Автор Тема: Колеги има ли злато в Златаришката река до гр. Елена  (Прочетена 9774 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
  • Публикации: 351
Колеги много ми е любопитно дали ще има злато в рекичката на гр. Златарица...Еленският балкан....Ако е ходил някои там нека да каже и дали е доволен или не...благодаря предварително .

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
  • Публикации: 2179
    • Mikron NRG-150
В еленския балкан в почти всяка река има злато, майката му е да намериш дамара.

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
Благодаря за информацията.Е без чалъм ми е ясно че няма да стане ама и късмет си иска за тази работа...В събота ще ходим с приятели да проверим и ще коментираме после какво сме направили. ;)

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150
Пробвай от тук нагоре по течението.
https://maps.google.bg/maps?q=42.994682,25.893851&num=1&t=h&z=17
Проверявай вътрешните завои там където има наноси. Гледам нагоре по течението има деренца които се вливат във реката, проверявай и тях. Реката е доста удобна, че докато пресича хребета покрай нея върви и път, което означава, че може да се натъкнеш и на колеги, та си носи шишичка за раздумка :)
Името на градчето и реката не са случайни, успех ти желая.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 06:54:55 pm от zempar »

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
Колега от петък сутринта сме в еленският балкан за дв дена обходихме доста места и резолтатите са плачевни...нищо не открихме....пребихме се от копан само вчера на едно място извадихме три марки златинк.....днес цял ден бродихме и вземахме много проби от най различни места.....нищо дори и една не намерихме.....

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150
Лошо, но понякога така се получава, че си губи човек дните във вземане на проби, но поне сега знаеш къде няма. Там където сте изкарали златинките не пробвахте ли и по-нагоре.

Неактивен danail

• Напреднал потребител
  • Публикации: 223
...резолтатите са плачевни...нищо не открихме.........

Извинявай колега но нека да цитирам един стар РОМ (циганин) който вече не е между живите "у обрано лозе или пък не у сезона на гроздето по цял ден да стоиш или да си търсиш работа вино няма да направиш". Леко съм го попрефасонирал но в оригинал беше за леките жени по морето.

Преди да си се засегнал обърни внимание на 2 точки:
1. местата на които си бил са достатъчно леснодостъпни и някой вече е копал/сял и т.н. преди теб.
2. не знам колко дълбоко си копал ама... не се ли търсеше след дъжд или нещо такова да ти отмие горния слой тиня дето реката обикновено го разкарва?

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
Пробвахме и нагоре и по надолу но не само на едно място излязоха .....дори почнахме да промием с улея изкопахме доста голяма и широка дупка но нищо повече....Ако знае по наблизо някой обек до Свищов нека да каже но като гледам няма такъв....има някъде към Русе ама как е там има ли нямали .....Май ще излезе ялова работа това речно злато.... :(

Неактивен danail

• Напреднал потребител
...Ако знае по наблизо някой обек до Свищов нека да каже но като гледам няма такъв....

Я пак прочети какво съм написал бе човек. Не съм от хората които се заяждат ама не разчитай някой да ти посочи място където можеш да изкараш нещо наготово, всеки ще ти посочи място където е изкарал нещо и няма да те излъже  ;) т.е. той вече е вадил там и ти ще отидеш да ровиш това което е останало след него.

Като за начало - попрочети какво и къде се търси, на какво да обръщаш внимание и тръгни само с лека екипировка по реката и търси твоето място и ако намериш повече тогава мъкни улей и драга не разчитай някой да ти го каже/даде наготово, защо да ти го дава след като може той да промива там?

Неактивен zempar

• Главен модератор
  • Ветеран
    • Mikron NRG-150
Стоянов не се отказвай, ако ставаше от първия път да се изкара сносно количество.........
Както казва колегата с лека екипировка и вземане на проби му е майката. Има го и това, че реките май още са доста пълноводни и трудно се достигат давателни места.

Неактивен stoianov1975

• Старши потребител
Приятел на никои не се моля да ми даде точна тока на определено място...искам да ми каже някои че в този градил и в това село в тази река се добива злато и се намира наистина такова ...а аз ще загубя два  или три дена и ще си намеря жилите къде са....Защото тук като ходихме на елена нямаше никакви признаци да има речно злато ...кварц изобщо не открихме ни то магнетит... с помпи помпихме доста дупки такива хубави цепки имаше с доста матерял....абсолютно нищо ....колегата  с които бяхме е опитен в бранша дори и той се ядоса и каза никога няма да дойда повече на това място...никакви признаци

Неактивен danail

• Напреднал потребител
... Има го и това, че реките май още са доста пълноводни и трудно се достигат давателни места.

А бе не е само това, много дъждове и от там вода мина напоследък, много нещо се пренесе и се омеша, много нещо беше отнесено и наслоено не там къде му беше мястото натрупвано с години. Това което е било наслоено от много време може да е било поразмито а на негово място да е била тинята.

Има доста инфо в нет-а по темата, мисля че имаше и тема за детектори - след толкова добро омешване на пластовете е добре да се прослуша може да е вдигнало нещо от някъде. Ако ставаше от 1-вия път то в таз държава никой нямаше да работи нещо друго, просто вземаш тавата и си вадиш колкото ти требе :)

Неактивен Зерго

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 17
  • Прогонен
Стоянов, то злато може да има на много места, но въпросът е на каква дълбочина е, така че много по-вероятно е да го има на големи дълбочини и такива залежи са неоткриваеми с електронните апарати, с които човечеството разполага на този етап.

За нас, като търсачи-любители, най-разумното е да се правят проби и изследвания с металотърсач след всеки силен дъжд, когато водата в планинските райони отмива големи количества от горния слой и целия терен там е като една естествена драга, просто трябва да се проверяват естествените джобове и цепнатини, където златото би се утаило, ако изобщо го има в съответната местност и в най-горния й слой там, отмит от дъжда.

Това лято е много дъждовно и ни се отдава чудесен шанс да търсим такива златоносни местности. Аз редовно ходя по планината и просто съм изумен каква яка ерозия се е получила по горските пътеки в резултат от дъждовете - преди с колело спокойно се спусках по цялата дължина на маршрута, а сега на практика бутам колелото през повечето време, просто пътеките са яко ерозирали.

Така че редновно трябва да се правят проби в такива местности, където има сериозна ерозия след поредния порой.

Но и не трябва да се забравя, че това все пак е хоби и е твърде наивно, ако очакваш, че ще забогатееш - първо открий някакво такова златоносно място, пък тогава ще му мислиш.
Прогонен за тролинг и дублиране на регистрация

click tracking

---