Автор Тема: Плажно търсене:Избор на подходяща сонда?  (Прочетена 6466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Araman

• Ветеран
  • Публикации: 941
    • Fisher Gold Bug+
Здравейте,колеги!!!
От известно време практикувам плажен металдетектинг,като за целта използвам стандартната за метал-детекторът ми 8" сонда. Притежавам и 13" Ултимейт закупена за тази цел (плажно търсене),но все още не съм я използвал поради битуващите мнения из форуми (основно чужди),според които най-подходящи за този тип търсене са сонди с малък диаметър. Противно на това,базирайки се на съвместни излети с колеги,чиито метал-детектори са оборудвани (стандартно или не) с по големи сонди (над 8"),оставам с впечатление,че всъщност тези сонди (с по голям размер) са по-подходящи тъй,като покриват по-голяма площ и се осъществява своего рода "бързо търсене".Коя сонда да избера? Моля за вашите мнения относно изборът на подходяща сонда,както и "+" и "-" им. :)
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 10:41:04 am от Araman »
"Страхуваш ли се-не го прави. Правиш ли го-не се страхувай!!!"-Чингис хан

http://vbox7.com/play:7e5f6da7ff&start=1

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 543
    • Explorer SE, Правеняк ,MXT
Re: Плажно търсене:Избор на подходяща сонда?
« Отговор #1 -: Януари 10, 2014, 10:58:57 pm »
Плажното търсене може да го разделим по следния начин .Търсене през летения сезон и търсене през останалото време на годината .През летния сезон -плажовете се минават всяка нощ отгоре ,отгоре и се обира изгубеното през деня .Голямата антена е абсолютно предимство,понеже се покрива повече плаж за кратко време .
 През останалото време на годината се забавя крачката и понеже сигнали липсват н а повърхноста се търсят и по-надолу .И в тоя случай голямата антена пак е предимство  :).
 Колкото и да се напъвам на концентрична антена с такъв размер не й намирам никакво приложение ... нито на плажа ,нито извън него .
 Сметай ,че като закачиш Ултимейта ,може да ти се стори огромна антена... не се плаши  :).На втория ден се свиква с новия размер на антената  и спира да ти прави впечатление .

Неактивен Araman

• Ветеран
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #2 -: Януари 11, 2014, 09:26:56 am »
Точно,ясно и компетентно!!! Благодаря сърдечно,колега deso!!! :)
Интересува ме обаче в такъв случай,когато се работи с голяма сонда-как стои въпросът със цветните,както и с по-дребните сигнали на замърсени участъци от плажа (намират се такива)?
« Последна редакция: Януари 11, 2014, 09:31:50 am от Araman »

Неактивен deso

• Тестова група
  • Ветеран
  • *
  • Публикации: 543
    • Explorer SE, Правеняк ,MXT
« Отговор #3 -: Януари 11, 2014, 07:36:13 pm »
Със сигурност се намират такива .  Отпъдците се трупат ден след ден .Продължава ли се с концесии и подобни простоти ,не замърсени ... ами в миришещи бунища ще се превърнат теа наши плажове .
  За антени говорехме ...Твоя Ултимейт е антена тип двойно  де /DD/ .На места с сигнали близки един до друг  двойното де винаги е за предпочитане пред концентричните антена .Освен ,ако концентричната не е някоя съвсем ...съвсем малка , по размер .
 Ако в нещо може да   е по-добра концентричната осем ичова антена ,то ще е в по-точното разпознаване на сигналите . Това сам можеш да го пробваш ,примерно като вземеш пръстена -отварачка от кутия кока кола или бира или която и да е друга напитка   .Давам го него за пример понеже е най-често срещания сигнал по плажовете . Та зарови го него на различни дълбочини и в различни положения .И пробвай  с двете антени . Която даде най-малко вариаци в VDI стойностите ,ще рече  ,че идентифицира сигналите по-добре .
 Мъча се да си спомня ...такава отварачка Gold Bug Pro с  11 -DD ,я даваше на сухия пясък 51 с много малки отклонения ,независимо от положението  й и дали беше от горе или на една педя заровена .

Неактивен mario321

• Старши потребител
  • Публикации: 344
    • Апарат за самородно злато.
« Отговор #4 -: Март 11, 2014, 07:34:54 pm »
Колеги има ли опасност за детектора ако сондата пропусне вода  :(

Неактивен vanko853

• Напреднал потребител
  • Публикации: 229
« Отговор #5 -: Март 11, 2014, 07:53:31 pm »
Да ще даде на късо.
Но тя е изолирана добре и не би трябвало да пусне вода.

Неактивен sdsds

• Напреднал потребител
  • Публикации: 196
    • Garrett atp,Wave,White's
« Отговор #6 -: Март 11, 2014, 08:25:17 pm »

С твоя фишер не трябва да се притесняваш за сондата.Аз моят гарет съм  му киснал по три часа сондата в морето  ;)
Забраних си ,да посещавам и участвам във форуми !

Неактивен sdsds

• Напреднал потребител
  • Публикации: 196
    • Garrett atp,Wave,White's
« Отговор #7 -: Март 11, 2014, 09:02:34 pm »
Аз съм пробвал с 8'' ,11''дд,13''дд.С малката става за през летния сезон.С 13'' нещо не ми се получава....не мога да преценя какво става от долу,а и малките предмети(основно фолио,боклучета   :)   ) не се ловят!Общо взето 11''според мен е наи-добре съотношение дълбочина/дискриминация.
П.П.Това важи маи не само за пясъка  ???
« Последна редакция: Март 11, 2014, 09:06:01 pm от sdsds »
Забраних си ,да посещавам и участвам във форуми !

Неактивен Araman

• Ветеран
    • Fisher Gold Bug+
« Отговор #8 -: Март 13, 2014, 07:09:15 am »

Ако сондата ти пропусне вода тя няма да работи добре или може дори да се скапе тотално в най-лошият вариант. И в двата случея ще се наложи да си купуваш нова. Но дори и това да се случи,не би трябвало да се отрази(увреди) електрониката. Между другото Фишер и Текнетикс са имали проблем преди време с водоустойчивоста на сондите си. Официално според тях този проблем бил вече решен в по новите модели и версии на техни МД,но винаги си имай едно на ум.За по сигурно,колега mario321, намери някакъв начин допълнително да подсигуриш сондата си от проникване на вода и влага.

click tracking

---