Автор Тема: Minelab gpx???  (Прочетена 13653 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • Публикации: 644
  • миндил и железарка
Re: Minelab gpx???
« Отговор #45 -: Април 25, 2020, 10:05:25 pm »

Защо така категорично се изказваш, четири години работих с гп4500 и да ти кажа със сигурност изтърва доста цветни сигнали, и то на не голяма дълбочина. Казва се “дупка”, например две еднакви сребърни пари, едната я чува на 40см, а другата на 15см я върти и я дава обратен и накъсан сигнал. Друг неприятен момент е със количеството “бройките” в керамичен съд, 100бр може да ги чуеш на 70-80см с перфектен сигнал и в същотото време 500бр изобщо да не ги отрази.
Рекорда ми е 48см на малка бронзова паричка, това е с 15” спиралата на детеч и изключен грунд баланс. Забавно е, но трябват яки колене и кръс, освен това аз бях си увредил временно и слуха, за това и го разкарах.

Неактивен Джони

• Ветеран
  • Публикации: 1374
  • Таен агент с АКА Сигнум MFT
« Отговор #46 -: Април 26, 2020, 11:25:34 am »
Защо така категорично се изказваш, четири години работих с гп4500 и да ти кажа със сигурност изтърва доста цветни сигнали, и то на не голяма дълбочина. Казва се “дупка”, например две еднакви сребърни пари, едната я чува на 40см, а другата на 15см я върти и я дава обратен и накъсан сигнал. Друг неприятен момент е със количеството “бройките” в керамичен съд, 100бр може да ги чуеш на 70-80см с перфектен сигнал и в същотото време 500бр изобщо да не ги отрази.
Рекорда ми е 48см на малка бронзова паричка, това е с 15” спиралата на детеч и изключен грунд баланс. Забавно е, но трябват яки колене и кръс, освен това аз бях си увредил временно и слуха, за това и го разкарах.
Рекорди има, вярно. Ама не се борим за рекорди, а за ефективност. Ти, тия четири години само с него ли работи или имаше и друг апарат и според ситуацията? Работих една година и после две години проверявах сигналите на едно Джи пи, почти всеки ден. Вторите две години за по-сигурно не сме ходили по ниви, с малки изключения. Сигурно има и доза късмет в цялата работа, но някак съм убедена, че един друг добър професионален апарат върши повече работа в голям интервал от време. Няма да споменавам конкретни марки, за да не спамя темата. Хубаво е да има едно Джи пи наоколо, което един, два пъти месечно да провери някое местенце, но не е апарат за всеки ден. Пък за хоби и кеф - хич. Не знам как работят моделите, предназначени за антики, но ние се опитвахме през цялото време да излъжем системата на апарата - да търсим освен злато, за което е предназначен, и един куп други неща. С две думи, с тая серия на Майнлаб, не може да се работи по стандартния начин. Ако някой е измислил начин да работи ефективно с него, няма и да ти каже...Но аз лично се съмнявам. Иначе сме строшили много лопати и много пъти сме изтръпвали. Копаеш като замаян, вече чакаш гърнето и излезе някоя пара, дето не си заслужава копането един час, особено в сбита почва на поляна...С тебе сме коментирали къде е истината в момента и тя е точно там.  ;)Поне от 5-6 години...
Монетата винаги има две страни.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #47 -: Април 26, 2020, 09:40:12 pm »
Ами да ти кажа чесно почти 90% работих само с джипито, не мога да кажа че съм го изучил перфектно, но стигнах до ниво където вадех и след други джипита. Най важен в случая е слуха, не различаваш ли нюансите ще копаеш боклуци.
Аз почти приключих вече, в момента даже съм с една маска и да ти кажа не правя голяма разлика от другите апарати които съм имал. Между другото ако оправят този “незначителен” бъг на Еквинокса (става въпрос за -8 -9) пак бих си купил, защото е може би най дълбоката машина, чува някакви невъзможни сигнали, но ги дава черен сигнал.

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 92
« Отговор #48 -: Април 27, 2020, 11:13:47 am »
Всичко е вярно което сте написали,обаче при вас почвите са леки и имате избор с какъв вид детектор да бачкате .Там където има магнетит и някъкъв вид било то цветно орудяване или желязно ,правото на избор се губи.

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
  • Публикации: 173
« Отговор #49 -: Април 27, 2020, 12:30:56 pm »
митака е прав при нас почвите са гадни затова е безмисленно да се бачка с vlf а и до 30 санта всичко е обрано затова минавам на пулсиндукция ши са копат железа от начало  никой не са е родил научен, човек като има желание за нещо го научава поздрави.

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #50 -: Април 27, 2020, 10:48:34 pm »
Митак и аз си мислих че са леки ама се оказа че тая сол събаря и пулсаците, влф имат дълбочина , но чуруликат постоянно и е трудно да се вадят дълбоки сигнали. Като имаш готов апарат прати да го пробвам че ми стана интересен с тази дискриминация, ако тук се изпъва поне 30санта на бай тошо 3,5гр ще ми стане основен.

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #51 -: Април 27, 2020, 11:00:53 pm »
Там нали ходихме на полигона ,за този тип почва ли говориш?

Неактивен kronos555

• Ветеран
  • миндил и железарка
« Отговор #52 -: Април 28, 2020, 12:05:41 am »
Не там е поносима, долу в ниското е много трудна.

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
« Отговор #53 -: Май 13, 2020, 09:18:37 pm »
колеги някой знае ли колко ома и колко вата е външният говорител на GPX5000 ще съм му много благодарен.

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #54 -: Май 14, 2020, 10:17:28 pm »
колеги някой знае ли колко ома и колко вата е външният говорител на GPX5000 ще съм му много благодарен.
Коле ти не можеш да сложиш направо някакъв говорител ,трябва ти усилвател .В метро има едни колокнки със собствено захранване и букса за кабел ,можеш с нея .

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
« Отговор #55 -: Май 14, 2020, 10:59:01 pm »
Митак дайми някакъв линк на тези колонки в метро да знам кво да взимам благодаряти предварително.

Неактивен fides

• Редовен потребител
  • **
  • Публикации: 22
« Отговор #56 -: Май 15, 2020, 01:54:35 am »
говорителите са 8 ома                                             
             https://docsdetecting.com/product/docs-gold-screamer-brand-external-speaker/

Неактивен traper2504

• Старши потребител
  • Публикации: 404
« Отговор #57 -: Май 15, 2020, 08:37:54 am »
Коле ти не можеш да сложиш направо някакъв говорител ,трябва ти усилвател .В метро има едни колокнки със собствено захранване и букса за кабел ,можеш с нея .
Защо да не може нали става въпрос за стандартен  OUT изход на апарат и има крайно стъпало (усилвател мощност).  И мощността на ВГ.  в случая не е толкова важна а ел. импеданс в случая 8 ом. Виж ако иска да озвучава открити пространства и дидкотеки вече си има стъпала в киловати или активни тонколони профи клас. 😂
« Последна редакция: Май 15, 2020, 08:41:17 am от traper2504 »

Неактивен comander

• Редовен потребител
  • **
« Отговор #58 -: Май 15, 2020, 09:46:59 pm »
Защо да не може нали става въпрос за стандартен  OUT изход на апарат и има крайно стъпало (усилвател мощност).  И мощността на ВГ.  в случая не е толкова важна а ел. импеданс в случая 8 ом. Виж ако иска да озвучава открити пространства и дидкотеки вече си има стъпала в киловати или активни тонколони профи клас. 😂
няма ли автономно захранване ,няма и дълбоки сигнали. 

Неактивен nikola.zhelev

• Напреднал потребител
« Отговор #59 -: Юни 13, 2020, 09:11:15 am »
митак на колко ома трябва да е тая колонка защото където съм проверявал са на 4 ома питам да не изгоря усилватела на gpито.

click tracking

---