали. След мен само един колега успя да извади ефективен сигнал, и той беше пак със Сигнум, само че с тричестотната сонда, каквато аз нямах, и то сигурно щото добре му бях отъпкала мястото. От там насетне, всеки, който ми се хвали с много дълбок апарат го водя там - реален терен, реални условия. Нъцки, досега никой нищо не е извадил за две, три години.
« Последна редакция: Януари 04, 2020, 11:29:40 am от Джони »

Неактивен ton69

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 121
« Отговор #281 -: Януари 04, 2020, 04:20:00 pm »
.....
Цитат
Много търсачи така и не можаха да възприемат АКА по две прости причини. Първо, една голяма част от колегите искат да си настроят веднъж апарата и после да не го пипат/щото очевидно не могат/. А това обезсмисля работата с професионален апарат. Основното предимство на АКА е възможността на апарата да работи според желанието на потребителя - къкво търси, къде го търси и как търси. Това без ежедневни настройки на различните места, няма как да стане. И второ - това не са апарати за една сонда, пак заради горните причини.
.....Малко извън темата,но все пак по отношение на професионалните апарати----Затова не се наложи и White's Spectra V3.За мен това е абсолютно професионална машина с невероятни възможности.Дано с Интроника не се случи нещо подобно

Неактивен imperio

• Администратори
  • Ветеран
  • Публикации: 2768
    • Форум на Империо за металдетектинг и металотърсачи
« Отговор #282 -: Януари 04, 2020, 11:26:12 pm »
Ака никога не са имали проблем с дълбочината. Според мен, лек недостатък на предишните модели беше по-слабата работа в сравнение с други марки на тежки терени/орудени/. Така и не можах да видя най-дълбокия тест  в Нови пазар, щото посрещах и изпращах върволика от хора, но колеги казаха, че този проблем е изчистен до степен на съвършенство. Много търсачи така и не можаха да възприемат АКА по две прости причини. Първо, една голяма част от колегите искат да си настроят веднъж апарата и после да не го пипат/щото очевидно не могат/. А това обезсмисля работата с професионален апарат. Основното предимство на АКА е възможността на апарата да работи според желанието на потребителя - къкво търси, къде го търси и как търси. Това без ежедневни настройки на различните места, няма как да стане. И второ - това не са апарати за една сонда, пак заради горните причини. Ма, не може да пуснеш голямата сонда в лозята и да очакваш резултати. Даже и колеги с много опит трудно схващат, че ефективността на един металдетектор съвсем не е само дълбочината... Други се дразнеха, че били чувствителни към грунда. Да, ама като влезеш на терен в петно на сграда, грунда се променя моментално. И, ако на повечето апарати просто им пада дълбочината, един Сигнум ще те накара да си кориираш грундбаланса и ще си запази дълбочината....Много примери мога да дам как не се работи с професионален апарат, каквито са АКА. Най-обичам да вадя сигнали с малката сонда, след колегите с големите...  ;)Най-голямата сонда съм я ползвала точно два, три пъти. Сигурна съм, че Интроника ще оправдае всеки лев, но е безсмислено да си го купуват колеги, които не искат да правят настройки всеки ден и в движение, щото после ще има рев по форумите:" Ама той не работи".

За тежката почва трябва да се има едно наум. За тая прословута "перегрузка" на апаратите Ака за която и аз съм правил клипове - е как пък един куп търсачи не ги мързеше да пишат фермани по форумите и да снимат клипове, като с много по-малко усилия ( едно натискане на бутон) може да се набримчи икономичния режим, при които в сондата отива двойно по-малко ток ( Стефан може да го обясни с технически термини), и апарата получва съвсем поносимо поведение, сравнимо с други топ машини с претенции за "убийци" на тежка почва. Нито по-добър, нито по-лош, просто топ машина от която в общи линии е изцеден възможния практичен максимум спрямо схемотехника и софтуер.
За интроника не знам, там всичко е принципно различно, само се надявам на едно: интерфейса и управлението да са юзър френдли, демек логични и разбираеми, без традиционната руска склонност към съкращения каквато присъства в редица предишни модели. Преди десетина месеца едно момче дойде вземе Т2 който тогава беше допълнение към сорекса който ползвам. Нямаше много опит, пък и единственото с което беше работил беше някакъв правеняк. Е човека за един час схвана апарата. Сетих се за сорекса и му викам, ако беше дошъл да купуваш руснака трябваше една седмица да ми седиш на гости да караш ПУЦ (по-старите се сещат какво е). Това е положението. Преди може би 30 години съм подкарвал един първия Ийгъли дошли в България без каквато и да било инструкция, е сега ако човек няма интернет, без ръководство питай кога ще подкара топ модел на АКА, особено ако е търсач с малък опит и познания.
Форумът е създаден с цел взаимопомощ, а не с цел взаимно плюене.

Неактивен Лефтер

• Напреднал потребител
  • Публикации: 170
« Отговор #283 -: Януари 05, 2020, 02:31:13 am »
Пак да запитам,отдека може да си закупим Интроник,и на ква цена,че да го тестваме,и да му се възрадваме???

Неактивен Vladislav

• Напреднал потребител
  • Публикации: 169
« Отговор #284 -: Януари 05, 2020, 10:57:38 am »
Инка вече е в Русия и там има опашка за него, хората се редят и се продава по списъци с предварителна заявка и се чака ред, както едно време беше за Жигула.

Тук се очакват тази година, ако трябва да гадая - може би на пролет за новия сезон, незнам кога ще бъде и дали ще има за свободна продажба вече 10-тина години и повече го чакаме сериино да влезе в продажба.

Да ви кажа също, че не е прост апарат като АЧЕ, който е от типа включи натисни два три бутона и обикаляй на къра, като замаян (муха без глава).
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 11:02:55 am от Vladislav »

click tracking

---